|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI,REŠ...
17.7.2009 10:14:19   
momacus
Čau mame. tudi mi smo 12.5 pripeljali DOMOV novega člana in sicer Gašperja. do zdaj je blo vse OK. pediatra smo dobili , lepo smo jedli (novalac) se redili , rasli ..... skratka super.
zdaj pa smo dobili izpuščaje, kateri naj bi bli znak alergije na kravje mleko

dr. nam je dala aptamil za alergike, m a ga tamali ni in ni hotel, tko da sem šla po allernovo od novalaca. sicer tudi ta ni fina, ma vseeno nekaj poje. skrbi me kr je začel manj jesti. prej smo čez dan pojedli 700-750g včasih tudi 800. zdaj pa je pristal na 600. pa tudi kakat ni mogel , tako da se mu pomagala in potem je naredu fanj porcijo zelene driske. sm govorila z dr. pa je rekla da se danes ponovno slišimo.

moj mali sonček ima po glavci izpuščaje podobne temencam, za ušesi suho kožo in pod vratom izpuščaj podoben pleničnemu. glavco in za ušesi mu mažem s kremo od eucerina omega 12% in ful pomaga. pod vratom pa je večinoma nespremenjeno oz se je še malo razširilo. dr. je sicer predpisala kremo ki so jo zmešali v lekarni ampak je rekla da lahko samo 1x do max 2x na dan namažemo. od vsega tega me najbolj skrbi kr je padel pri obrokih in kr ga zvija trebušček, ampak nič ne prdne.
me zanima če ima katera kakšne izkušnje z alergijami.
hvala Mojca
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
17.7.2009 13:16:37   
mulan
ha, ha, sem ti glih na našem forumu odgovarjala...user posted image

(odgovor članu momacus)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
17.7.2009 13:18:11   
*zoe*
Tako je bilo to tudi pri nas, s tem da je alergik že od 6 tedna naprej.

Edino to nas je reševalo, da smo se dojili (to pomeni, da sem bila tudi jaz 100% na dieti), ker ne mara nobenega adaptiranega mleka za alergike.

Sedaj smo stari skoraj 11 m in smo še vedno alergični, pa ne samo na KML.

(odgovor članu momacus)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
17.7.2009 14:29:52   
momacus
mulan hvala, prebrano.
zoe , mi se žal ne dojimo , in tudi mi ne maramo adaptiranega mleka, ampak drugače žal ne gre. sej je zmanjšal obroke ,ampak vseeno upam da bo vse ok oz da bo hrano sprejel in ne bo težav.

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
17.7.2009 15:23:45   
najnaj
mi imamo danes 7 tednov in je pri nas nekaj podobnega. če pogledaš pod alergije - atopični dermatitis boš videla našo situacijo. sicer pri nas je tako,da nas pediatrinja ni še nikamor poslala. ne za alergijo ne dermatitis. jaz sem mazala z eno zeliščno kremo in je izginilo in zdaj,ko je vročina se je vse skupaj začelo znova. tako,da mogoče pa je tudi od vročine. mi smo na Novalacu ( navadnem ). je bolj malo, ampak že od samega začetka ni bila nek jedec. vsak dan je borba za nekaj pojest. je pa tako,da ima dobre in slabe dni. en dan več, drugi manj. prvi mesec smo napredovali, tako da ni nihče rekel nič in se niso ozirali na pikice in slabo hranjenje. bomo videli na drugem pregledu,če bomo šli kaj gor s težo.

(odgovor članu momacus)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
17.7.2009 17:22:34   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: momacus

Čau mame. tudi mi smo 12.5 pripeljali DOMOV novega člana in sicer Gašperja. do zdaj je blo vse OK. pediatra smo dobili , lepo smo jedli (novalac) se redili , rasli ..... skratka super.
zdaj pa smo dobili izpuščaje, kateri naj bi bli znak alergije na kravje mleko

dr. nam je dala aptamil za alergike, m a ga tamali ni in ni hotel, tko da sem šla po allernovo od novalaca. sicer tudi ta ni fina, ma vseeno nekaj poje. skrbi me kr je začel manj jesti. prej smo čez dan pojedli 700-750g včasih tudi 800. zdaj pa je pristal na 600. pa tudi kakat ni mogel , tako da se mu pomagala in potem je naredu fanj porcijo zelene driske. sm govorila z dr. pa je rekla da se danes ponovno slišimo.

