Prosim za pomoč - Word (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


*piškotek* -> Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 13:49:08)

Prosila bi za pomoč, kako oštevičiš strani, pa moraš začet s številko 1 šele na listu recimo 5 (naslovnica in naslednjih nekaj listov ne sme biti oštevilčeno) in pa zadnja stran ne sme biti oštevilčena.

Mogoče še tole - kako se oblikuje kazalo, da je vse poravnano v vrstah tako kot mora biti, mislim  na to, da ni ena številka bolj zamaknjena kot druga ko potegneš tiste pikice.

Upam da sem napisala razumljivo in da mi boste lahko pomagale. Hvala že vnaprej!




Volga -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 13:51:24)

Uf, joj, v kazalu nobenih pikic ne delaš, kazalo se ti mora samo poravnati. Ktere windowse  imaš, 2003 ali 2007?




*piškotek* -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 13:53:14)

Ja saj glede kazala se mi je zdelo da bo tako, imam pa Word 2003.
Kako pa se ti potem kazalo samo oblikuje?




Volga -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 13:58:05)

naslove poglavij si obilkovala z naslovi? Torej ne napisala

1 UVOD

ampak samo UVOD IN potem kliknila na "naslov 1", da ti je dodalo številko?

joj, tako ne znam razlčagat kako in kaj, samo če nisi tako delala, potem ti kazalo ne bo ptoegnilo.  


 




Volga -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 13:59:47)

Boš pa takoj videla, kako si delala, če greš označit kazalo in potem klikneš na desno miško in potem "posodobi polje" in potem "posodobi celo kazalo",. Če ti to prime, potem je v redu, drugače pa ne bo šlo.




*piškotek* -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 13:59:50)

Ok, to sicer nisem tako delala, ampak lahko popravim, saj nimam takoooo zelo veliko za popravljat, samo da bi bilo potem kazalo ok.

Kaj pa samo številčenje strani?




liliana -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 14:04:11)

Glede številčenja.....jaz vem samo to narediti, da prvo stran ne številčiš......

V tvojem primeru bi pa storila tako, da bi tistih 5 strani, ki jih nočeš oštevilčiti shranila v eno datoteko.....ostale "oštevilčene" strani pa v drugo......




Volga -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 14:07:03)

IZVIRNO SPOROČILO: *piškotek*

Ok, to sicer nisem tako delala, ampak lahko popravim, saj nimam takoooo zelo veliko za popravljat, samo da bi bilo potem kazalo ok.

Kaj pa samo številčenje strani?


aha, številčenje. Počakaj, da se spomnim.




*piškotek* -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 14:07:18)

Ja, saj jaz znam tudi samo tako narest, da prva stran ni oštevilčena.
Da bi pa tako naredila, kot si predlagala, pa spet ne morem, ker toliko pa je tole pomembno, saj gre le za diplomo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




liliana -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 14:08:23)

Sem šla zdaj v word gledat glede številčenja......je čisto enostavno:

1. Insert/vstavi
2. Page numbers/številke strani
3. Format/format
4. Page numbering/številčenje
5. Start at...../začni na

Imam angleški word......v slovenskem ne vem točno, kako je prevedeno vse....upam, da sem ti pomagala....






Volga -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 14:11:03)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Sem šla zdaj v word gledat glede številčenja......je čisto enostavno:

1. Insert/vstavi
2. Page numbers/številke strani
3. Format/format
4. Page numbering/številčenje
5. Start at...../začni na

Imam angleški word......v slovenskem ne vem točno, kako je prevedeno vse....upam, da sem ti pomagala....





Ja, samo ni tako enostavno, ker tale start at v slo pomeni začni Z, torej s številko to in to in na tej in tej strani, kolikor jaz razumem.

