|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 9:01:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Oprostite, ampak ene pa res nimate nobene mere. Človek je bil res totalen ekscenrik in veliko ljudem malo čuden ... še večim (tistim ki znajo muziko poslušat z ušesi in ne z očmi) pa velika legenda ... tako da, če se že zaradi spoštovanja do njega ne morte zadržat, bi se lahko vsaj zaradi spoštovanja do vseh, ki jim ni vseeno da je odšel. Svašta!


ta cirkus k ga zdej zganjajo, je pa odraz spoštovanjauser posted image aha user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 9:11:07   
Raho


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Oprostite, ampak ene pa res nimate nobene mere. Človek je bil res totalen ekscenrik in veliko ljudem malo čuden ... še večim (tistim ki znajo muziko poslušat z ušesi in ne z očmi) pa velika legenda ... tako da, če se že zaradi spoštovanja do njega ne morte zadržat, bi se lahko vsaj zaradi spoštovanja do vseh, ki jim ni vseeno da je odšel. Svašta!



Ja, res je bil legenda - za plastične kirurgeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 9:11:37   
Šaki
ja dobr no pa sj lahko z enim postom vse poveste ne pa da se ene ponavljate no...

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 9:11:55   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

jst pa ne štekam, zakaj bi po tv gledla pogreb od kogarkoli, pa je to MJ al pa sosed tmleuser posted image

a pol jokate zravn, tiste ko gledate, al kaj vam dogajauser posted image

a ste mu sam truge foušuser posted image



a si pozabila kaj je bilo tle gor ob smrti tošeja? Joj, ne morem jest, joj ne morem spat, joj odkar je umrl mi ne pride več...
Tako, da sem skoraj presenečena, da vsaj tukaj na rr ni takega šova kot pri tošejevi smrti.

Nisem gledala.


Pa ne moreš Tošeta primerjat z MJ: Za Tošete večina ljudi sploh vedelo ni dokler ni umrl in se je takrat začel jok in stok, medtem ko pa je imel Mj zasabo že 40 let kariere in so ga v tem času novinarji stokrat poglodali do kosti. Poleg tega je imel oboževalce in nasprotnike po celem svetu stare od 20 - 70 let  medtem, ko pa je Toše bil balkanska zvezda najstnikov,ki so seveda padali v nezavest in jokali in objokovali svojega idola medtem ,ko pa vsi tisti, ki nam je MJ bil idol včeraj nismo jokali in padali v nezavesti vendat smo se veseli, da smo živeli v njegovem času in šeenkrat ni bila žalna slovestnost bila je počastitev njegovega življenja - ter močno dvomim, da Lionel Richie, Usher,Brooke Shields potrebuje dodatno promocijo.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 9:27:27   
KIKI****
Vsak/a ima svoje mnenje, pomp gor ali dol.

OSTAL BO V SRCIH IN SPOMINU MNOGIH LJUDI.

Kot je napisala ena, če poslušaš glasbo z ušesi in ne z očmu, kot nekateri, potem se
v njegovih pesmih sliši posebna nota.

R.I.P.

BTW nisem gledala

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 10:01:28   
Anonimen
Nisem bla v civilizaciji, ko je umrl. Sem pač mislila, da ima kakšno obletnico, ko so na dopustu vrteli samo njegovo muziko. Mi še na misel ne pride, da bi debatirala o tem ali je bil legenda ali ne, ker je popolnoma jasno, da je bil (legenda seveda). Njegova smrt je primerljiva s smrtjo kakšnega Lenona, Pavarottija, Mercurya, itd. (btw Toše??? dejte no mir)

Marginalc. Posebnež brez primere. Iz svojega življenja je naredil teater, kakršnega je želel. Pa kaj potem. Njegova stvar. Jest si z veseljem zavrtim njegov cd na vsake tolk časa.

Aja, da bi pa gledala njegov pogreb se mi zdi pa mal sadizma že.

< Sporočilo je popravil AnjaPH -- 8.7.2009 10:02:16 >

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 10:09:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Oprostite, ampak ene pa res nimate nobene mere. Človek je bil res totalen ekscenrik in veliko ljudem malo čuden ... še večim (tistim ki znajo muziko poslušat z ušesi in ne z očmi) pa velika legenda ... tako da, če se že zaradi spoštovanja do njega ne morte zadržat, bi se lahko vsaj zaradi spoštovanja do vseh, ki jim ni vseeno da je odšel. Svašta!


ta cirkus k ga zdej zganjajo, je pa odraz spoštovanjauser posted image aha user posted image