moj mali sonček ima po glavci izpuščaje podobne temencam, za ušesi suho kožo in pod vratom izpuščaj podoben pleničnemu. glavco in za ušesi mu mažem s kremo od eucerina omega 12% in ful pomaga. pod vratom pa je večinoma nespremenjeno oz se je še malo razširilo. dr. je sicer predpisala kremo ki so jo zmešali v lekarni ampak je rekla da lahko samo 1x do max 2x na dan namažemo. od vsega tega me najbolj skrbi kr je padel pri obrokih in kr ga zvija trebušček, ampak nič ne prdne.
me zanima če ima katera kakšne izkušnje z alergijami.
hvala Mojca


Najprej me zanima če ste že bili na kakšnem testiranju oz. če so malemu vsaj kri vzeli, da bi dali stestirat ali je alergičen?

Če je mali na antialergičnem mleku, bi se mu v primeru, da je alergik, koža morala v treh tednih pozdravit oz. it zlo na boljše. Če se to ne dogaja, potem ima mali najverjetneje Atopični dermatitis ki se v takšni obliki kaže na koži.

Tukaj: http://www.moj-album.com/uredi/cupko/14102374/

si poglejte prvih 15 slik mojega sina Lukca.....................če je pri vas kaj podobnega, me kontaktirajte.



(odgovor članu momacus)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
18.7.2009 15:06:37   
momacus
sanelaa mi imamo lička čista. pri nas je suha koža na glavci zgleda kot temenca - verjetno so. imeli smo izredno suho kožo za ušesi in na uhljih (rešeno z eucerin omega12%) sedaj smo dobili še nekaj suhe kože na komolcih in ramenih. pod vratom pa je druga zgodba. ne ve al je to ekcem al kaj drugega kr smo malo debelčkeni :) in mogoče bi lahko bil izpuščaj zaradi vročine, čeprav mi ne deluje...(bom slikala) je pa res da se ta izpuščaj pod vratom čez noč "umiri2 mislim, da ni tako rdeč kot čez dan. sm p a v lekarni kupila cinkovo mazilo in ga namazala po vratu in pod bradico in izpuščaj ni več "nabrekel" pa tudi bolj bled je in imam občutek kot bi se oluščil - rahlo se sveti kr je kožica bolj gladka. ma bogi otrok z vsemi žaubami namazan :)
moram do bioenergetika skočit, da mi pove kaj za ena reč nas pesti

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
18.7.2009 22:17:51   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: momacus

sanelaa mi imamo lička čista. pri nas je suha koža na glavci zgleda kot temenca - verjetno so. imeli smo izredno suho kožo za ušesi in na uhljih (rešeno z eucerin omega12%) sedaj smo dobili še nekaj suhe kože na komolcih in ramenih. pod vratom pa je druga zgodba. ne ve al je to ekcem al kaj drugega kr smo malo debelčkeni :) in mogoče bi lahko bil izpuščaj zaradi vročine, čeprav mi ne deluje...(bom slikala) je pa res da se ta izpuščaj pod vratom čez noč "umiri2 mislim, da ni tako rdeč kot čez dan. sm p a v lekarni kupila cinkovo mazilo in ga namazala po vratu in pod bradico in izpuščaj ni več "nabrekel" pa tudi bolj bled je in imam občutek kot bi se oluščil - rahlo se sveti kr je kožica bolj gladka. ma bogi otrok z vsemi žaubami namazan :)
moram do bioenergetika skočit, da mi pove kaj za ena reč nas pesti


Zakaj do bioenergetika?

Reci pediatrinji da naj vzame kri in daste pregledat če je kakšna alergija..............potem pa boste vedeli kako dalje.

Drugače pa je tudi logično da je zjutraj koža oz. izpuščaji ali ekcemi zgledajo bolj umirjeno kot potem čez dan. Bolj kot se bliža večer, slabše je, ker koža postaja vedno bolj utrujena in razdražena.

