|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Dilema vrtec in šola-v drugi občini
22.7.2009 7:31:55   
Mala_princeska
Dobro jutro.
Sicer je naslednje šolsko leto še daleč 2010/2011 samo mene že grize user posted image user posted image in moram fejst razmislit o logistiki vrtca in šole.
Jaz bom šla v službo najverjetneje nazaj v Ljubljano, moj ima službo v Trebnjem - kjer je zaenkrat tavelika punca tudi v vrtcu in ni bil problem (pred 5.leti) dobit v drugi občini (živimo v občini Mirna Peč).
Naslednje šolsko leto bo moja prvorojenka za v šolo, drugorojenka za v vrtec, mami pa za v službo.
Mene zanima kako je, če hočeš vpisat otroka v drug kraj v šolo (žal pa tudi v drugo občino)? Sicer sem še v dilemi kaj bom naredila - naša frajla ima vrtec v drugi občini in posledično vse prijatelje/prijateljice
- šola v drugi občini je večja - mislim na ogromno število otrok
- vozit jo bo treba ali v eno ali v drugo šolo, ker je v obeh primerih šola daleč - ta v naši občini nam je "odročna", res pa je da potem vozi šolski avtobus (ko gre pač otrok lahko sam), edino če bo res v drugi občini bo ta vožnja 9.let
- ne bi rada enega otroka v en kraj vozila, drugega v drug kraj, ker je kar razdalja - rada bi da imam potem oba otroka v isti občini v šoli in vrtcu....za Mirno Peč se sicer ne nagibam preveč, ker sem bila do sedaj s Trebnjem zelo zadovoljna (vzgojiteljice,...)

Torej na kaj gledati - na logistiko ali na to, da bom z varstvom, šolo zadovoljna tako jaz, kot otroci?

Ma upam da nisem zakomplicirala, želim slišati vaša mnenja, pa če ima kdo podobno izkušnjo.....kako ste "sfurali"?



_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Dilema vrtec in šola-v drugi občini
22.7.2009 7:35:55   
talika81
najprej se pozanimaj, če sploh lahko dobiš vrtec, glede na to, da si iz druge občine.

kolikor sem se pogovarjala s kolegicami, ima sedaj že precejšnje število občin to narejeno tako, da otroci iz drugih občin nikakor ne morejo dobiti pri njih prostora. in to zato, ker imajo že otrok iz svoje občine preveč.
sploh zdaj, ko je za 2. otroka vrtec brezplačen, imajo vrtece ful polne. tako da se glede tega orng pozanimaj, kako in kaj.



_____________________________

14.1.2011 sva te prvič stisnila k sebi ... dobrodošla med nami, najina draga Brina. :-)

Zmagovalec ni tisti, ki je brez poraza, ampak tisti, ki po vsakem porazu vstane in nadaljuje!


(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Dilema vrtec in šola-v drugi občini
22.7.2009 10:02:13   
matejchy
Za šolo sploh ni problema, kam hočeš dat ti otroka, vpišeš ga v tisto šolo katero spadaš, potem pa napišeš samo prošnjo da bi svojega otroka rada dala v drugo občino in ti odobrijo. bom šla iskat zakon, če ga kje najdem pa ti še to posredujem. Za vrtec pa nisem ziher, sam če daš prošnjo in če majo prostor ti jo bojo pomojem tudi vzeli.

_____________________________

*** Vse kar počneš, počni z ljubeznijo ***

(odgovor članu talika81)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Dilema vrtec in šola-v drugi občini
22.7.2009 10:05:48   
matejchy
48. člen (šolski okoliš) Starši imajo pravico vpisati otroka v javno osnovno šolo ali v zasebno osnovno šolo s koncesijo v šolskem okolišu, v katerem otrok stalno oziroma začasno prebiva, javna osnovna šola oziroma zasebna osnovna šola s koncesijo v tem okolišu, pa je dolžna na željo staršev otroka vpisati. V drugo osnovno šolo lahko starši vpišejo otroka, če ta šola s tem soglaša.
Seznam otrok iz šolskega okoliša, ki jih je javna ali zasebna šola s koncesijo dolžna vpisati v prvi razred, si šola pridobi iz evidence šoloobveznih otrok, ki jo vodi šolska uprava. Šolska uprava si pridobi podatke o šoloobveznih otrocih iz registra stalnega prebivalstva in razvida začasnega prebivališča.
Med šolanjem lahko učenec prestopi na drugo osnovno šolo, če ta šola s tem soglaša.
Če učenec želi prestopiti iz zasebne šole v javno šolo, ga je javna šola v šolskem okolišu, v katerem učenec stalno prebiva, dolžna sprejeti.
Določbe prvega odstavka tega člena niso obvezne za zasebne osnovne šole.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=199612&stevilka=570

_____________________________

*** Vse kar počneš, počni z ljubeznijo ***

(odgovor članu matejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Dilema vrtec in šola-v drugi občini
22.7.2009 13:20:25   
Mala_princeska
Hvala Matejchy.

Zelo koristne info.




_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu matejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Dilema vrtec in šola-v drugi občini
22.7.2009 13:22:50   
matejchy
NZK, z veseljem sem ti pomagala, upam da ti bojo informacije koristle.

_____________________________

*** Vse kar počneš, počni z ljubeznijo ***

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Dilema vrtec in šola-v drugi občini
22.7.2009 14:58:10   
tajtaja
MI mamo vse v drugi občini, v šoli in v vrtcu in to že skoz, torej skoraj 17 let. Sicer je bilo pred letom pri tamalima že rahlo problematično ju vpisat v vrtec, ampak smo se zmenili (glede na to, da smo že tri imeli v tistem vrtcu).

_____________________________

Največja sreča so otročki, zato sem srečna petkrat.

(odgovor članu matejchy)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Krči
Siana

Ima vaš dojenček krče

Da (32%)

Ne (68%)


Število vseh glasov: 31

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!