Kreditna kartica (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Detece -> Kreditna kartica (29.6.2009 22:20:57)

Ali jo uporabljate  in katero? Rada bi si eno nabavila.




Anonimen -> RE: Kreditna kartica (29.6.2009 22:30:37)

Moj jo ima za res izredne situacije, jaz pa ne ... se otepam teh zadev kolikor sem dolga in široka (pa to v nobeno dimenzijo ni malo).




Detece -> RE: Kreditna kartica (29.6.2009 22:35:48)

Jaz bi jo imela samo za večje stvari, da lahko kupim kaj na obroke. Sem zdaj že 2 krat naletela, da ni bilo možno stvari kupiti na trajnik. Možnost je bila samo na kreditno kartico.... Ravnokar prenavljama spalnico in bi les rada kupila na obroke...in s5 nimajo možnosti trajnika...




urška -> RE: Kreditna kartica (29.6.2009 22:37:04)

imam eurocard. ampak ni kreditna. je samo plačilna z odlogom plačila.




Detece -> RE: Kreditna kartica (29.6.2009 22:44:59)

in kakšna je to razlika?




Anonimen -> RE: Kreditna kartica (29.6.2009 22:49:43)

Ta z odlgom plačila je taka, da celoten znesek plačaš šele naslednji mesec, kreditna je pa taka da pač plačuješ eno zadevo več mesecev po obrokih.




Arwenko -> RE: Kreditna kartica (29.6.2009 23:29:13)

Otika ravno obratno...klasično kreditno plačaš v celoti naslednji mesec, plačilna z odlogom je, da imaš omogočeno samo del. Takšna je razlaga na NLB prospektu vsaj. :)

Jaz imam Viso, uporabljam jo zelo občasno, za kakšne internetne nakupe in npr. hotele v tujini, kjer vedno hočejo kartico za garancijo, za redno uporabo pa ne, ker nerada prelagam obveznosti v naslednji mesec.




Anonimen -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 7:22:09)

http://www.youtube.com/watch?v=yrrmQ2iILGA




karamela -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 7:24:44)

Uporabljam. Uporabljam predvsem kartice, da konec meseca točno vem, koliko dam za bencin, trgovina, obleke,lekarna oz. vse.

Uporabljam Eurocard. Tu imaš določen limit porabe (določiš ga z dogovorm z banko) in v okviru tega lahko v enem mesecu kupuješ. Plačaš pa vedno v celoti naslednji mesec jaz 18. tega v mesecu.

Kartic za odlog plačila oz. plačilo v obrokih  ne poznam. Vem pred leti je v Nlb obstajala Karanta nevem če še vedno.  Tu pa si nekaj kupil in potem plačuješ določene procente vsak mesec.





ALWAYS LARA -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 7:24:57)

mava oba eurocard, on še diners . eurokarda kr uporabljava, ker sva mal v riti trenutno s kešom. diners pa nič
aja pa še mercator piko - zeleno




urška -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 7:26:04)

plačilna z odlogom plačila je taka, da ti mesečni znesek nakupov trgajo samo enkrat na mesec, odvisno kdaj se zmeniš, ponavadi 8. 18. ali 28. v mesecu. s tem, da me maš recimo trajnik 28, ti nakupe po 20. v mesecu štejejo že v naslednji mesec. torej tisto kar si kupovala od 20. - 28. junija boš plačala na trajniku 28. julija.
kreditna je pa taka, da ti vsak nakup ki ga z njo opraviš razdelijo na tri obroke (mislim da je varianta tudi na 6 obrokov) torej če kupiš nekaj za 90 € 15.5. boš 30e plačala 28. 5., 30€ 28€ in 30€ 28.7.  in tako za vsak nakup.
na vsaki kartici se ti določi limit preko katerega ne moreš.




Anonimen -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 7:29:24)

American Exspres zelena je,da lahko kupiš na obroke.American Dnevnik pravtako le da tam dobiš 2100 evrov limita kupiš z njo kot gotovino le,da vračaš po obrokih kolko pač lahko najmanjši obrok je 40 evrov na mesec.Moram pa povedat da pri tej slednji pa so mesečne obresti ful velke obrok npr.40 evrov plus obresti skoraj 20.Se pa obresti zmanjšujejo gleda na plačane obroke.




otročnica -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 7:55:07)

Jaz uporabljam Diners - samo za nakupe na obroke  (pohištvo, počitnice...).




uursa -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 8:42:08)

Pri American dnevnik lahko kupiš na obroke ali pa plačaš s kartico celoten znesek in plačuješ americanu obroke.

lp




Anonimen -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 8:54:28)

Uporabljam Mastercard, ampak samo za večje zneske, ko precenim, da bom bolje skoz prišla, če lahko plačam naslednji mesec.

Sicer pa gotovino ali BA kartico.




