pokončno sedenje - kdaj? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


PetraSkok -> pokončno sedenje - kdaj? (5.6.2009 7:18:36)

pozdravljene, mene pa zanima, kdaj ste začele svoje dojenčke dajat v bolj pokončen položaj - recimo, da vam sedi v naročju (seveda ga pri tem podpirate, ker samostojno še ni sposoben), ali recimo, kdaj ste začele (tiste, ki jih hranite po flaški) dajati v naročju tudi v bolj sedeč položaj, seveda spet podpirate itd. ali pa recimo pri športnem delu vozička - kdaj ste ga pokončno dvignale, da je otrok lahko sedel???

Hvala vsem za odgovore.




Hope2 -> RE: pokončno sedenje - kdaj? (5.6.2009 8:04:40)

V bolj polsedeč/polležeč položaj pri ene 4,5- 5 mesecih, obvezno da se na meni opira, nikoli ga nisem podlagala s pouštri ali ga probala samostojno posedat. Športni del vozička smo ga dali pri 4,5 mesecih, ampak se da čist poležt, zato je bil skoz v ležečem položaju do 5 meseca, do 5,5 pa v polsedečem položaju. Pri 6 mesecih se sam samostojno vsede in sedi, zato ga imam v vozičku v sedečem položaju.




Nina00 -> RE: pokončno sedenje - kdaj? (5.6.2009 10:53:09)

Za sedenje v vozičku - ko se je sam vsedel. V naročju pa že nekoliko prej, verjetno tam od 4. morda 5. meseca, vendar tako, da smo ga držali tako, da njegova hrbtenica ni nosila cele teže trupa in glave.




dejzi -> RE: pokončno sedenje - kdaj? (5.6.2009 12:25:21)

pri 5 mesecih, obvezno da se na meni opira




PC Baby -> RE: pokončno sedenje - kdaj? (5.6.2009 15:34:19)

Jaz sem vas pa ravno hotela vprašat kdaj ste dale otročke v sedeči voziček. Naš namreč noče več biti v košarici, star je pa 6 tednov. Že ko samo nakažemo, da bi ga dali noter je jok in stok. Uspe nam edino če dovolj trdno spi.




julija30 -> RE: pokončno sedenje - kdaj? (12.6.2009 21:27:27)

Pc Baby
Tudi mi smo imeli težave z dajanjem v košaro. Uspelo je samo takrat, ko je zaspala in to je bila približno enaka starost kot pri vašem. Sem vedno čakala, da zaspi pol pa hitro v vozeka in na sprehod.
To je trajalo nekaj časa in je minilo (kakšen teden). Sedaj je stara 4 mesece in se zelo rada vozi v košari.




slovenka -> RE: pokončno sedenje - kdaj? (12.6.2009 21:47:35)

IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Jaz sem vas pa ravno hotela vprašat kdaj ste dale otročke v sedeči voziček. Naš namreč noče več biti v košarici, star je pa 6 tednov. Že ko samo nakažemo, da bi ga dali noter je jok in stok. Uspe nam edino če dovolj trdno spi.


Pri 6 tednih ga menda ne moreš dati sedet v voziček. Naša nikoli ni marala vozička in ga še sedaj pri 11m ne. Sem se sprijaznila. Nosim jo pa sedaj večinoma na ramah, zelo obvladava... [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




ThinLizzy -> RE: pokončno sedenje - kdaj? (13.6.2009 20:02:19)

V naročju je sedel nekje pri 5 mes. V vozičku pri 6,5 mes.




pipic -> RE: pokončno sedenje - kdaj? (13.6.2009 20:03:24)

Nikoli ga nisem dajala,ker s tem otroku samo škoduješ





kristinaj -> RE: pokončno sedenje - kdaj? (15.6.2009 14:31:38)

ma sej to pride samo od sebe... mislim, da nekje okoli 4,5 -5m, potem sem pa oba s 6m podložila z blazinami in jima med noge dala košaro ščipalk... ta velika se je sama vsedla pri 6,5m ta mali pa je prej se začel vzdigovati ob kavču in se je šele s 7,5m sam vsedel.... sta pa oba s 3m šla na tla na puzzle peno....




kristinaj -> RE: pokončno sedenje - kdaj? (15.6.2009 14:34:30)

aja še to... v športni je šla ta velika s 3m ker je bilo že vroče ta mali pa s 4,5m... do takrat sta oba pridno ležala v košari.... potem sem jih pa postopoma dvigovala.... ker itak taki mali vedno v vozičku zaspijo ko so zunaj.... mislim, da sem jima dala pokončni položaj nekje okoli 5,5m..




Stran: [1]