globoko in glasno dihanje pri dojenčku (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


kayica24 -> globoko in glasno dihanje pri dojenčku (12.6.2009 10:11:23)

Pozdravljeni!

Hčerka je stara 3 mesece in pol težka 7kg in velika 64cm...Nosečnost in porod sta potekala brez posebnosti...
Zdaj pa kaka 2 tedna opažam, da kakih 3-5x na dan za par sekund težko diha...Kot da bi jo nekaj dušilo(spušča zvoke ob vdihu in izdihu)..To dihanje je podobno, ko je otrok fejst navdušen nad nečim, maha, brca, obenem diha kot da bi imel astmo...Ampak ona tako dihanje "izvede" tudi v mirnem stanju, npr. ko leži...
Drugače je zelo nasmejana, igriva, energična, z VELIKO apetita, spi celo noč..Naj omenim, da med spanjem diha mirno, njeni vdihi na minuto nikoli ne presežejo številke 40..Tudi med hranjenjem(na flaško) nimava težav, ne s požiranjem, ne z dihanjem...
Tole njeno dihanje je povsem neodvisno od poze in dogajanja...
Peljala sem jo k P, ki ji je poslušala pljučka, pregledala usta in grlo, ter ušesa, ter pravi, da je vse ok in da ne ve čemu bi lahko bil vzrok...
Naj povem, da tako hčerka parkrat zadiha, potem naprej diha normalno...Ali pa v trenutku preneha težko dihat, ko jo dvignem k sebi v pokončen položaj...

Zato je P sklepala, da bi morda lahko imela reflux in ji mleko pride do grla, ter jo zmoti in težje zadiha, dokler ne požre,ali dokler je jaz ne dvignem, da mleko izteče nazaj...Tako diha tudi, če ji v ležečem položaju dam za pit vodo..Kot bi se hotela utopiti...Sedaj smo naklon posteljice dvignili še bolj kot je že imela, pa tudi v ležalniku ni nikoli v ravnem položaju, pa v vozičku je tudi za malenkost privzdignjena..Amapak se še kar zgodi..


Morda pa je pomembno tudi to, da povem..Hčerkica se močno slini (morda pa jo
slina "zahlipne")...V ustih ni nepravilnosti, pa tudi zobki je še ne matrajo..Vsaj tako je P rekla...

Zdaj pa nevem kaj še naj...Res pa me skrbi...
Se pa tolažim s tem, da če bi bilo kaj hudega, bi menda cel čas težko dihala, ne samo parkrat na dan?!?

hvala za odgovore




kayica24 -> RE: globoko in glasno dihanje pri dojenčku (12.6.2009 13:47:11)

Res bi bila vesela vaših izkušenj, mnenj, kake pomoči....

hvala,hvala,hvala....




jancika -> RE: globoko in glasno dihanje pri dojenčku (13.6.2009 20:08:57)

Tudi pri nas se dogajajo precej podobne stvari. Hčerka je stara 1 mesec in parkrat na dan se zgodi, da začne spuščati neke čudne glasove, zraven pa lovi sapo, kot bi ji nekaj oviralo normalno dihanje. Včasih se to zgodi tudi med dojenjem. Tudi jaz sem se začela spraševati, kaj je to. Čez 14 dni imamo prvi pregled pri P in bom vprašala za mnenje.




temtem -> RE: globoko in glasno dihanje pri dojenčku (13.6.2009 20:45:53)

to je vse normalno. Ko so zelo majhni tudi smrčijo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]Ne se sekirat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Stran: [1]