|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: NE VOZI PREHITRO
22.6.2009 17:26:06   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

Zanimivo je videti koliko smo v tako kratkem času dvignili standarde. Če smo še samo pred 20-imi leti razmetani na zadnji klopi avtomobilov brez priveznih pasov veljali za otroke normalnih staršev, takim staršem danes rečemo vse, samo ne normalni.

takrat na cesti ni bilo niti približno toliko avtomobilov kot danes, tako da nevarnosti ni za primerjati


Se podpišem pod tole.

_____________________________

So what....

(odgovor članu Moyca_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: NE VOZI PREHITRO
22.6.2009 17:41:22   
kaya2007
uf, tazadnji oglas je pa mogoče res kar malo too much nazorno posnet user posted image

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: NE VOZI PREHITRO
22.6.2009 17:58:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

Zanimivo je videti koliko smo v tako kratkem času dvignili standarde. Če smo še samo pred 20-imi leti razmetani na zadnji klopi avtomobilov brez priveznih pasov veljali za otroke normalnih staršev, takim staršem danes rečemo vse, samo ne normalni.

Sam takrat ni blo fajnih avtov,ni blo tolk prometa in bedakov na cesti,kot jih je zdejuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: NE VOZI PREHITRO
22.6.2009 18:17:04   
n€na
IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: ona

Ponavadi ne komentiram na čvekanju,samo tole mi je pa too much in vsem,ki nimajo dobrega želodca odsvetujem ogleduser posted image


Jest pa svetujem večkraten ogled. A misliš, da se ob prometni nesreči rožce sadijo?


Tole bi morali vrtet namesto reklam...

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: NE VOZI PREHITRO
22.6.2009 18:30:37   
lotoska

IZVIRNO SPOROČILO: nena26

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo


IZVIRNO SPOROČILO: ona

Ponavadi ne komentiram na čvekanju,samo tole mi je pa too much in vsem,ki nimajo dobrega želodca odsvetujem ogleduser posted image


Jest pa svetujem večkraten ogled. A misliš, da se ob prometni nesreči rožce sadijo?


Tole bi morali vrtet namesto reklam...



Po nesreči jih sadijo.

(odgovor članu n€na)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: NE VOZI PREHITRO
22.6.2009 19:01:54   
Abbey
pa sem rekla da me ne bo ganilo, ko sem si zadnjega zavrtela, pa so se mi kar solze ulile user posted image

(odgovor članu lotoska)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: NE VOZI PREHITRO
22.6.2009 19:22:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

Saj pravim, da smo dvignili standarde.


Tudi cloveske brezbriznosti, med drugim.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: NE VOZI PREHITRO
22.6.2009 20:29:58   
petra2a
Mene po ogledu kr tišči pri srcu in tišči in tišči.......pi.zda no ej, kaj sem sploh šla gledatuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: NE VOZI PREHITRO
22.6.2009 21:21:46   
silvya
Da povem, da sem enkrat celo videla, da so z nepripasanim otrokom eni krenli iz počivališča ob avtocesti, na avtocesto. In še to, da je otrok v avtu stal. user posted image sva se z mojim kar zgrozila. Bil je avto visokega cenovnega razreda, za avtosedež za otroka pa zgleda niso imeli. user posted image

(odgovor članu petra2a)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: NE VOZI PREHITRO
22.6.2009 22:20:49   
mayci
Res je, da so kruti filmčki, samo so pa žal resnični in vedno več je takih norcev na cesti, kot jih tile posnetki prikazujejo...user posted image
Glede zadnjega pa se tudi meni zdi, da bi ga morali prikazati vsem staršem, ker žal poznam nekaj staršev, ki svojih otrok sploh ne privezujejo...pa sploh ne pomislijo, kaj se jim lahko zgodi....user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: NE VOZI PREHITRO
22.6.2009 22:35:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

Saj pravim, da smo dvignili standarde.


Tudi cloveske brezbriznosti, med drugim.


Marsikaj se danes dviguje, pa nobeden tega ne vidi kot golo erekcijo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: NE VOZI PREHITRO
22.6.2009 23:12:38   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mlea



TALE PA JE NAJBOLJ KRUT.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image


o šit...


