merkator pika kartica (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


J.L. -> merkator pika kartica (19.6.2009 22:26:59)

vem da obstaja kartica, kjer se sešrtevajo nakupi, kartica pa prinese ugodnejše nakupe, nevem pa katera je? na njihovi strani jih je več na izbiro. jaz bi rada navadno. sem naročila modro, pa nevem če je prava. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] na njej piše, da je gotovinska. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] z njo ne želim kupovat, pač pa izkoristiti cenejši nakup in pa seštevanje. 




Anonimen -> RE: merkator pika kartica (19.6.2009 22:34:46)

pri modri kartici, če plačaš z gotovino, lahko pridobivaš in seštevaš pike. ena pika je 4 €. si se odločila za pravo. moram rečt, da se kar splača. sama imam tudi to modro. splača se ti nabrati 250 pik, da potem lahko koristiš se mi zdi 40 €. za 90 pik lahko koristiš 11 € al nekaj takega.

tudi pri zeleni se seštevajo pike, vendar lahko z njo pa tudi plačuješ. z modro ne moreš plačevati.




J.L. -> RE: merkator pika kartica (19.6.2009 22:38:12)

sem že mislila, da se da plačevat tudi z modro, glede na to da zgleda kot bankomat kartica z čipom in vsem. se pravi da plačam z svojim denarjem, kar je višji znesek od 4e, pa se potem prišteje k nakupu. poleg pa še kupujem določene artikleki so v akciji ceneje?




J.L. -> RE: merkator pika kartica (19.6.2009 22:39:02)

kaj pa če je nakup z kartico, potem se ne prišteje nakup in je izdelek po redni ceni ali kako?




Anonimen -> RE: merkator pika kartica (19.6.2009 22:39:34)

tako nekako. lahko kupuješ v akciji ceneje tudi z modro, vendar je pogoj, da plačaš z gotovino. to je za prvo vprašanje.

če plačaš s kartico, pik ne moreš pridobiti, niti koristiti akcij.




Gina -> RE: merkator pika kartica (19.6.2009 22:47:11)

Boljše je, če imaš zeleno kartico. Lahko ravno tako plačaš z gotovino če ti tako bolj paše, če pa nimaš s sabo keša, plačaš pa kar s pika kartco. Kartica je ravno taka kot vse ostale plačilne kartice. Obračunajo ti vse nakupe 1x na mesec za nazaj. Pri obeh karticah ti seštevajo nakupe, potem pa ko želiš, pike unovčiš do določenega datuma (mislim da 31. jan in 31. julij).




nu_tella -> RE: merkator pika kartica (20.6.2009 9:16:25)

Meni se tudi plava čisto uredu obnese.

Jaz sem zadnjič samo sladoled kupila, ki je bil u akciji. Sem plačala 1,50 EUR, pokazala plavo kartico pika in so mi ravno tako upoštevali popust. Kako je pa pri plačilu z plačilno kartico ne vem. Po moje bi morali ravno tako upoštevati... Sej če ne boš zadovoljna jo laho vedno vrneš in vzameš zeleno. Edina prednost, ki jo jaz vidim pri zeleni je, da imaš lahko več kartic, ki se vežejo na eno "tagalvno". Npr. Ko sem še živela doma je moja mami imela "taglavno", jaz in sestra pa svojo. Račun je prišel skupni za vse tri kartice in so njej trgali iz trr. Poleg tega smo pa še pike lahko sešteli na koncu obdobja. Kar pri modri ne moreš.

Mene pa zanima kako je s "klubom za zdravo življenje" a s tem imaš še kakšne dodatne popuste (samo člani tega kluba)?






jar -> RE: merkator pika kartica (20.6.2009 9:47:15)

IZVIRNO SPOROČILO: nu_tella


Mene pa zanima kako je s "klubom za zdravo življenje" a s tem imaš še kakšne dodatne popuste (samo člani tega kluba)?






