Viroza? (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Anonimen -> Viroza? (28.6.2009 18:20:54)

Dopoldan še mali bil dober pa vse potem pa naenkrat ni mogel več nič niti glave gor držat prav ga primem vroči merim vročino 39 mu dam svečko začne jokat,da ga glava boli ga dvignem zbruhal vse.Potem spet ležal in ponovno bruhal še dvakrat.Še naprej jamral,da ga glava boli zdaj pa zaspal vročina padla pod 37.Pojma nimam kaj bi tole bilo kakšna viroza al kaj?Zdaj pa nevem na kolk časa mu lahko dam Voltaren svečko kajti njemu Calpol ne prime pa tud so rekli če je nad 38 raje dat svečko,da ne dobi vročinski krč.Po mojem bi mu mogla držat vsaj do 22-ih šest ur.Še hladila sem ga poleg,da je čimprej padla.In to tak naenkrat mu prišlo.Sem pa mu skuhala čaj in mu dala par žličk,da je spil.
Ja star pa je devet let in ima cp.




Volga -> RE: Viroza? (28.6.2009 18:27:10)

Ne bom pametna, ampak, je imel v zadnjem času kakšnega klopa? Vrat je gibljiv, mislim, lahko glavo skloni na prsa? 




Anonimen -> RE: Viroza? (28.6.2009 18:28:25)

Jaoo saj sem sama pomislila na mengitis.Ne ni mel klopa pa lahko obrača glavo in skloni ja.Tak,da mislim,da ni to.




Volga -> RE: Viroza? (28.6.2009 18:29:00)

IZVIRNO SPOROČILO: Florina

Jaoo saj sem sama pomislila na mengitis.Ne ni mel klopa pa lahko obrača glavo in skloni ja.Tak,da mislim,da ni to.


No, saj potem verjetno ni oz. ne more biti. Ne vem, ka bi bilo, po moje pa kar pojdi d zdravnika jutri.




Anonimen -> RE: Viroza? (28.6.2009 19:06:37)

Saj ga peljem ja k dr.jutri naj ga pogleda.




*sato* -> RE: Viroza? (28.6.2009 19:45:55)

Moja je pred kratkim imela streptokokno angino- z istimi simptomi. Vsako leto jo ima 2-3x (stara je 8), letos pa je prvič ob tem tudi bruhala in prvič je imela zaradi angine skoraj 40 temperature. Težko požira? Upam, da čimprej ozdravi.




Anonimen -> RE: Viroza? (28.6.2009 19:48:37)

Ja možno,da je angina tudi,ker se zadnje dni nenormalno slinil.No ja bomo videli jutri zaenkrat še spi.Me pa zanima na kolk časa mu lahko dam svečko Voltaren?Ponavadi mu drži kakih osem ali šest ur vsaj.Nič ne piše v navodilih za otroke mlajše od 14 let.




*sato* -> RE: Viroza? (28.6.2009 20:44:54)

Meni so rekli, da je treba Voltaren dajati na 12 ur. Moj zdravnik pa mi je svetoval, da po potrebi (vendar ne na manj, kot 6 ur). Moj je star 3 leta in alergičen na paracetamol, tako da imava samo Voltaren in Ibuprofen sirup (je pa tudi že imel vročinske krče). Je pa Voltaren strup za prebavila, tako da nekak po šestih urah kombiniram s sirupom.




Anonimen -> RE: Viroza? (28.6.2009 20:46:11)

Ja mam Calpol sirup drugače ampak mu ne prime.




Anonimen -> RE: Viroza? (28.6.2009 21:24:44)

Mozno,da gre za angino ja. Nas je tudi kar naeknrakr dobil 39vrocine,ni jedel razen ko mu je prijel calpol.Mu je pa potem antibiotik pomagal v 24urah.

opis skrlatinke,ki je tako angina samo,ce potewm dobi izpuscaje se rece skrlatinka

Škrlatinka
(scarlatina)

Nastane kot posledica okužbe z bakterijo beta hemolitični streptokok, ki izloča eritrogeni toksin. Izvor okužbe so bolniki ali klicenosci, ki prebolevajo eno od streptokoknih okužb (škrlatinko, angino, vnetje obnosnih votlin, vnetje srednjega ušesa). Prenaša se kot kapljična okužba, redkeje prek predmetov. Najpogosteje zboljijo otroci v predšolskem obdobju in šolarji.
Posameznik lahko preboli bolezen vekčrat, preden nastopi imunost