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: NE VOZI PREHITRO
22.6.2009 23:15:53   
TomTaylor
IZVIRNO SPOROČILO: mlea



user posted image




Takle umetnik prehitavanja je bil pa tudi moj bivši. "Sej samo preverjam, če je cesta frei" je rekel....Pišuka, da mu nisem še tistih zadnjih 5 zob ven izbila...


_____________________________

Nihče vam ne more dati več, kot vam jaz lahko obljubim.

(odgovor članu Onasiss)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: NE VOZI PREHITRO
23.6.2009 7:32:47   
pupika
Groza, zadnji je res najbolj krut, pa tudi prvi tisti z vozičkom.

Jaz sem se vedno zgražala nad staršem, ki so svoje dojenčke vozili v lupinicah na sprednjih sedežih, in še to v takih lupinicah, ki ga samo postavijo na sedež, kajti tudi v teh primerih, ti otrok zleti skozi avto z lupinico vred.

Sem pa zadnjič pred vrtcom od ene mamice slišala tako pripoved, da me je bila kar groza. Ona meni, da ko bo naš mali večji bo itak imel motor in ne vem še kaj vse, ker je pač imel eno igračko-motor. Pa jaz njej, ne on pa ne bo imel motorja. POtem pa ona meni, saj tega mu ne moreš preprečit, in potem pravi kako njen nečak, ki je bil star 11 let  že vozil avto,in je izpit potem v prvo naredil, pa ena punca, ki nikoli ni vozila, pa se je full matrala. In potem še reče, da je ona zadnjič vozila z svojim sinom v naročju iz vrtca do doma, to je šele kriza. Pa jaz ne vem kje imajo pamet taki starši. Sin pa je star dobri 2 leti. 

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: NE VOZI PREHITRO
23.6.2009 8:06:52   
kalbo
IZVIRNO SPOROČILO: kaya2007

uf, tazadnji oglas je pa mogoče res kar malo too much nazorno posnet user posted image

Nič too mač. Točno tja prileti otrok, ki je v naročju že pri zelo majhnih hitrostih.

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: NE VOZI PREHITRO
23.6.2009 8:40:30   
Anonimen
Meni je najbolj grozno ko na vasi vidim možakarja, ki svojega otroka, starega 2 leti vozi spredaj. In to ni še najhujše. Ima ga pri sebi na kolenih na voznikovem sedežu.
Pa so mu že 100x rekli naj tega ne počne. Pa pravi saj grem samo po vasi gor in dol. Res se skozi vas pelje dnevno 10 avtomobilov, ampak vseeno. Ka če mu skoči pes pa zabremza in otrok nekam pade. Ali pa v tistem trenuku prileti skozi vas en nor in udari v njega...
Groza je to. Jaz otroka v avtu vedno pripnem, ko se vozim sama priznam, včasih (izven naselja) dam malo gas. Ko imam pa v avtu otroka, kolegico, babico... ko nisem več sama se pa vozim počasi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: NE VOZI PREHITRO
23.6.2009 9:18:51   
resnično srečna
IZVIRNO SPOROČILO: ...Che

Zanimivo je videti koliko smo v tako kratkem času dvignili standarde. Če smo še samo pred 20-imi leti razmetani na zadnji klopi avtomobilov brez priveznih pasov veljali za otroke normalnih staršev, takim staršem danes rečemo vse, samo ne normalni.


ja so bili ti časi ja...samo tudi nesreč ni bilo toliko...


_____________________________

She
May be the face I can't forget.
A trace of pleasure or regret
May be my treasure or the price I have to pay.
She may be the song that summer sings.
May be the chill that autumn brings.
May be a hundred different things
Within the measur

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: NE VOZI PREHITRO
23.6.2009 9:26:15   
Anonimen
Jaz se tudi sebe spomnim, ko sem bila majhna, kako sem velikokrat spala počez na zadnji klopi. Ali stala zadaj med sedežema in gledala naprej. Pa mislim, da to takrat sploh ni bilo kaznivo.

(odgovor članu resnično srečna)
  Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: NE VOZI PREHITRO
23.6.2009 10:17:06   
Onasiss
IZVIRNO SPOROČILO: Meta.

