štajerke na pomoč (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Nea_teja_ -> štajerke na pomoč (17.6.2009 18:27:41)

Nujno bi rabila recept za kumare v omaki ampak ne navadne ker te znam narediti moja tašča jih naredi nekako drugače da jih ubistvu ne prekuha pol pa še nekako vmeša pire krompir.Men so te tok dobre in bi jih rada jedla ker pa tašče ne morem dobiti da bi mi povedala recept vas prosim če kera ve kaj mislim  da mi ga napiše.


Pa ne me takoj prestaviti vem da tema ne paše sem sam tle je sigurno več punc kot tam




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.6.2009 18:32:11)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (17.6.2009 18:35:21)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: štajerke na pomoč (17.6.2009 18:45:03)

Jaz pa naredim tak

skluham krompir,odcedim vodo v drugo posodo -ne zavrzem, krompir zmuckam, zraven dolijem toliko te vode v kateri se je kuhal,da ni prevec redko potem pa dodam naribane murke in zacimbe,pustim,da malo prevreje,ker imamo raje mehkejse.Pa kislo smetano po zeli +ocvirke...to je to...po moje




cgorjanc -> RE: štajerke na pomoč (17.6.2009 19:04:03)


IZVIRNO SPOROČILO: skamp

Jaz pa naredim tak

skluham krompir,odcedim vodo v drugo posodo -ne zavrzem, krompir zmuckam, zraven dolijem toliko te vode v kateri se je kuhal,da ni prevec redko potem pa dodam naribane murke in zacimbe,pustim,da malo prevreje,ker imamo raje mehkejse.Pa kislo smetano po zeli +ocvirke...to je to...po moje




kmečke murke-isti recept




Klemy82 -> RE: štajerke na pomoč (17.6.2009 20:02:43)

Jp, tud mi takole to delamo kot skamp[sm=smiley1.gif]




sonček85 -> RE: štajerke na pomoč (17.6.2009 22:23:11)

Olupi krompir in ga skuhaj.Ko je kuhan vodo odlij v eno posebi posodo in krompir zmučkaj,nato narbaj kumare,dodaj vegeto,lovor,poper in sol ter prilij tisto vodo v kateri se je kuhal krompir,tko da bo nekje med redkim in gostim,odvisno kako ti je ljubše in še kuhaj kakih 10-15 minut da se kumare malo skuhajo.Če je preredko lahko na koncu še narediš podmet in vode in moke

dober tek

to delam jaz po receptu moje mami ,ki je huharca in so noro dobre [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Marogica -> RE: štajerke na pomoč (17.6.2009 22:24:50)

Moja oma jih je tako naredila, da je kumare naribala, drugače pa nardila kot kumarčno solato, torej čebula, kumina, bučno lje, kis, sol, česen, malo popra. Poleg je naredila pire krompir, ki pa ni bil vedno čisto "zmučkan", včasih so ostali kakšni kosi vmes. Kumare je med tem dala v hladilnik, da je bila "solata-omaka" hladna. Včasih pa je dodala na krompir še ocvirke. Servirala pa se je nakrožniku ta mrzla solata in vroč krompir.

Brez vseh ostalih dodatkov.

Njamiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii




Nea_teja_ -> RE: štajerke na pomoč (18.6.2009 7:54:18)

Joj punce hvala za recepte to bo danes za kosilo sva sama z mojim dragim.




Stran: [1]