Bom vprašala-




zmajaz -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 14:12:50)

Tisti "start at" pomeni samo, s katero številko naj začne (recimo z 0 ali z 1 ali z 2 ...), ne bo pa začel številčiti šele na 5. strani, če daš tam 5, ampak bo prvo (ali 2. stran, če imaš označeno "drugače za 1. stran") oštevilčil s 5. Za to je postopek drugačen - ti bom takoj napisala kako.




zmajaz -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 14:21:05)

Če hočeš začeti številčiti od 5. strani dalje, moraš na koncu 4. dati prelom strani. Potem odpreš orodno vrstico za glave in noge, se pomakneš na nogo za 5. stran, klikneš "oblikuj številko strani" in označiš "začni z" ter izbereš s koliko. Zapreš to okno in nato klikneš gumb "priprava strani", zavihek "postavitev" in spodaj v rubriki "predogled" možnost "od te točke naprej". Zapreš to okno in v orodni vrstici za glavo in nogo ODZNAČIŠ polje "poveži s prejšnjim", nakar dobijo glave in noge opis "glava - odsek 1", "glava - odsek 2" itd. in nato na 5. strani, ki je že v odseku 2, vstaviš številko strani, prve štiri, ki so v odseku 1 pa ne bodo oštevilčene.




liliana -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 14:21:34)

Imata prav....

Evo, tu je imel nekdo enak problem.....

http://www.matjazev.net/forum/viewtopic.php?t=8






Volga -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 14:22:09)

Greš na "pogled", "glava in noga", "priprava strani", "robovi", postaviš se na peto stran, no, to najprej, uporabi za: "od te točke naprej", "v redu". Potem greš še na "oblika zapisa števil strani" (trtja ikona v glavi in nogi), "začni z" in daš št. 1.




zmajaz -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 14:25:29)

Ja - Volga - imaš prav, deluje tudi, če ne vstaviš prej preloma strani.




*piškotek* -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 14:43:07)

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Greš na "pogled", "glava in noga", "priprava strani", "robovi", postaviš se na peto stran, no, to najprej, uporabi za: "od te točke naprej", "v redu". Potem greš še na "oblika zapisa števil strani" (trtja ikona v glavi in nogi), "začni z" in daš št. 1.



Ja, tole je že res, hvala.
Samo, ko tole naredim, pa zdej ne vem a ne naredim prav ali kaj delam, mi pa označi tudi prvih 5 listov od 1 do 5 in potem spet 5 stran (kazalo) začne s pravo številko se pravi z 1.




*piškotek* -> RE: Prosim za pomoč - Word (8.6.2009 14:52:06)

IZVIRNO SPOROČILO: liliana

Imata prav....

Evo, tu je imel nekdo enak problem.....

http://www.matjazev.net/forum/viewtopic.php?t=8








Jeeee, uspelo mi je!
Volga imela si prav, sem si pa še s temle malo pomagala, pa je šlo!
Hvala za vso pomoč punce [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




*piškotek* -> RE: Prosim za pomoč - Word (9.6.2009 10:42:40)

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

naslove poglavij si obilkovala z naslovi? Torej ne napisala

1 UVOD

ampak samo UVOD IN potem kliknila na "naslov 1", da ti je dodalo številko?

joj, tako ne znam razlčagat kako in kaj, samo če nisi tako delala, potem ti kazalo ne bo ptoegnilo.  


 





Včeraj mi je uspelo narest tisto številčenje strani, danes pa mi še vedno nagaja tole kazalo.

Sem upoštevala Volgin nasvet in sem šla popravljat tele točke in se mi je zataknilo pri tem, ko je treba nrest recimo točko 2.1. (podpoglavja) - pa tam lepo izberem tisti slog, ki kaže na številčenje, pa mi še vedno naredi št. 3 namesto 2.1.

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley25.gif[/image] Kaj delam narobe???? Kako moram narest?
Kako pa se potem dokončno naredi tole kazalo, ko bom imela naslove prav oštevilčene?

Upam da mi bo kdo lahko pomagal [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley9.gif[/image] 
Hvala




Stran: [1]