Zamenjava cuclja (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


misamuk -> Zamenjava cuclja (29.6.2009 9:59:52)

Ojla,

Naša enomesečnica je občasno dohranjena z Novolac AR zaradi refluksa. Kdaj moram zamenjat cucelj na flaški in preiti na 2 ? Že sedaj, ko je vstopila v drugi mesec ali na koncu ? Kdaj ste ve menjale ?
Pozdravček




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (29.6.2009 16:17:51)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




busklca -> RE: Zamenjava cuclja (29.6.2009 19:13:50)

Pri AR formulah je mleko nekoliko gostejše, tako da ji mogoče slabše teče, če ima cucelj 1. Mi imamo tudi AR, imam pa cuclje Chicco 0+ že več kot 4 mesece iste (od rojstva), pa še vedno lepo pije po njih. Po mojem tu ni nekega točnega pravila, vsak presodi po svoje, tako da se boš sama najbolje odločila. Bodi pozorna, da mleko res kaplja iz cuclja in to je po mojem dovolj. Tudi če imaš 1 en mesec več, nima kaj biti narobe.




linči 312 -> RE: Zamenjava cuclja (30.6.2009 9:18:58)

mi smo pa chicco 0+ zamenjali za TT 1, ker jo je pri chiccotu kar zalivalo[sm=zmeden.gif].

no sedaj je stara že dobra 2m in pol pa so še vedno na TT 1 (ta se naj bi uporabljal do 3m starosti). sem pa zadnjič kupla že TT 2, ker se nam je zdelo, da prepočasi pije, pa smo pol ugotovili, da ji gre kar hitro in da smo le mi pretiravali s tem kolk more popiti. če pač kak obrok popije manj, pač popije manj. je pa res, da se pri AM lahko cucelj malce zamaši (naša zna to z jezo zelo dobro pokazat[sm=smiley36.gif]). takrat pač jaz vzamem cucelj in na suh skozenj potegnem in je odmašen in je dalje.

v glavnem moj nasvet glede menjave cuclja: tako kot so prej že napisale, ga tudi jaz ne bi menjala, če otroček še vedno lako pije po njem. kar pa pišejo proizvajalci pa so neke okvirne smernice, vendar ne pozabi, da je vsak otroček individuum zase.




Stran: [1]