(odgovor članu momacus)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
18.7.2009 22:30:24   
temtem
Mislim, ni mi čist jasno...
Moja je imela iste izpuščaje, ampak a je to res alergija na mleko?user posted image
Na glavi so bila-temenca, pod vratom se pač večkrat vname ker je rahlo debelušna-npr. večkrat mlek zleze pod vrat, saj veš...
Jaz se ne bi tako sekirala na tvojem mestu. Najprej vse preveri potem pa-naprej. Saj ti pravim, moja je imela isto, pa nima alergije

_____________________________

temtem

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
19.7.2009 10:12:45   
momacus
sanelaa do bioenergetika kr ga poznam in imam izvrstne izkušnje, še vedno nam je pomagal kjer je tradicionalna medicina zatajila


temtem tuidi ajz se sprašujem če to alergija sploh je ??? kr smo probali z adaptiranim mlekom za alergike pa ni šans da je . zdaj smo spet an novalac ac kot prej in na srečo veselo papa, nima driske, izpuščaji pod brado so se umirili (zaenkrat) pojavila so se manjša območja suhe kože na komolcih in ramenih. bomo vidli če jih spravim stran z omega%. temenca so še ....kar me sploh ne skrbi. za ušesi in uhlji so zaenkrat super... ravno zaradi teh kontradiktornih reakcij in simptomov ga bom peljala k "mojemu" bioenergetiku. bioresonanci zaenkrat ne zaupam. kar sem prebrala na netu me ne ravno prepriča. bioenergetik pa je let preverjen user posted image


(odgovor članu temtem)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
19.7.2009 10:43:17   
temtem
Pod brado se pač pojavi, pa izgine...če ji res spucaš z mokro krpico vsakič ko se mlek polije boš vidla, bo hiter zginil. Dojenčkova koža se hitro vname.
Za ušeski pa priporočam da ji namažeš navaden Bepanthen-učinkuje 100 posto, npr.pred spanjem

_____________________________

temtem

(odgovor članu momacus)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
19.7.2009 10:59:41   
momacus
temtem hvala

(odgovor članu temtem)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
19.7.2009 12:41:43   
manna
Kaj pa če poskusiš z mlekom Hipp ki ima probiotike, sem že večkrat slišala da po Novalacu dojenčki ne kakajo. Imajo ga v mullerju in je od starosti 0 naprej, vsebuje pa probiotike ki ugodno vplivajo na črevesje. 

(odgovor članu momacus)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
19.7.2009 17:07:54   
sanelaa
IZVIRNO SPOROČILO: temtem

Mislim, ni mi čist jasno...
Moja je imela iste izpuščaje, ampak a je to res alergija na mleko?user posted image
Na glavi so bila-temenca, pod vratom se pač večkrat vname ker je rahlo debelušna-npr. večkrat mlek zleze pod vrat, saj veš...
Jaz se ne bi tako sekirala na tvojem mestu. Najprej vse preveri potem pa-naprej. Saj ti pravim, moja je imela isto, pa nima alergije


Seveda da ni nujno da je alergija.

Naš Luka je imel ekceme, ki pa sploh niso bli povezani z alergijo, kljub temu da je minimalno bil po krvnih testih alergičen na beljak.  Ta minimum je bil samo pikica na i, v bistvu je pa glavni razlog bil AD.

(odgovor članu temtem)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
27.7.2009 13:51:31   
momacus
žal, je bioenergetik rekel da smo alergični na kravje mleko in to ne malo. zdaj moramo najti nekaj kar bo naš miš hotel jesti. predlogi?

(odgovor članu sanelaa)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
27.7.2009 19:47:05   
Katy78
Mislim, da ni drugega kot Aptamil ADC ali Allernova. Ampak, kolikor se spomnim, je Allernova precej draga, mislim da okoli 15EUR. Če je alergija potrjena s strani alergologa, potem mleko dobiš na napotnico.

Poskusi mleko malo sladkati, da izboljšaš okus, potem pa sladkor postopno zmanjšuj. Mogoče bo pomagalo. To je eni mamici svetovala Tanč na MON-u.

(odgovor članu momacus)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
27.7.2009 22:26:09   
momacus
katy78 hvala za nasvet. ga bom probala navadit tako da bom mešala in postopoma zmanjševala količino novalac ac (to j ezdaj) in večala količino allernove. upam da bo vse ok

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
28.7.2009 11:45:20   
pokica_
momacus, a lahko opišeš kako so ti mozoljčki zgledali? Moj sine ima na zatilju rdeče flekce, tako kot mozolji-pikice, take lisaste; sicer pravi P da je to "štorkljin ugriz", pač posledica položaja, ki ga je zasedal v maternici in tiščal z glavico na eno steno, ampak zdaj se mu je to pojavilo tudi na vrhu glavice. So pa take temno rdeče barve in niso nič izbočene.