če se včlaniš nimašnobnih obveznosti. nekajkrat na leto dobiš lično brošuro (na eko papirju) z nasveti, reklamami. ob včlanitvi dobiš nalepko za na kartico, ki jo pokažeš kadar uveljavljaš za popust, ki je samo za člane (je bolj za bio-eko izdelke). torej sami +++, nič ne stane. občasno dajo zraven še kakšno darilce, npr. nazadnje je bila vrečka semenarne s semeni cinij.

imam tudi zeleno piko. je res potuha, ker plačaš z odlogoml plačila. je pa tako, da ni treba pred vsakim nakupom na bankomat, se da kupit brez keša znotraj limita. in ko dobiš položnico do plačila položnice ne moreš kupiti na odlog, lahko samo na keš (pike pa dobiš), s tem se je mercator zavaroval pred neplačniki.




benika -> RE: merkator pika kartica (20.6.2009 12:12:40)

in ko dobiš položnico do plačila položnice ne moreš kupiti na odlog, lahko samo na keš (pike pa dobiš), s tem se je mercator zavaroval pred neplačniki.


O ne, to pa ne bo držalo. Ti še vedno lahko kupuješ na odlog tudi po prejetju položnice in tudi še potem, ko poteče rok plačila, vendar le v okviru svojega limita.




Čebel@ -> RE: merkator pika kartica (20.6.2009 13:58:37)

glede  na to da bo kmalu konec obdobja in bo treba porabiti pike,vas samo opozarjam da mora biti položnica poravnana,če ne se ne da koristit pik




Anonimen -> RE: merkator pika kartica (20.6.2009 15:17:43)

Naslednji mesec bo trebaizkoristiti pike.

Jaz ce se le da, grem dvakrat na mesec v mercator takrat vse nakupoim, enkrat pa vedno na dvojne ali triojne pike. Sem si na ta racun lepo stevilo pik nabrala.




Nikita*** -> RE: merkator pika kartica (20.6.2009 16:42:48)

Zeleno kartico imam kakšnih 5 let, pa niti enkrat še nisem izkoristila teh pik, ker vedno pozabim in zamudim rok[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]. No ja, res je pa tudi to, da v Merkatorju bolj malo nakupujem. 




Freycha -> RE: merkator pika kartica (20.6.2009 16:54:52)

midva skoraj izključno hodiva v Mercator in imava zeleno kartico in vedno z njo negotovinsko kupujeva. Nama paše samo 1x na mesec račun in je to to..... pa pike vedno koristiva, ker kupiva tisto, kar bi rabila, pa tako lahko prišparava. Enkrat recimo sva ta mali sesalec (tist, za v roke, pa gremo po tsanovanju), enkrat od Dormea vzmetnico, zdaj bova kupila vzglavnike.... v glavnem, na tak način nekaj prišparava in nama je ok.....




brigitaa -> RE: merkator pika kartica (20.6.2009 18:49:55)

Pa še novost tu poleg, Lumpi klub, izpolniš kuponček, ti pošljejo nalepkico za kartico LK, imamo spet ugodnosti znižanih artiklov z znamko LK-fajn,jz jo že mam prlimano[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




naja17 -> RE: merkator pika kartica (21.6.2009 11:01:53)

Ok, dejte še men neki povedat, da ne bom nove teme odpirala... Jaz sem modro piko dobla kak mesec nazaj, ampak je trenutno ne kažem oz. ne nalagam pik, ker jih tako do 31.7. ne bi nabrala, da bi lahko koristla. Sej prov razmišlam, a ne? Pol pa po 31.7. začnem nalagat pike do 31.1. in pol glede na količino koristim?




Anonimen -> RE: merkator pika kartica (21.6.2009 11:08:26)

IZVIRNO SPOROČILO: naja17

Ok, dejte še men neki povedat, da ne bom nove teme odpirala... Jaz sem modro piko dobla kak mesec nazaj, ampak je trenutno ne kažem oz. ne nalagam pik, ker jih tako do 31.7. ne bi nabrala, da bi lahko koristla. Sej prov razmišlam, a ne? Pol pa po 31.7. začnem nalagat pike do 31.1. in pol glede na količino koristim?


Na vsakih 35 neizkoriščenih pik dobiš ob koncu obdobja kupon za žrebanje.




Anonimen -> RE: merkator pika kartica (21.6.2009 12:23:41)

IZVIRNO SPOROČILO: naja17

Ok, dejte še men neki povedat, da ne bom nove teme odpirala... Jaz sem modro piko dobla kak mesec nazaj, ampak je trenutno ne kažem oz. ne nalagam pik, ker jih tako do 31.7. ne bi nabrala, da bi lahko koristla. Sej prov razmišlam, a ne? Pol pa po 31.7. začnem nalagat pike do 31.1. in pol glede na količino koristim?


Razmišljaš prav. Pridobitev ene pike "stane" 4 € na računu, plačano z gotovino.




Stran: [1]