Jaz se tudi sebe spomnim, ko sem bila majhna, kako sem velikokrat spala počez na zadnji klopi. Ali stala zadaj med sedežema in gledala naprej. Pa mislim, da to takrat sploh ni bilo kaznivo.

Mislim, da nas je kar nekaj takih... in kolikokrat se je zgodilo, da sem se zbudila med sedeži. Ja včasih so res dali manj na varnost, še tiste kao rokavnike so imeli avtomobili vzadaj na sredini in smo potem otroc sedel gor, da smo bolj ven vidl. Je mat enkrat ful zabremzala in sem letela direkt u šaltkebl. Jao, moji ta stari.user posted image

_____________________________

So what....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: NE VOZI PREHITRO
23.6.2009 12:17:09   
Anonimen
Takoj zraven teh posnetkov pa bi še blo treba prilimati link do primerjalnih crash testov "varnih" in manj "varnih" otroških sedežev. Potem pa še to sukati ljudem vsak dan. Ker, kakšen je potem smisel avtosedeža, za katerega se med testom iskaže, da med trkom poleti, se zasuče za 180°, varnostne priponke popokajo in otrok lahko zleti iz sedeža, udari z glavo v stebriček/okno avtomobila, sedež se ne iskaže med čelnim trkom, čeprav je pri bočnem eden boljših, se ne izkaže med bočnim trkom čeprav je pri čelnem eden boljših, torej v bistvu takšen sedež nima druge funkcije kot, da nas olajša za višino svoje cene???
In vsi ti sedeži imajo zahtevane certifikate in za prodajo tako potrebne homologacije, ki jih predpisujejo evropski standardi in priporočila. Pa čeprav si jih nekateri med njimi z ozirom na performans niti ne zaslužijo. Smisel certificiranja, kot na mnogokaterih drugih področjih, ni torej dodeliti certifikat, ker si ga resnično zaslužil, temveč ker ga enostavno potrebuješ, da bi stolček lahko prodal. V ekonomske namene. In potem so nam takšni stolčki na izbiro na prodajnih policah. Od 70-350 EUR, pa kakor komu paše (je osveščen, ima rad otroka itd.) oziroma kolikor kdo lahko. Policija sicer ne vpraša koliko je stolček stal in ali sodi med tiste bolj ali manj varne, važno da se služi zakonu, da smo mi pridni, osveščeni in ljubimo svoje otroke. Kje se to "zakon" sprašuje ali imamo in koliko imamo varen stolček v avtomobilu? Ko je certificiranje že v svojem temelju postavljeno tako ohlapno, da se omogoči prodaja vsakega šita, kako potem takemu zakonu verjeti, da podpira pravo stvar - v tem primeru toliko opevano varnost naših otrok???   

Jaz bi zadevo rešil malo drugače. Saj je menda EU neka opasna država, mislim ni, ampak se dela da je, naj se izpelje kao neka neodvisna (vem da je utopično) raziskava, test vseh možnih sedežev na trgu, po vzoru na euro NCAP brez poskusov lobiranja proizvajalcev sedežev znotraj avtomobilske industrije (vem, še bolj utopično), naj se izberejo samo resnično najboljši, temu primerno tudi verjetno dražji, pa kol`ko stanejo naj stanejo, pa samo te na police. Kar se tiče cene, npr. 350 EUR, dobro tretjino stroška pokrije država, torej EU naj subvencionira namesto kavic v parlemantu, vsak od nas pa spraši keko-teko sprejemljivih 100 jevrejčkov. Ne pa, da tisti ubogi revčki, ki v prometu mogoče niso imeli sreče, poslušajo očitke na račun svoje vprašljive ljubezni do otrok v smislu "če bi otroka imeli radi, pa mu ne bi kupili takšnega sranja - na policah imate tudi bolj varne sedeže, veste".