Pa saj je bila ta slovesnost tudi meni enmalček mimo ... sem malo gledala tisti del kjer je imela Brooke Shields svoj govor, pa mislim da se nikoli nisem v minutki večkrat besede "I" slišala ... tak da sem lepo preklopila na MTV na njegovih TOP 40 in se na en svoj način poslovila ... saj prav da poveš mnenje, da ti pač slovesnost ni všeč ... samo ne mi pa o razpadajočem truplu itd. no.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 57
   [Brisano sporočilo]
8.7.2009 10:31:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 10:31:40   
Šaki
IZVIRNO SPOROČILO: AnjaPH



Aja, da bi pa gledala njegov pogreb se mi zdi pa mal sadizma že.


oh djte no.to je pa prekruta beseda,no...user posted image

_____________________________

♥ moja dva zaklada ♥

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 10:32:38   
Mešamdrek
Če bi si pogledale kak njegov intervju bi vedele zakaj je bil tak kot je bil.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 10:55:35   
oka
Če bi si pogledale kak njegov intervju bi vedele zakaj je bil tak kot je bil.user posted image


Ja in zdaj bojo njegove otroke po vsej verjetnosti vzgajale iste osebe, ki so kar precej odgovorne, da je postal čustveni in telesni invalid.



(odgovor članu Mešamdrek)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 11:06:32   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: oka
Ja in zdaj bojo njegove otroke po vsej verjetnosti vzgajale iste osebe, ki so kar precej odgovorne, da je postal čustveni in telesni invalid.


Saj to je največja tragika cele zadeve, njegovi otroci! Že to, kakšno življenje so imeli do zdaj, ko je foter z njimi bingljal skozi okno, jim na glavo postavljal žaklje in rute in štumfe in ne vem kaj še vse... Kakšno otroštvo je to?! Zdaj jih bodo pa vzgajali ali:

a) zblojena stara mama, ki je zafurala že prejšnjo generacijo ali
b) še bolj zblojena mati, ki jih je prodala
c) kakšen od stricev ali tet, ki imajo sami zavožena življenja
č) mogoče kakšna od bivših varušk/kuharic/agentov, ki so se kar naenkrat pojavili in vedo vse o MJ

In ne mi tumbat o tem, kaj so mu naredili mediji. Zakaj pa ene legende zmorejo živeti umirjeno družinsko življenje stran od luči??

(odgovor članu oka)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   [Brisano sporočilo]
8.7.2009 11:35:30   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 11:52:40   
koala
Nekateri kometarij so res pod nivojem....ampak vsak po svoje.

Jaz sem gledela samo konec ts spominske slovesnosti in se me je dotaknilo.
Za vse ki se zgražate nad pompom pa samo to, on sam je želel tako, želje pokojnih pa se bojda spoštujejo.

MIchael počivaj v miru in upam da ti je tam kjer si zdaj lepše kot ti je bilo v življenju.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 12:28:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: MILLEENA

No jaz sem pa gledala in zato sem verjetno čudna user posted image . Pa gledala sem tudi papežev pogreb, pogreb Matere Tereze, Diane, nadškofa Šuštarja, pa tudi Obamovo zaprisego in bila v neposredni bližine kraljice Elizabete II. In ja, slednja gospa ima karizmo. Kakorkoli obračamo, to so ljudje ki na takšen ali drugačen način zanamujejo današnji čas. V čas, v katerega smo pravzaprav vpleteni vsi. In če smo že pri MJ, je tudi v glasbi naredil določene preobrate in podstati za določen del glasbe, ki jo danes poslušam, jaz, ti in mi vsi. In za medije so povprečneži nerelavantni. Za nas povprečneže so RR in podobne zadeve, in smo sami sebi zadostni. In ne, sinočnji spektakel je nastal sam od sebe in vsi na odru so hlinili žalost. In njegovi otroci so verjetno le plod medijske industrije brez čustev. Njegova družina ne potrebuje sožalja (glede na to, da nekateri tako radi izražate najglobja sožalja popolnim neznancem), mar ne? Ups, sem pozabila, da tudi na naši zemlji pod Alpami, se za časa življenja med seboj na pol koljemo, potem ob "trugi" jokami in hlinimo neizmerno žalost...



Ni moj problem če se ti lajf vrti okrog življenj (ali bolje rečeno smrti z izjemo Obamove zaprisege) drugih ljudi.

Sicer se mi pa ne lup. Pretiravaš na veliko. Je bil pa ga ni več. J*bat.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 12:31:22   
ninataja
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.
IZVIRNO SPOROČILO: oka
Ja in zdaj bojo njegove otroke po vsej verjetnosti vzgajale iste osebe, ki so kar precej odgovorne, da je postal čustveni in telesni invalid.

Saj to je največja tragika cele zadeve, njegovi otroci! Že to, kakšno življenje so imeli do zdaj, ko je foter z njimi bingljal skozi okno, jim na glavo postavljal žaklje in rute in štumfe in ne vem kaj še vse... Kakšno otroštvo je to?!