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu momacus)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
28.7.2009 11:59:50   
momacus
pokica to so rdeči fleki posejani s suhimi luskami oz pod brado samo "sveži" fleki brez lusk

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
28.7.2009 12:05:15   
pokica_
Ja pol to pr vas drugače zgleda.

Mogoče katera ve kaj bi to bilo pr nas, tile flekci? user posted image

_____________________________

Pa smo dočakali najino največjo srečo...sinka Aneja

(odgovor članu momacus)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
28.7.2009 14:55:44   
miapia
Še z moje strani zgodbice, resnice o atopičnemu in nevrodermatitisu. Naj še povem, da tudi sama trpim za atopičnim, od danes naprej nevrodermatitisom. Razlika med obema je, da pri atopičnemu poznamo alergen, pri nevro pa vzrok ni znan. Pri alergijah je težava in strah v tem, ker so neozdravljive. Zato je po eni strani fino, če alergen poznamo. Sama imam porušen svoj avtoimunski sistem, ki ga ne vzpostavi nobena dieta in izogibanje določeni hrani, detergetom, milom, prahu, kovinam itd.
Ravno danes sem bila pri dermatologu, kamor hodim samoplačniško. In sem zelo razočarana. Ker mi ne znajo pomagati. Dr. mi je nametala cel kup dragih krem, pa nekaj na recept. Če ne bi bila na porodniški, bi bila zdajle že 1 mesec na bolniški in tega si žal ne morem privoščiti. pa to je še najmaj. Zunaj nisem bila na sprehodu že en mesec, ker mi vročina škodi in dermatitis kar vzpuhti. Otroka umivam v rokavicah, kuham v rokavicah, igram se z hčerko v rokavicah, spim v rokavicah, dlani pa imam tako poškodovane, da ne morem odpreti plastenke vode.
Kreme? Zapravila sem premoženje, izprobala ogromno in nimam nasveta za nobeno od vas. Meni advantan zelo pomaga, res pa je, da tanjša kožo. Elidel je pri meni pogorel. V Avstriji pa sem kupila Protopic, ki me je v bistvu rešil (momentalno), stane pa 60 eur. Majhna tubica. Drugače pa dajem na sebe kremo na kremo. Od bepantena, aloe vero, niveo.... samo da bi pomagalo in navlažilo kožo.
In sem zaključila...da tako ne morem živeti, sploh ker sem mlada, polna življenja, mamica, žena, otrok, vnukinja in bi rada normalno živela, šla na morje, v službo, v trgovino, na sprehod s svojo družino. Sedaj sem se poslužila alternative. In upam, da mi bo uspelo. To želim tudi za vas in vaše otroke. Upam, da bodo alergije pri vas izzvenele, ker meni je namreč slabo, ko gledam slike ubogih otrok in odraslih, ki znova in znova hodijo k zdravnikom v upanju na ozdravitev. Samo večina ali pa nekateri nismo te sreče in upam, da tisti nekateri ne bodo umrli v upanju, da jim bo zdravnik pomagal.
Če pa katero še kaj zanima, sem na voljo za vprašanja.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu pokica_)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
28.7.2009 19:42:04   
busklca
miapia, tudi sama imam precej problemov s kožo, podobno kot ti, a v precej bolj blagi obliki. Vse moram delati v rokavicah, pa paziti se sonca in še marsičesa, ampak takšnih ljudi je pod tem soncem zelo zelo malo. Upam, da ti ni uspelo preveč prestrašiti kakšne mlade mamice, ker ni razloga za preplah pri tako majhnih dojenčkih! Sicer pa vem, da je to zelo huda stvar.

Tisti izpuščaji, ki jih imajo dojenčki, so pogosti in se zelo zelo redko potem pojavijo kasneje v življenju. Jaz kot dojenček nisem imela nobenih izpuščajev po koži, pa imam zdaj ogromno problemov. In velja tudi obratno. Tisti, ki imajo izpuščaje kot dojenčki, v veliiiiiiiiki večini primerov to prerastejo za vedno. Moj otrok je imel atopični dermatitis in je v enem mesecu to prerastel, moram pa dodati, da pri nas ta dermatitis ni izgledal tako kot pri Lukcu (slike iz linka zgoraj), tako da očitno se to lahko pojavlja v različnih oblikah.

PA tudi testi na alergije so lahko varljivi. Velikokrat sploh ne pokažejo alergije, lahko pokažejo tudi narobe. Meni dolga leta niso kazali prav (sem bila po testih sodeč alergična na brezo in topol), v resnici pa sem na hišni prah.