(odgovor članu Onasiss)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: NE VOZI PREHITRO
23.6.2009 12:24:41   
kalbo
Samo še vedno je bolje met povprečen sedež kot pa sploh nobenega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: NE VOZI PREHITRO
23.6.2009 12:32:42   
Anonimen
Pa še nekaj glede spremenjenih razmer na cestah. Vse to kar pravite nekateri je res, danes je več plehovja na cesti, statistično večja verjetnost, da se zgodi nesreča, trend nesreč in smrtnih žrtev je v porastu, iz leta v leto je slabše, včasih je bilo manj avtomobilov. Avtomobili takrat niso bili tako "varni". Danes pa, na eni strani, tu so razni ABS-ji, ESP-ji, Air Bag-i, ojačitve, izmišljotine ovakve in onakve, na drugi strani nikoli več avtocest, tehnološko dovršeno signalizacijo, opozorilne table, pa kljub temu z vsemi temi Sport Billy pogruntavščinami in visokimi kaznimi navkljub nismo uspeli anulirati porasta ****rij na cestah. Od kod danes bedaki na cestah, jih prej ni bilo? In od kod takim bedakom na cestah takšni avti s katerimi se lahko qrčijo? In od kod na cestah sploh taki avti s katerimi se lahko kdo qrči? Čemu služi omejitev 130, če ga lahko stisneš do 220 komot? O čem tukaj pravzaprav govorimo, gre za statisično verjetnost, človeški faktor, zgrešen sistem discipliniranja folka, kaj druga?  

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: NE VOZI PREHITRO
23.6.2009 13:33:10   
RMRM
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo



Postavi se enkrat pred vrtec, te bo kap.



m Pri nas je podružnični vrtec (dve skupini otrok) in vsi, ki vozimo otroke v avtomobilih, so pripeti v svojih sedežih. Ena starša pa najbrž nimata avta in oče vozi otroka na mopedu (ni važno, zima al poletje) in to brez čelade. Zadnjič smo opozorili vodjo enote, naj tudi po tega otroka pride kombi in ga varno pripelje v vrtec. Seveda je otrok brez čelade, sicer pa 4 letnik, nima kaj iskati na mopedu.

Sem pa bila zgrožena, ko sem po radiu slišala, da je 1/3 sotrok v avtu nepripetih. Midva voziva stare avtomobile, ampak naša pupa ima sedež za 200€. Sva gledala, da nudi najvišjo varnost in da je tudi stranska zaščita. Sicer imava tudi navadnega jahača, ki sva ga dobila, ampak ga redko uporabljava.

Lahko se zgodi marsikaj..bog pomagaj, ampak da otrok leti čez šipo samo pri močnem zaviranju, sem pa brez besed.



Pri nas sosedova deklica, stara 10 ali 11 let na mopedu, brez čelade, vozi svojega dveletnega bratca. Vozi pa po kolovozni poti, na kateri so tudi korenine in kamenjeuser posted image . Res ne vem kaj starša razmišljatauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: NE VOZI PREHITRO
23.6.2009 18:47:45   
Anonimen
Ob zadnjem video mi je pošteno slabo postalo. Že če si pripet, če je tvoj otrok pripet, si ne moreš predstavljati, kaj bi bilo, če bi.
NE RAZUMEM TISTIH LJUDI, KI SE NE PRIPENJAJO, ŠE MANJ, DA NE PRIPENJAJO SVOJIH OTROK. KAKO SO LAHKO TAKO NEODGOVORNI??? TUDI ČE OTROKA PRIPNEJO IN SEBE NE...OTROK LAHKO OSTANE BREZ TEGA STARŠA. ŽE TAKO SE LAHKO ZGODI MNOGO GROZNIH STVARI, TUDI ČE DELAŠ IN NAREDIŠ VSE KAKOR JE TREBA. JAZ NITI NOČEM PELJATI OSEBE V SVOJEM AVTOMOBILU, DOKLER SE NE PRIPNE. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: NE VOZI PREHITRO
28.6.2009 23:06:38   
tasa_m
Zadnji video pa je res grozen ja, ampak na veliko žalost resničen.user posted image

Poznam nekaj primerov kateri nimajo otrok privezanih ali v sedežih z izgovorom:" saj pa je čist kratka pot do doma"  user posted image user posted image ! Halo, gre se za otrokovo življenje!



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




anke
4pikice

Katero od spodaj naštetih ženskih imen je lepše?

Lana (24%)

Ana (28%)

Ela (16%)

Ema (16%)

Lina (15%)


Število vseh glasov: 435

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!