Anonimen -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 9:15:27)

Za po sloveniji mi je bla kul karanta. Brez članarine, pa vsak mesec plačaš 20 procentov. No, problem je, ko ti ostane 5 evrov, pa še zmeri trgajo 20 procentov in tako do nezavesti...seveda pa gredo zraven tud obresti. To je pa bedasto.




puncica -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 9:33:02)

ja jo uporabljam ampak sam uno za bankomat pa merkatorjevo zeleno za pike. 




Anonimen -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 12:18:31)

IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Otika ravno obratno...klasično kreditno plačaš v celoti naslednji mesec, plačilna z odlogom je, da imaš omogočeno samo del. Takšna je razlaga na NLB prospektu vsaj. :)

Aha ... se pardoniram [sm=smiley2.gif] ... vem namreč, da obstajata ti dve varianti pa sem si glede na njuno ime tako predstavljala, kot sem napisala ... no samo očitno sem si ravno narobe [sm=smiley36.gif].




muška -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 12:27:13)

jaz bi rabila eno, ampak se ne znam odločit katero. Imam pa S.P.




Nika v službi -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 13:07:49)

IZVIRNO SPOROČILO: urška

plačilna z odlogom plačila je taka, da ti mesečni znesek nakupov trgajo samo enkrat na mesec, odvisno kdaj se zmeniš, ponavadi 8. 18. ali 28. v mesecu. s tem, da me maš recimo trajnik 28, ti nakupe po 20. v mesecu štejejo že v naslednji mesec. torej tisto kar si kupovala od 20. - 28. junija boš plačala na trajniku 28. julija.
kreditna je pa taka, da ti vsak nakup ki ga z njo opraviš razdelijo na tri obroke (mislim da je varianta tudi na 6 obrokov) torej če kupiš nekaj za 90 € 15.5. boš 30e plačala 28. 5., 30€ 28€ in 30€ 28.7.  in tako za vsak nakup.
na vsaki kartici se ti določi limit preko katerega ne moreš.



Tole pač ni res. Klasična KREDITNA kartica pomeni kreditiranje do naslednjega meseca, dan določiš sama. Plačaš cel znesek porabe za določeno obračunsko obdobje. Tako imam jaz Mastecard.

Potem pa imaš še razne izpeljanke z revolving kreditom ali odlogom plačila, kjer se dogovoriš (ali pa ti je določen) za določen odstotek minimalnega plačila (ponavadi 20 ali 25% porabe), ostal dolg se ti prenese v naslednji mesec, ko spet poravnaš najmanj dogovorjeni odstotek (lahko pa več!), itd. Tako imam jaz Diners kartico. Sicer pa Diners nudi tudi klasično kreditno, s katero lahko plačuješ tudi obročno (kje lahko obročno plačuješ pa ni odvisno od kartice Diners, ampak od plačilnega mesta).

Včasih je to slednjo opcijo nudila zgolj Karanta, zdaj pa ima tak sistem veliko kartic.

Torej, jaz kreditne kartice redno uporabljam (MC, DC), ker veliko potujem. Za potovanje je kreditna kartica že nuja, saj brez nje ne moreš narediti niti hotelske rezervacije več, da ne omenjam še česa drugega.
V tujini te tudi sicer precej čudno gledajo, če posluješ z gotovino, si takoj sumljiv... Zaradi občasnih težav na terminalih pa je priporočljivo, da imaš dve različni kreditni kartici, ker si potem bolj na varnem. Če ena ne zagrabi, imaš še vedno drugo.

Tudi mož deluje po enakem principu, s to razliko, da je on lastnik MC in Amexa.

Kreditne kartice pa so seveda lahko tudi past za tiste, ki tudi sicer ne znajo najbolj z denarjem oz. nimajo svoje porabe pod kontrolo (glede na zmožnosti in finančni priliv).




urška -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 13:29:54)

no meni je bilo tako razloženo enih 5 let nazaj, ko sem si jo dala delat. kako je zdaj s poimenovanjem pa ne vem in mi  je tudi vseeno. jaz imam mastercard in mi trgajo enkrat na mesec z računa. to je to.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (30.6.2009 13:40:54)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




krfjolca -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 14:37:54)

Midva imava oba Diners. Mož ima še Mastercard in AmericanExpress. Imava pa oba dober pregled, da ne zapravljava v nedogled. Diners je za na obroke super.




Anonimen -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 18:03:39)

Jaz bi jo imela samo za večje stvari, da lahko kupim kaj na obroke.


Diners je imel vcasih dober in razvejan sistem placila na obroke. Ne vem pa, kako stojijo danes s tem.




Detece -> RE: Kreditna kartica (30.6.2009 19:34:25)

Sem se odločila za Diners kartico in sicer za Unicefovo. Naj imajo še ubogi nekaj od mene:).





Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>