Če bi si pogledala mogoče kakšen njegov intervju, ki jih ni bilo malo na tematiko njegovih otrok, bi spoznala da je bil dober starš, ki je v prvi vrsti hotel zaščititi svoje otroke pred medijsko razpoznavnostjo. Tudi o tem dogodku v Berlinu z ˝odejico˝je veliko povedal medijem, žal pa je bilo v časopisih objavljeno le tisto kar so novinarji želeli. Le iz celotnih posnetkov njegovih pogovorov z novinarji lahko dobiš dejansko sliko o njem. Otroke je imel najraje na svetu in jim dajal pristno starševsko ljubezen. Ko so mu otroci rekli: I love you daddy, jim ni odgovoril I love you too, ampak I love you MORE.
In o domnevni pedofiliji, ki mu nikoli ni bila dokazana, ker mu ni mogla biti na podlagi izmišljenih zgodb. Žal so pohlepni starši otrok videli v tem le mastne zaslužke. Sama v Sloveniji poznam tudi en tak primer pedofilije, ki pa se je na koncu (na srečo) izkazal za izmišljeno zgodbo otok, katere povod je bila manipulacija odrasle osebe ... Dandanes resnično ne moremo doumeti kako nizko se lahko ljudje spustijo v želji škodovati drugemu in priti do denarja.

Zdaj jih bodo pa vzgajali ali:
a) zblojena stara mama, ki je zafurala že prejšnjo generacijo ali
b) še bolj zblojena mati, ki jih je prodala
c) kakšen od stricev ali tet, ki imajo sami zavožena življenja
č) mogoče kakšna od bivših varušk/kuharic/agentov, ki so se kar naenkrat pojavili in vedo vse o MJ

V oporoki je zapisal kdo bo vzgajal njegove otroke. Če je sam presodil da naj jih vzgaja njegova mama ali Diana Ross, jih pač bo. Če je bila to njegova želja, je bila z razlogom takšna. Mislim da pokojnikova volja v ZDA veliko več velja kot pa pri nas, v našem sistemu. 

In ne mi tumbat o tem, kaj so mu naredili mediji. Zakaj pa ene legende zmorejo živeti umirjeno družinsko življenje stran od luči??

Mediji v Sloveniji in onkraj luže se močnooo razlikujejo. Tam se imenujejo z razlogom pijavke ... Poglej si en del nadaljevanke Tabloid, ki so jo nedaleč nazaj vrteli na komercialni televiziji. V trenutku ti bo vse jasno.



_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 12:48:55   
oka
Če bi si pogledala mogoče kakšen njegov intervju, ki jih ni bilo malo na tematiko njegovih otrok, bi spoznala da je bil dober starš, ki je v prvi vrsti hotel zaščititi svoje otroke pred medijsko razpoznavnostjo.


Kako? Tako, da jim je nataknil bizarne maske s katerimi so potem hodili naokoli? Če je to normalno in prav nič paranoidno pa res ne vem kaj je.

Otroke je dobesedno kupil od matere. Ne vem kdo je tu bolj trčen. On, da je sploh pomislil, da je normalno, da otroci rastejo brez matere ali mati, ki se je v to dala prepričat?

Ja je določil skrbništvo po svoji presoji. Ampak ostarela babica s sadističnim dedkom? Pop diva, ki ji je želel biti podoben? Je to zdrava presoja, pravzaprav ali je bil sploh sposoben presojati racionalno?

Najboljši očka? Večni otrok, zaznamovan s preteklostjo? Ja verjamem, da je bil zabaven, za otroke, ki so tako imeli vedno družbo "vrstnika".

Žal tudi taka je podoba MJ-ja, ki jo je pustil za seboj. Paranoidnega, čudaškega moža, večnega otroka. Bil je legenda v tem ni dvoma. Pa vendar legenda z napako, ki jo bojo drago plačevali tisti, ki so za njim ostali.

Mediji pijavke? Hja, brez medijev ni zvezd in brez zvezd ni tabloidnih medijev. Oboji služijo na račun drug drugega. So pa prave zvezde in legende, tako kot je rekla Meta, ki tega medijskega dreka ne rabijo, ker imajo dovolj talenta s katerim ostanejo na vrhu.


< Sporočilo je popravil oka -- 8.7.2009 12:55:50 >

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 12:53:51   
ninataja
IZVIRNO SPOROČILO: oka
Kako? Tako, da jim je nataknil bizarne maske s katerimi so potem hodili naokoli? Če je to normalno in prav nič paranoidno pa res ne vem kaj je.

Da tako.


_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 12:56:27   
oka
Da tako.


In to je tebi normalno? Mislim resno?