Po uporabi mlečne formule proti alergijam, bi se moralo stanje najkasneje v 3 tednih občutno, občutno izboljšati. Tako da če se to pri vas ni zgodilo, lahko sploh ne gre za alergijo. Pozanimaj se pri P, ne poslušaj mene, ker sem laik, ampak takšno informacijo imam jaz, ker sem pri svojem otroku tudi sumila na alergijo in sem se glede tega pozanimala. Mi smo probali z Aptamil ADC in ga mali ni spil niti 10ml, ker je slabega okusa. Stane pa, če se prav spomnim, 16 EUR.

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
29.7.2009 12:04:13   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: busklca

Upam, da ti ni uspelo preveč prestrašiti kakšne mlade mamice, ker ni razloga za preplah pri tako majhnih dojenčkih! Sicer pa vem, da je to zelo huda stvar.



Joj, to ni bil niti moj namen. Pri dojenčkih oz. otrocih v večini res izzveni s starostjo. Pač napisala sem svojo zgodbo in resnico o naši uradni medicini. vedno razmišljamo, kaj bi storili, da bi omilili posledice, ne pa, kaj je do tega privedlo. Me pa res srce zaboli, ko vidim te male revčke, kako so lišajasti in kako jih srbi, ker sem sama, sicer v mnogo hujši obliki, na tem.
Sicer pa upam, da bi bo alternativna metoda, ki je v tujini sicer že del uradne medicine, pomagala in me rešila vsakodnevnega trpljenja. Stala me bo manj kot vse kreme, ki jih sem jih kupila, da sem omilila srbečico in suhost svoje kože.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu busklca)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
31.7.2009 10:03:31   
momacus
mamice, sem našla riževo mleko prirejeno za dojenčke. proizvaja ga PLASMON izdelek pa se imenuje RISOLAC in je prirejen za alergike na KML in sojo. slaba novica pa je da se ga v sloveniji ne dobi. klicala sem generalnega distributerja in je rekel da ni povpraševanaj po njem zato ga nimajo v ponudbi. pa valda ni povpraševanja, če ljudje ne vemo da obstaja user posted image pa so rekli da :hvala za informacijo, bomo skušali kaj zrihtati, ma dokler bomo nabavili , ga vaš sine ne bo rabil več. tako da si je treba zavihat rokave in ga hodit sam iskat. mi imamo srečo kr smo blizu IT meje . dobi se ga v lekarnah pakirano je po 300g in stane 15,39eur razen če je na popustu ).

izgleda pa tako http://www.farmaciadimuria.it/ecommerce_scheda.asp?id=1204&sotcat=Alimenti&cat=Bambino

za enkrat imajo RISOLAC 1 in RISOLAC 2 , v kratkem pa ga bo zamenjala enotna formula za vse starosti.

upam da sem komu pomagala.
LP Mojca

< Sporočilo je popravil momacus -- 31.7.2009 10:05:43 >

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: ALERGIJE PRI 2 MESEČNEM DOJENČKU:SIMPTOMI...
31.7.2009 12:00:29   
žakoberin
sanelaa,

moj Vitan ima en mesec in že nekaj dni opažam izpuščajčke po obrazu. Najprej sem mislila, da gre za izpuščajčke od toplote, zdaj, ko pa sem si ogledala slikce tvojga Lukca, nisem več prepričana kaj bi to lahko bilo. Izpuščajev je vsak dan več, zjutraj malo manj, čez dan več. Vitana samo dojim. Nič ni siten in krčev zaenkrat tudi še ni imel. Izpuščajki pa izgledajo tako kot pri Lukcu. Polno drobnih pikic po celem obrazu, največ po ušesnih mešičkih, pa po čelu in ličkih, malo zadaj pod vratom, sem pa tja kakšna po rokici in nogici. Po telesu - trebuščku pa nič.  Nimam občutka, da bi imel suho kožo in eda bi se mu luščila. Postanejo pa te pikice kasneje, ko se posušijo take kot ene male rumene hrastice. Te pikice pa so drugače take bolj rumenkaste barve. Popoldne bom šla k pediatrinji, žal je naša na dopustu, pa bom videla kaj mi bodo rekli. Meniš, da bi mogoče bila lahko to kakšnba alergija?

(odgovor članu momacus)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Ime Hugo
Evaa1

Kakšno se vam zdi moško ime Hudo?

Všeč (13%)

Ni všeč (87%)


Število vseh glasov: 23

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!