A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Moyca_ -> A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 12:40:51)

včeraj sem poslušala da se ta ženska s ptičjo gripo zdravi kar doma?????
Halo!! A ne bi morala biti v karanteni, ali vsaj v bolnici,...
Kdo pa lahko zagotovi da ne bo ukužila še koga.
A je to normalno, da se grejo neko pandemijo, pa se zdraviš doma
Skrajno neumno!




Spark -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 12:45:22)

Meni tudi to ni čisto jasno. Če prav razumem mislim da je gripa smrtnonosna, ampak pri nas nobenih efektov.
Jaz tudi menim, da bi morala biti ta gospa v karanteni.
Nobenih navodil, kaj naj itd.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (20.6.2009 12:47:41)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Moyca_ -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 12:54:08)

IZVIRNO SPOROČILO: kind lady

Ima blažjo obliko gripe, kot so povedali včeraj.Baje imajo vse pod kontrolo, in strah ni potreben.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]


ne gre za strah, ampak za odgovornost, glede na to da lahko spet mutira, ni zdravila,...
In tudi če ima blažjo obliko, lahko kdo od nje dobi hujšo obliko????




Anonimen -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 13:37:23)

A je to normalno, da se grejo neko pandemijo, pa se zdraviš doma
Skrajno neumno!


Neumno je,da se gredo pandemijo in paniko.




oka -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 13:57:44)

včeraj sem poslušala da se ta ženska s ptičjo gripo zdravi kar doma?????


Ženska nima ptičje gripe ampak novo gripo (prašičjo). Gre pa za lažjo obliko gripe. In če se ne bi delalo toliko panike okoli tega bi tudi bilo dobro. Gripa je vsako leto pa ni nikoli toliko trobezljanja okoli tega. Ja očitno je treba porabit zaloge Tamifluja in cepiva.




TomTaylor -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 14:19:25)

IZVIRNO SPOROČILO: oka

včeraj sem poslušala da se ta ženska s ptičjo gripo zdravi kar doma?????


Ženska nima ptičje gripe ampak novo gripo (prašičjo). Gre pa za lažjo obliko gripe. In če se ne bi delalo toliko panike okoli tega bi tudi bilo dobro. Gripa je vsako leto pa ni nikoli toliko trobezljanja okoli tega. Ja očitno je treba porabit zaloge Tamifluja in cepiva.



jap. Marca 2010 mu preteče rok. Je treba ornk reklamo za razne (ptičje,prašičje, "nove",...) gripe delat. Mogoče bi bilo smiselno ga kar za običajno gripo porabit...




Anonimen -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 14:20:49)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: oka

včeraj sem poslušala da se ta ženska s ptičjo gripo zdravi kar doma?????


Ženska nima ptičje gripe ampak novo gripo (prašičjo). Gre pa za lažjo obliko gripe. In če se ne bi delalo toliko panike okoli tega bi tudi bilo dobro. Gripa je vsako leto pa ni nikoli toliko trobezljanja okoli tega. Ja očitno je treba porabit zaloge Tamifluja in cepiva.



jap. Marca 2010 mu preteče rok. Je treba ornk reklamo za razne (ptičje,prašičje, "nove",...) gripe delat. Mogoče bi bilo smiselno ga kar za običajno gripo porabit...



a niso rekli julija 2009?




TomTaylor -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 17:29:03)

IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: oka

včeraj sem poslušala da se ta ženska s ptičjo gripo zdravi kar doma?????


Ženska nima ptičje gripe ampak novo gripo (prašičjo). Gre pa za lažjo obliko gripe. In če se ne bi delalo toliko panike okoli tega bi tudi bilo dobro. Gripa je vsako leto pa ni nikoli toliko trobezljanja okoli tega. Ja očitno je treba porabit zaloge Tamifluja in cepiva.



jap. Marca 2010 mu preteče rok. Je treba ornk reklamo za razne (ptičje,prašičje, "nove",...) gripe delat. Mogoče bi bilo smiselno ga kar za običajno gripo porabit...



a niso rekli julija 2009?


celo? Ja, pol je pa res panika.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




sanja nk. -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 17:59:15)

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

A je to normalno, da se grejo neko pandemijo, pa se zdraviš doma
Skrajno neumno!


Neumno je,da se gredo pandemijo in paniko.


se strinjam




Moyca_ -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 21:17:23)

IZVIRNO SPOROČILO: oka

včeraj sem poslušala da se ta ženska s ptičjo gripo zdravi kar doma?????


