|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: AD3 KAPLJICE
16.6.2009 20:40:13   
temtem
Ej, to me pa prav jezi!!! Kako se lahko nekatere odločite da NE BOSTE dajal ad3 kapljic? Mislim-halouser posted image  Mogoče nima krčev zaradi kapljic.Res-hudo. Ne morem verjet kaj je vse na teh forumihuser posted image
Dojenčkom so tudi prej dajal ad3, vem ker meni je moja mami. Ne vem pa kdo se je zmislil da jih ni treba dajatuser posted image Kaj, so predrage, ali kaj...še enkrat-HUDO

_____________________________

temtem

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: AD3 KAPLJICE
22.6.2009 12:07:54   
Andrejka9386
tudi meni in mojemu bratu mama ni dajala kapljic in sva oba ok. poznam ogromno mamic, ki jih otroku ne dajejo in je tudi z njimi vse v najlepšem redu...če gre otrok ven malo na sončka za 5 minut, je isto kot 5 kapljic AD3 na dan...jaz sem jih danes prvič dala malemu pa je star 7 tednov. in če bo imel prehude krče zaradi njih, jih bomo dali lepo v omaro...

(odgovor članu temtem)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: AD3 KAPLJICE
22.6.2009 12:11:37   
tejči28
Ena znanka pa ne daje AD3 kapljic dojenčku tudi zaradi krčev,ji je pa zdravnica predpisala D3 in ji daje samo to.Če pa bi imela krče še naprej,če so res zaradi kapljic,je pa rekla,da se v avstriji tudi dobijo ene in ne povzročajo krčev.Sicer pa obstajajo tudi kapljice proti krčem.

_____________________________

8.9.2008 nas je razveselil prvi sonček
8.9.2010 pa smo dobili drugo sončico

(odgovor članu Andrejka9386)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: AD3 KAPLJICE
22.6.2009 13:36:12   
Pacota
Meni je moja P celo narocila po 6m visjo dozo (10 kapljic), ce je oblacno! Jaz se kar drzim tega!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: AD3 KAPLJICE
22.6.2009 13:43:18   
_andreja_
dajala pri prvem in tudi sedaj jih dajem

_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu Pacota)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: AD3 KAPLJICE
27.6.2009 11:27:37   
Greenie
IZVIRNO SPOROČILO: temtem

Ej, to me pa prav jezi!!! Kako se lahko nekatere odločite da NE BOSTE dajal ad3 kapljic? Mislim-halouser posted image  Mogoče nima krčev zaradi kapljic.Res-hudo. Ne morem verjet kaj je vse na teh forumihuser posted image
Dojenčkom so tudi prej dajal ad3, vem ker meni je moja mami. Ne vem pa kdo se je zmislil da jih ni treba dajatuser posted image Kaj, so predrage, ali kaj...še enkrat-HUDO


Ja kok pa eni pretiravate! V navodilih ti piše, da jih v poletnih mesecih daš manj, če je otrok na soncu. Jih pa poleti sploh ne rabiš dodajat, če otroku daješ adaptirano mleko (so že tam ti vitamini) ...
Da so predrage user posted image , pa saj so na recept!!!

Po moje tudi odvisno od tega kje živiš. Če si v naravi in imaš otroka veliko zunaj, ni take panike.

(odgovor članu temtem)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: AD3 KAPLJICE
27.6.2009 11:35:28   
sabina1345
Mi dajemo ves čas D3 kaplice. Nikoli nobenih problemov in jih z veseljem poje.

(odgovor članu Greenie)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: AD3 KAPLJICE
27.6.2009 21:14:45   
suzi26
dajala in še zmeri dajem.pa je star 10 in pol mescev.
mi je pediatrinja rekla,da jih moreš dajat do enega leta.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 13:11:39   
šrimpf
kdaj ste pa začele dajat kapljice? moj fantek je star 3 tedne pa 4 dni, v petek pa sva imela že prvi obisk pri pediatrinji, ki nama je napisala tele kapljice. zdaj pa v navodilih vidim, da se načeloma uporabljajo od 6. tedna. P mi dodatnih navodil ni dala. torej, kdaj naj začnem?

(odgovor članu suzi26)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 13:22:09   
Taddy78
IZVIRNO SPOROČILO: Andrejka9386

tudi meni in mojemu bratu mama ni dajala kapljic in sva oba ok. poznam ogromno mamic, ki jih otroku ne dajejo in je tudi z njimi vse v najlepšem redu...če gre otrok ven malo na sončka za 5 minut, je isto kot 5 kapljic AD3 na dan...jaz sem jih danes prvič dala malemu pa je star 7 tednov. in če bo imel prehude krče zaradi njih, jih bomo dali lepo v omaro...


