noče jesti - ponovno (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


miševi -> noče jesti - ponovno (26.5.2005 17:05:17)

Moja sestra ima štirimesečno punčko, ki pa danes že cel dan noče jesti. Zjutraj je pojedla mleko, potem pa nič več. Le dve žlički korenčka, ki ga uvaja (take stvari bi pa baje jedla).
Kaj naj naredi. Jaz sem ji rekla, naj je ne sili in malce počaka. Mogoče ji je vroče, naj ji ponuja čaj, mleko pa takrat, ko bo pokazala, da je lačna (pije pa Aptamil).

Kaj mislite ve, ali je razlog za skrb ali ne. Ali naj dopoldansko sadje poveča na "dostojen" obrok, če si želi pač to jesti?

Hvala.




Titty -> noče jesti - ponovno (26.5.2005 17:09:55)

Uf, ni panike. Jaz sem začela z uvajanjem goste hrane po dopolnjenem 5.mes. in do 7,5 mes. mi ni skoraj nič pojedel, sedaj po 8.mes. pa je kot zmešan, vse živo mu je všeč...tako da samo zelo zelo počasi in veliko mero potrpljenja...pri 4.mesecih pa sploh!!!




špelica -> noče jesti - ponovno (26.5.2005 17:13:18)

Do šestega meseca dojenčku zadostuje mleko. Zakaj uvajati gosto hrano tako zgodaj? Še posebno, ker ta mali ne gre...

Ni panike in ni razloga za skrbi, samo naj ji da mleko, ne sadja.




miševi -> noče jesti - ponovno (26.5.2005 17:22:25)

Mogoče sem narobe napisala - sadje bi jedla, mleka noče:(.




Blanka77 -> noče jesti - ponovno (26.5.2005 21:58:28)

Naša pa še skoraj pri enem letu skoraj ničesar noče, razen mleka.




BARBARA R. -> noče jesti - ponovno (27.5.2005 7:35:03)

Morda ima mamica kakšne težave, zastoj mleka, mastitis ali je morda dobila menstruacijo. Morda je le jedla kaj takega, da je spremenilo okus mleka. Morda so ji pa novi okusi taaaakooooooo zanimivi.

Upam, da je danes že kaj boljše.

:muca:




miševi -> noče jesti - ponovno (27.5.2005 9:03:03)

Hvala!

Zvečer sem malo povprašala. Popoldan je malo mlekca popila, zvečer pa že malo več. Mogoče ji pa kaj ni pasalo, al pa so ji zobki nagajali, al pa ji je blo le prevroče.

Hvala vsem:rozica:




Stran: [1]