Ženska nima ptičje gripe ampak novo gripo (prašičjo). Gre pa za lažjo obliko gripe. In če se ne bi delalo toliko panike okoli tega bi tudi bilo dobro. Gripa je vsako leto pa ni nikoli toliko trobezljanja okoli tega. Ja očitno je treba porabit zaloge Tamifluja in cepiva.


se strinjam, ampak če se grejo neko strašno pandemijo 21.stoletja, bi ženska morala biti v karanteni ne glede na to kakšne oblike gripo ima




zvesta -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 21:19:23)


IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

IZVIRNO SPOROČILO: oka

včeraj sem poslušala da se ta ženska s ptičjo gripo zdravi kar doma?????


Ženska nima ptičje gripe ampak novo gripo (prašičjo). Gre pa za lažjo obliko gripe. In če se ne bi delalo toliko panike okoli tega bi tudi bilo dobro. Gripa je vsako leto pa ni nikoli toliko trobezljanja okoli tega. Ja očitno je treba porabit zaloge Tamifluja in cepiva.


se strinjam, ampak če se grejo neko strašno pandemijo 21.stoletja, bi ženska morala biti v karanteni ne glede na to kakšne oblike gripo ima



mimogrede... pri nas karantene sploh nimamo... nobena bolnišnica je nima...




BAMBINA_ -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 21:35:25)

Jao, si paranoična..

Odkar so prve primere okužb z novo gripo potrdili v Mehiki, je po celem svetu okuženih že več kot 27.000 ljudi. Zaradi te bolezni pa je do zdaj umrlo 142 ljudi.
Drugače pa letno za sezonsko gripo zboli več milijonov ljudi, pol milijona pa jih umre
.
Vir: SIOL.net 19.06.




oka -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 21:40:53)

e strinjam, ampak če se grejo neko strašno pandemijo 21.stoletja, bi ženska morala biti v karanteni ne glede na to kakšne oblike gripo ima


A ko je na pohodu sezonska gripa pa so ljudje v karanteni? Ta gripa je kolikor sem razumela enako "nevarna" kot sezonska, razlika je le v tem, da ima ta nova gripa bistveno več reklame in publicitete. Zakaj že?

Res panika je čisto odveč in čisto bz je, da te skrbi in da se vnaprej obremenjuješ s tem. Narediš pač več na preventivi. Pa tudi sam minister je povedal, da trenutni pogoji za širjenje te gripe niso novi gripi ravno naklonjeni (visoke temperature...), tako, da se ne pričakuje takega razmaha kot npr. v zimskih mesecih.




kajajaka -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 22:46:05)

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

A je to normalno, da se grejo neko pandemijo, pa se zdraviš doma
Skrajno neumno!


Neumno je,da se gredo pandemijo in paniko.


panika res ni potrebna. Ne želim pa takega bolnika v bližini svojega otroka. Torej, če obstaja možnost širjenja (itak ne vedo točno kako hitro se širi oz. kako previden naj bo vsak ki je v stiku z obolelim), naj bo bolnik v karanteni- pa če gre še za tako "lahko" obliko. Zadeva je še zelo slabo raziskana...




Freycha -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (20.6.2009 22:50:42)

sej karantena je lahko tudi doma..... gripa pa ne pleza po steni, da bi prišla do sosedov v stanovanje in še koga nalezla....

verjetno so pa tudi presodili, da ni kaka "motena" oseba, ki bi šla v nakupovalni center v soboto dopoldne in kašljala ter kihala na veliko.....

meni gre tudi na kozlanje, da delajo tako famo okoli te gripe... pa samo strah naženejo ljudem v kosti.......

sej ne rečem, je fajn biti pazljiv, vseeno pa ne paranoičen...




caillou -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (21.6.2009 8:24:57)

IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

sej karantena je lahko tudi doma..... gripa pa ne pleza po steni, da bi prišla do sosedov v stanovanje in še koga nalezla....



A da ne ?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]




Moyca_ -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (21.6.2009 20:10:48)

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Jao, si paranoična..

Odkar so prve primere okužb z novo gripo potrdili v Mehiki, je po celem svetu okuženih že več kot 27.000 ljudi. Zaradi te bolezni pa je do zdaj umrlo 142 ljudi.
Drugače pa letno za sezonsko gripo zboli več milijonov ljudi, pol milijona pa jih umre
.
Vir: SIOL.net 19.06.

