drža glavice (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


PetraSkok -> drža glavice (1.7.2009 8:13:00)

pozdravljene, zanima me, ali ima katera podobno izkušnjo in kako ste zadevo rešile?

Namreč moja 5 mesecev stara punčka krivo drži glavico, ji nagiba v desno stran in ko jo pogledaš se prav vidi.

Prosim pomagajte, kaj lahko storim, da se bo izboljšalo ali pa je to ''normalno'' in mine čez čas?


Vesela bom vseh vaših odgovorov. Vnaprej hvala vsem.




Katy78 -> RE: drža glavice (1.7.2009 9:00:11)

Mislim, da opisuješ asimetrijo, nisem pa prepričana. Asimetrija je takrat, ko otrok leži na hrbtu in ga vleče v eno stran. Če je asimetrija, se to zelo lepo popravi s fizioterapijo, mogoče pa tudi samo od sebe. Ne vem, najbolje če vprašaš pediatrinjo.




**Tinkara78** -> RE: drža glavice (1.7.2009 9:30:28)

Omenite svoje dvome pediatru. Če bo videl potrebo vas bo napotil naprej.




Anja24 -> RE: drža glavice (1.7.2009 13:11:18)

To je asimetrija, naša je tudi držala tko postrani glavico, sedaj moramo hoditi na fizioterapijo. Če hočeš ti lahko povem eno "vajo" ki smo jo delale na vajah.






Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.7.2009 14:36:42)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Najaa -> RE: drža glavice (1.7.2009 16:48:58)

IZVIRNO SPOROČILO: metulj333

IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

Omenite svoje dvome pediatru. Če bo videl potrebo vas bo napotil naprej.


se podpisem - zna bit asimetrija, ki se jo da z vajami lepo odpravit.


Po moje tudi, ja. Moja tamala ima asimetrijo, na srečo počasi izzvineva.
Povej P in vaju bo napotila v RA.




PetraSkok -> RE: drža glavice (1.7.2009 18:26:46)

hvala punce za odgovore. Ja, verjetno res gre za asimetrijo.

Anja24, ti pa kar napisi kako gre vaja, ki jo omenjas. Bom zelo vesela.




SaaS -> RE: drža glavice (1.7.2009 22:20:28)

Moj sin se je tako zvijal v desno. Ko je sedel in se igral, se je od zadaj prev lepo videlo, kako imam glavo nagnjeno v desno. Hodila sva na fizioterapijo in doma vsak dan delala vaje. Se je popravilo. Zdaj je štiri leta star in je vse v redu.
Povej pediatru, da te napoti na fizioterapijo.




Anja24 -> RE: drža glavice (2.7.2009 12:49:18)

Ja, drugače je res najboljše da greste v RA.
Vaja pa ni nič kej posebnega. Če dojenček leži na boku, verjetno na eni strani dvigne glavico, na drugi pa ne, a ne? Na tisti strani, na kateri glavice ne dvigne, ga primeš pod pazduho in mu potisneš kožo navzdol...in potem sam dvigne glavico. To potem pač ponavljaš, dokler sam glavice ne dvigne ko leži na boku. Upam, da si razumela kaj sem mislila.






PetraSkok -> RE: drža glavice (5.7.2009 22:17:08)

hvala Anja24 za odgovor. Sem razumela kaj si napisala in tudi ze izvedla to :) Lp.




CatJa -> RE: drža glavice (5.7.2009 22:58:49)

Pri starejšem je P to opazila na sistematskem pri treh mesecih, ko je pasel kravice in nagibal glavico v desno. Poslala ga je k fizioterapevtki, h kateri je potem hodil do cca. desetega meseca. 




Stran: [1]