dojenje in pitje v tej vročini (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


KSENIJAJ -> dojenje in pitje v tej vročini (28.5.2005 22:40:22)

Živjo!

Vem,da se o tem veliko govori, ampak povejte mi prosim, ali dojenim malčkom dajete za pit tekočino ali ne (v tej vročini mislim)?

Naš noče pit po flaški, niti iz magičnega lončka,... Mogoče je kozarec še najbližje temu, sam ima tolk dela z njim, ker bi ga rad zgrizu,...
Tok si želim, da bi pil tekočino, da ne bi blo treba dojit vsako uro, zdej pri 6-ih mesecih.

Pa še neki, kdaj preidet iz kašic na pasirano hrano, al kako se ji reče (taka hrana, ki ima že male koščke).

pozdravček,




KIRA -> dojenje in pitje v tej vročini (28.5.2005 22:48:27)

ksenijaj, čist enostavno. ti mu ponudi dodatno tekočino, če bo žejen bo pil, če ne bo, pa ne bo pil...
moja sicer ni dojena, dobiva flaško, zato pa sama prosi ko je žejna, pije pa poleg na flaško, tudi na kozarček že od 4. meseca.
ti mu kar daj, ponudi mu. v tej vročini rabi dosti tekočine. če jo z mlekom dobi dovolj, ne bo žejen...




tesa -> dojenje in pitje v tej vročini (29.5.2005 7:48:01)

Naš tudi ni nikoli maral ne flaške, ne magičnega lončka. Takoj pri šestih mesecih se je navadil piti iz navadnega kozarčka. Zaradi tega sem ga kar velikokrat tudi podojila, ravno zaradi tekočine.
Zdaj pri desetih mesecih ni veliko drugače. Sicer podojev je veliko manj in lepo pije iz kozarčka.;)
Jaz sem pasiirala hrano s paličnim mešalnikom tja do osmega meseca, potem pa sem počasi malo manj zmiksala, da se je počasi navadil no koščke. Zdaj pa mu vse samo narežem oz. stlačim z vilico.
Lp:miska:




mamsi -> dojenje in pitje v tej vročini (29.5.2005 10:23:06)

Moja je bila dojena in ni marala ne flaše ne lončka pri tej starosti. Sem vprašala pediatra, pa je rekel, da če nima suhih ust ali pa če niso pleničke polulane, nimam kaj skrbet. Pač, pa nič, sej je imela moje mleko, tko da falilo ji ni nič. Vseeno pa sem ji ponujala pijačo iz obojega, popila je cca. 10ml cel dan, da se je navadila in zdaj veselo vleče, karkoli ji ponudim. Potrpljenje, ni nobene panike, čez mesec ali dva bo že znala, samo ponujaj ji večkrat na dan, in če noče niti probat v igri, jo nikar ne sili, bo že kak drug dan. ;)




eva1 -> dojenje in pitje v tej vročini (29.5.2005 10:56:20)

Jaz mu vsak dan skuham čajček-sam ne zna vlečt iz flaške-no se že navaja-vaja dela mojstra-včeraj je spil že 30 ml(boljš kt nč), no pa dojenje je pri nam tut kr naprej na sporedu!!!!
Lp, Eva in Luka




Stran: [1]