Inkubacija - obdobje od okužbe do izbruha bolezni - je običajno od 3 do 5 dni

Bolezen se začne hitro, pojavijo se visoka telesna temperatura, glavobol, pri manjših otrocih pogosto bolečine v trebuhu, včasih celo bruhanje in tekoče odvajanje. Kmalu začne otrok tožiti, da ga močno boli žrelo in da težko požira slino. Izpuščaj se pojavi 2 oz. 3 dan. Lička so redča, okolica ust bleda, jezik postane podoben malini (rdeč, hrapav), na njem se lahko naredi bela obloga. Izpuščaj je drobno pikčast, gosto razporejen po koži prsnega koša, spodnjem delu trebuha, v pazduhah. 3 do 5 dni po izbruhu bolezni začne izpuščaj bledeti. Jezik se prične čistiti. V drugem tednu se prične koža na dlaneh in podplatih luščiti.

Zdravljenje
Uporablajamo antibiotik, ki vsebije penicilin (Ospen). Otrok ga mora prejemati 10 dni. Naj počiva, je lahko prebavljivo hrano in pije dovolj tekočine.

Komplikacije
Zdravljena škrlatinka običajno ne pušča posledic. Nezdravljena pa lahko povzroča vnetja sklepov, vnetja srčne mišice in vnetja ledvičnih čašic, toda v redkih primerih.




Anonimen -> RE: Viroza? (28.6.2009 21:30:19)

Tudi jaz ne mislim biti pametna, vendar si pomislila na virusni menangitis. Ta sedaj na veliko razsaja!




Anonimen -> RE: Viroza? (28.6.2009 21:38:24)

17. junij 2009, Mitja Vrdelja
Serozni meningitis

 V zadnjih dneh se je povečalo število seroznih meningitisov, ki jih v večini primerov povzročajo enterovirusi. Obolenje je pogosto, v toplih poletnih  in jesenskih mesecih pa povsem običajno.Bolezenski znaki pri virusnem meningitisu so običajno blagi in le redko zahtevajo hospitalizacijo.  Bolezen se pojavi približno v 3 do 6 dneh od trenutka, ko smo bili izpostavljeni okužbi. Večina okuženih oseb bodisi nima znakov ali pa se pojavizelo blaga oblika obolenja, lahko z izpuščajem in rahlo povišano temperaturo. Le pri zelo majhnem deležu okuženih oseb se razvije meningitis (vnetje open, ki pokrivajo možgane), ki pa običajno nimajo resnih posledic. Pojavi se vročina, hud glavobol, otrpel vrat, otroka moti svetloba, pojavi se zaspanost ali zmedenost, lahko slabost in bruhanje. Otroci so lahko razdražljivi, imajo težave  z zbujanjem, zavračajo hrano. Obolenje običajno traja od 7 do 10 dni. Za virusni meningitis ni posebnega zdravljenja. Bolniki naj počivajo, uživajo veliko tekočine in če je potrebno zdravila za zniževanje vročine in lajšanje glavobola. Viruse, ki običajno povzročajo virusni meningitis, najdemo v izločkih dihal in v blatu okužene osebe. Širijo se preko neposrednega stika z izločki iz nosu ali žrela (sluz ali slina) okužene osebe ali posredno preko stika z onesnaženimi površinami ali predmeti, kot so kozarci, pribor, kljuke, telefon. Odrasli se lahko okužijo preko rok, pri previjanju bolnega dojenčka. Preprečevanje Najučinkovitejši način za preprečevanje okužb je pogosto in temeljito umivanje rok. Umivanje rok, še posebaj po uporabi stranišča, je še zlasti pomembno pri majhnih otrocih. Prav tako je pomembno, da med otroci preprečimo izmenjavo jedilnega pribora ali pitje iz iste skodelice. Priporočamo, da se v vrtcih večjo pozornost posveti čiščenju in pranje igrač ter čiščenju delovnih površin. Za razkuževanje stranišč se lahko uporablja varikina, primerno razredčeno z vodo. Več informacij o epidemiološki situaciji seroznega meningitisa v posameznih regijah je dosegljivih na pristojnih Zavodih za zdravstveno varstvo.









Jutri bo tako svoje povedal zdravnik,upam,da ne bo nic hujsega!




Stran: [1]