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 12:57:30   
miapia
Kakorkoli že, bilo je njegovo življenje in naj bo njegov spomin. Kdo pa smo, da bi ga sodili. Ima pa krasno glasbo in kakršenkoli je pač bil, nekaterim je naredil ful dobrega, drugim je verjetno tudi škodoval. Tako kot vsi. Njegovega življenja pa v nulo nihče ne pozna, mediji so pa itak poglavje zase. Pa nisem fan M.J., da ne bo pomote. Samo mi ga je zares žal, ker bi lahko še marsikaj naredil za čas svojega življena. No, tudi kot pokojni bo še ogromno storil, verjemite.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 13:11:08   
matejchy
IZVIRNO SPOROČILO: miapia

Kakorkoli že, bilo je njegovo življenje in naj bo njegov spomin. Kdo pa smo, da bi ga sodili. Ima pa krasno glasbo in kakršenkoli je pač bil, nekaterim je naredil ful dobrega, drugim je verjetno tudi škodoval. Tako kot vsi. Njegovega življenja pa v nulo nihče ne pozna, mediji so pa itak poglavje zase. Pa nisem fan M.J., da ne bo pomote. Samo mi ga je zares žal, ker bi lahko še marsikaj naredil za čas svojega življena. No, tudi kot pokojni bo še ogromno storil, verjemite.

pod tole se pa tudi js podpišem


_____________________________

*** Vse kar počneš, počni z ljubeznijo ***

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 13:37:01   
gita10
IZVIRNO SPOROČILO: oka

Da tako.


In to je tebi normalno? Mislim resno?



A to, da se pa že kot nosečnica gola slikaš in potem fotografije svojih otrok prodajaš rumenemu tisku je pa normalno.

In če si je tip želel otroka ga je pač imel oziroma kupil, saj jih Madona in Angelina tudi kupujeta pa če je ženska je pa to normalno.

(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 13:45:56   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: oka
]

Kako? Tako, da jim je nataknil bizarne maske s katerimi so potem hodili naokoli? Če je to normalno in prav nič paranoidno pa res ne vem kaj je. Povej enega zvezdnika, ki ne bi bil paranoičen? Pri tolikem blišču in denarju bi bila tudi ti.

Otroke je dobesedno kupil od matere. Ne vem kdo je tu bolj trčen. On, da je sploh pomislil, da je normalno, da otroci rastejo brez matere ali mati, ki se je v to dala prepričat? Verjetno sta trčena oba, pa kaj potem? Kdo pa sploh v Ameriki ni trčen?

Ja je določil skrbništvo po svoji presoji. Ampak ostarela babica s sadističnim dedkom? Pop diva, ki ji je želel biti podoben? Je to zdrava presoja, pravzaprav ali je bil sploh sposoben presojati racionalno? Tudi tam imajo sodišča za to, pa socialne službe. Drugače pa je bil on bolan - kožno bolezen, s katero je izgubljal pigment. Potem pa je imel verjetno še malo ideje, da bi se malo operiral, pa je bilo. Meni se je zelo smilil.

Najboljši očka? Večni otrok, zaznamovan s preteklostjo? Ja verjamem, da je bil zabaven, za otroke, ki so tako imeli vedno družbo "vrstnika". In kaj je tu problem? verjetno bolje, kot očka s pivom pred TV.

Žal tudi taka je podoba MJ-ja, ki jo je pustil za seboj. Paranoidnega, čudaškega moža, večnega otroka. Bil je legenda v tem ni dvoma. Pa vendar legenda z napako, ki jo bojo drago plačevali tisti, ki so za njim ostali. A vsi ostali so pa popolni?


(odgovor članu oka)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: boste gledale pogreb od M.J.
8.7.2009 13:49:38   
oka
A to, da se pa že kot nosečnica gola slikaš in potem fotografije svojih otrok prodajaš rumenemu tisku je pa normalno.

In če si je tip želel otroka ga je pač imel oziroma kupil, saj jih Madona in Angelina tudi kupujeta pa če je ženska je pa to normalno.


Kupiti od mame, ki jih je rodila in s katero je bil poročen in je še pri živih, z namenom, da nimajo stika z njo je meni definitivno bolj abnormalno kot posvojitev otroka brez staršev. Sicer je pa cel ta zvezdniški svet tako zbrkan, da ga mi navadni smrtniki niti ne moremo razumeti.

< Sporočilo je popravil oka -- 8.7.2009 13:50:28 >

(odgovor članu gita10)
Neposredna povezava do sporočila: 74
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




Nosecnice in vreme
maca83 RR

Po parih dneh nore vročine se je končno malo ohladilo. Sonosečke, kakšno se vam zdi vreme?

koncno grem lahko sprosceno ven iz hise (67%)

pa ne dez no, mi pa pakiramo za morje (6%)

vreme me sploh ne moti (11%)

na nasem koncu je dezja prevec (0%)

temperatura sploh ne vpliva na moje pocutje (17%)


Število vseh glasov: 18

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!