ž

kaj ti maš probleme?
Zavedam se kako je z klasično gripo, poudarjajo pa da ne poznajo te gripe,....

tak da ne ti meni da sem paranoična,...




Klemy82 -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (21.6.2009 20:23:16)

Ehhh...gripa kot gripa, no. Dokler ni komplikacij, da bi šel človek v bolnico, se jo lepo preleži doma. V karanteni. S Tamiflujem. Ki ga preventivno jemljejo tudi domači. Če bi imeli mediji kaj bolj pametnega za pisat, kot delat paniko med ljudmi, bi bilo super fajn.
Aja, samo tako za info.... v Aziji še vedno vsak dan kdo umre zaradi famozne inkriminirane ptičje gripe, s katero so nas strašili lani.... pa se letos kdo spomni delat halo iz tega??




Dashenka -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (21.6.2009 20:39:46)


IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

včeraj sem poslušala da se ta ženska s ptičjo gripo zdravi kar doma?????
Halo!! A ne bi morala biti v karanteni, ali vsaj v bolnici,...
Kdo pa lahko zagotovi da ne bo ukužila še koga.
A je to normalno, da se grejo neko pandemijo, pa se zdraviš doma
Skrajno neumno!


Halo, pa kakšna karantena neki?
A zaradi ene navadne gripe, lepo te prosim.

Đizus, kakšna paranoja.[sm=smiley11.gif]




Moyca_ -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (21.6.2009 21:50:43)

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

včeraj sem poslušala da se ta ženska s ptičjo gripo zdravi kar doma?????
Halo!! A ne bi morala biti v karanteni, ali vsaj v bolnici,...
Kdo pa lahko zagotovi da ne bo ukužila še koga.
A je to normalno, da se grejo neko pandemijo, pa se zdraviš doma
Skrajno neumno!


Halo, pa kakšna karantena neki?
A zaradi ene navadne gripe, lepo te prosim.

Đizus, kakšna paranoja.[sm=smiley11.gif]


očitno ene nimate tri čiste v svoji glavi, .....
panike še zdaleč ne zganjam, sparašujem samo kako je s tem




Dashenka -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (21.6.2009 21:56:25)


IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: Moyca RR

včeraj sem poslušala da se ta ženska s ptičjo gripo zdravi kar doma?????
Halo!! A ne bi morala biti v karanteni, ali vsaj v bolnici,...
Kdo pa lahko zagotovi da ne bo ukužila še koga.
A je to normalno, da se grejo neko pandemijo, pa se zdraviš doma
Skrajno neumno!


Halo, pa kakšna karantena neki?
A zaradi ene navadne gripe, lepo te prosim.

Đizus, kakšna paranoja.[sm=smiley11.gif]


očitno ene nimate tri čiste v svoji glavi, .....
panike še zdaleč ne zganjam, sparašujem samo kako je s tem



Jao - jao.

A si imela že kdaj gripo, ali pa kdo od tvojih. Si jo šla prebolet v bolnico, si se dala zapret v karanteno?
Ali pa si mogoče raje doma srebala čajčke in pila aspirine in lekadole in potrpežlljivo čakala, da nevšečnosti mine?

Ker tale nova gripa ni nič drugega kot gripa.




Anonimen -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (21.6.2009 22:00:44)

zanimivo je, da za navadno gripo ni zdravila, za novo gripo je pa Tamiflu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley23.gif[/image]




Dashenka -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (21.6.2009 22:11:27)


IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

zanimivo je, da za navadno gripo ni zdravila, za novo gripo je pa Tamiflu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley23.gif[/image]


[sm=zmeden.gif]
Ne razumem - Tamiflu je zdravilo za navadno gripo in tudi "ta novo" in je v Sloveniji je na razpolago že vrsto let.




Anonimen -> RE: A se samo meni to zdi skrajno neumno in neverjetno (21.6.2009 22:27:19)

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: natasa77

zanimivo je, da za navadno gripo ni zdravila, za novo gripo je pa Tamiflu [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley23.gif[/image]


[sm=zmeden.gif]
Ne razumem - Tamiflu je zdravilo za navadno gripo in tudi "ta novo" in je v Sloveniji je na razpolago že vrsto let.


potem imam zgleda en ku** zdravnika in pediatra, ker do zdaj nismo še nikoli dobili ničesar [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] samo besede: ostanite doma, nimamo kaj naredit [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] no, edino en kup brezveznih zdravil za lajšanje simptomov [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>