Ti pa res živiš v oblakih...če bi ta tvoja kalkulacija držala, jih otroci vsaj 4 mesece na leto ne bi potrebovali. Po tvojem izračunu bi torej otrok, ki je recimo na soncu 30 minut tako zaužil 30 kapljic...user posted image

(odgovor članu Andrejka9386)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 14:32:28   
Svet
MI NIMAMO TEŽAV..
LAHKO TI P PREDPIŠE LE A3 KAPLJICE....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 14:51:42   
zmajaz
IZVIRNO SPOROČILO: Svet

MI NIMAMO TEŽAV..
LAHKO TI P PREDPIŠE LE A3 KAPLJICE....



D3 ne A3

(odgovor članu Svet)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 15:05:48   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Andrejka9386

tudi meni in mojemu bratu mama ni dajala kapljic in sva oba ok. poznam ogromno mamic, ki jih otroku ne dajejo in je tudi z njimi vse v najlepšem redu...če gre otrok ven malo na sončka za 5 minut, je isto kot 5 kapljic AD3 na dan...jaz sem jih danes prvič dala malemu pa je star 7 tednov. in če bo imel prehude krče zaradi njih, jih bomo dali lepo v omaro...

Tudi jaz sem ena izmed tistih, ki svoji 7-mesečnici ne daje in ni nikoli dajala ad3. Temtem - z malo več strpnosti prosim. Ker svojemu otroku daješ kaplice še ne pomeni, da si najbolj pametna in da veš vse. Tako da se prej strokovno pozanimaj, preden kaj blekneš. Kot je že Andrejka9386 napisala, je 5 min=5 kapljic ad3 - pa niti ne sonca, samo da je dojenček zunaj.
Tudi odrasel v 15min/dan nadomesti potrebo po vitaminu D, če je na neposredni ali posredni sončni svetlobi.
Še ena stvar - nisem proti kapljicam, samo zaupam pediatru, ki jih naši punci ni predpisal, ker mi je strokovno utemeljil, zakaj jih ne potrebuje. Tudi sama sem prebrala kar nekaj člankov od teh dveh vitaminov in znake, ki kažejo na pomanjkanje in bi ji dajala kaplice, če bi bilo to seveda potrebno.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Andrejka9386)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 15:18:11   
Anonimen

sem jih dajala prvemu in tudi sedaj jih dajem. nikoli nobenih težav.
sem pač mnenja, da P ne da kar tako nekih kaplic, če nebi imele nekega učinka oz. so za nekaj koristne.


IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

Umetno ali ne, je pa dokazano, da preprečuje osteoporozo v starejših letih, torej se ne omejujejo samo na to, da otrok ne bo rahitičen sedaj ko je še majhen


pol pa bereš komentarje v stilu jst nisem dajala pa mojmu nič ne fali....pa 2 al pa 3 leta star otrok....user posted image



s tem se pa popolnoma strinjam. tudi sama jih poznam kar nekaj ki kapljic ne dajejo in tudi te komentarje sem že slišalauser posted image , vendar enostavno tega več ne komentiram.



(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 15:41:09   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Po tvojem izračunu bi torej otrok, ki je recimo na soncu 30 minut tako zaužil 30 kapljic...user posted image


Govoriš neumnosti. V prihodnje glej, da boš pojedla samo 1 kozarec cedevite ali samo eno pomarančo na dan, da se ne boš slučajno predozirala. Pa da boš samo 15 min zunaj na soncu. Pa da boš samo pol sardelce pojedla. Pa če boš popila kilo vode, se boš zredila za kilogram. Upam, da veš, da stvari ne moreš tako posploševat.
Otrok pa ne zaužije nič, če mu kapljic ne daš.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 15:54:19   
Taddy78
Sicer ne vem kaj ima moj post veze s pomarančami in sardelicami-by the way se voda meri v litrih...
Pet kapljic se ne more primerjat s 5minutami na soncu, ker če bi to bilo tako lahko, res ne bi predpisovali teh kapljic.

Saj pravim...velika verjetnost je, da ne bo nič vplivalo ne na tvojega otroka in ne na 90% otrok, ki kapljic ne bodo dobivali...ko boš pa videla enega rahitičnega zato ker je njegova mama isto razmišljala kot ti, pa se boš mogoče zamislila...jaz bi se...



(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 16:06:42   
miapia
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

Sicer ne vem kaj ima moj post veze s pomarančami in sardelicami-by the way se voda meri v litrih...
Pet kapljic se ne more primerjat s 5minutami na soncu, ker če bi to bilo tako lahko, res ne bi predpisovali teh kapljic.

Saj pravim...velika verjetnost je, da ne bo nič vplivalo ne na tvojega otroka in ne na 90% otrok, ki kapljic ne bodo dobivali...ko boš pa videla enega rahitičnega zato ker je njegova mama isto razmišljala kot ti, pa se boš mogoče zamislila...jaz bi se...




Pomaranča - c vitamin, sardela - omega 3, d vitamin, sonce - d vitamin... Po tvoji tezi je vse premosorazmerno.
Če ne veš, lahko vodo tudi stehtaš. Količine lahko meriš na več načinov. Tudi prostorsko se da vodo opredeliti, kajne??? Saj si slišala že za kubik vode, kubik lesa, 1 dl riža... Ni pa moja težava, če ne veš, kaj je kilogram vode.
Pa bolje si preberi moje poste, ker se mi ne da 100x pisat, kaj si mislim o eni in isti stvari. Nisem proti kapljicam, samo moja P jih nam ni predpisala in
j e   t o   s t r o k o v n o   p o d p r l a   z   m e ni   z a d o s t n i m i    t e z a m i, kar pa velja seveda samo za mojega otroka in nikakor ne bom posploševala zadeve.

_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 16:08:56   
miapia
Dermatolog je nedavno na tv dejal, da je 15 min na soncu = enodnevni potrebi po vitaminu d za odraslega. Zakaj ne bi to veljalo tudi za otroke???
Taddy78 - prosim da mi razložiš?

< Sporočilo je popravil miapia -- 9.8.2009 16:09:20 >


_____________________________

Tri stvari so nam ostale iz raja: zvezde, cvetlice in otroci. (Dante Alighieri)

(odgovor članu miapia)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 16:21:57   
tasa_m
IZVIRNO SPOROČILO: brigita23

pozdravljene

zanima me če ste vse dajale v prvih treh mesecih kapljice AD3. Naš malček ima zaradi njih težave z kakanjem in mu jih najraje ne bi več dajala...kakšne so vaše izkušnje.
Pozdravljena.
Tudi mi smo dobili prvo D3 kapljice, ko pa nam je teh zmanjkalo pa AD3. In ker jo je po AD3 kapljicah črvičlo in je bila zaprta, sem se odločila (na lastno pest) da jih več ne dobi.
Bomo videli kaj bo P. rekla nasl. teden, ko imava posvetovalnico. Če bo še vedno potreba po kapljicah, pol bom prosila za D3, saj z njimi ni bilo nobenega problema.

Lp

(odgovor članu brigita23)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 16:23:40   
veronikab
Dajala in še dajem. Na začetku je imel zaradi njih krčke, vendar se je čez čas uneslo.

_____________________________

Najina sreča Jakob Bela se je rodil 27. 4. 2009.

(odgovor članu tasa_m)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 16:45:24   
anika87
IZVIRNO SPOROČILO: Taddy78

To da pa napišete da je dosti na soncu in da jih ne potrebuje. Če otrok leži v vozičku ni šans da pride kaj "sončnega vitamina D" do otroka, ker saj vemo,  ne smemo jih izpostavljati direktni sončni svetlobi. Ali kaj naredite? Jih postavite na sonce da žge po njih?



Ja mene pa res zanima prav ta teorija o dojenčku na sončni svetlobi. Kako naj dam otroka na sončno svetlobo, če pa je sonce premočno in škodljivi UV žarki?
Jaz dam Nejca v voziček, pazim, da ima senčko, pa še zadekam ga z mrežo, saj vedno prileti kakšna osa...
A je dosti, če je dojenček zunaj pač in do njega v voziček pride svež zrak? A je to to?
Ker sicer moj dojenček ni nič na soncu... Zunaj je pa veliko...


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 17:29:39   
flik
pediater nam je dejal, da dojenček d vitamin dobi zgolj z direktno sončno svetlobo, zatorej je potrebno dodajati d vitamin tudi poleti, saj so naši pikci sicer veliko zunaj, a več ali manj v senčki.

Mi smo pri prvem pregledu dobili kapljice Plivit D3, a je najin mišek dobil obupne krčke, čist je bil bogi po njih, zato smo prešaltali na Oleovit D3 in te super prenaša, nobenih problemov nimamo več. Je bilo pa rečeno, da naj jih papa do 1 leta, pol bomo pa vidli, kako in kaj.

Če bi imel težave tudi po teh, jih pač ne bi več dajali, ker pa jih dobro prenaša, lepo nadaljujemo z jemanjem.

lp



(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: AD3 KAPLJICE
9.8.2009 17:50:54   
Anonimen
matr ste tečni s tem soncem...čudn res, da je glih v afriki največ rahitisa, pa otroc cele ljube dneve nagi po žgočem soncu laufajouser posted image

pa če boste živele zadost dolgo, da boste doživele, da vaši otroc zarad osteoporoze trpijo ( če bo že prej vse vredu z njimi), se pa dejte na sončno upravo pritožit, kaj je zdej to, sej so vaši dragoceni sončki ja bli na sončkuuser posted image

(odgovor članu flik)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   [Brisano sporočilo]
9.8.2009 18:08:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
9.8.2009 18:15:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Andrejka9386)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...
Dojenček ponoči ne spi
Je nočno hranjenje res še vedno potrebno? Do kdaj? Kako bi si lahko pomagali, da bi omejili nočne podoje?Kaj storiti, če...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?