prehlad - fiziološka raztopina (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


jutranja rosa -> prehlad - fiziološka raztopina (2.6.2009 16:19:47)

Živijo mamice,
zanima me, koliko fiziološke ste zlile v nosek pri prehladu? Pediatrinja mi je rekla veliko in povsod piše veliko...koliko je to veliko????? Celo ampulo, po pol v vsako nosnico? Kakšne so vaše izkušnje? Imam fantka starega dober mesec, ki zelo težko diha, ker ima tako zamašen nosek [sm=smiley19.gif].

Zelo vam bom hvaležna za vaše nasvete.




Hope2 -> RE: prehlad - fiziološka raztopina (2.6.2009 16:48:31)

ko je bil naš prehlajen, sem mu stisnila z inekcijo v vsako nosnico od 2,5-5 ml s močnejšim curkom, da na drugi nosnici ven pride in še pol spucala z aspiratorjem.  Čim večkrat na dan. Če ima sam mal zabasan nosek ali mal več muck pa mu nakapam pol ampulce v vsako nosnico in pravtako pucam z aspiratorjem




Anonimen -> RE: prehlad - fiziološka raztopina (2.6.2009 16:52:15)

ja kr velik morš dat, jest sm dala včasih po eno ampulo v nosnico, pa babyvac je zakon, brez njega ne vem kako bi




jutranja rosa -> RE: prehlad - fiziološka raztopina (2.6.2009 16:59:55)

Najlepša hvala hope2 in Nina7 za uporabna odgovora. Se dojenčkom ne more zaleteti ob takšni količini tekočine v nosku? Aja še to, kakšne aspiratorje uporabljate....jaz imam takega, ko je treba z usti poskrkat iz noska, pa mi ne gre najbolje.

hvala, hvala, hvala [sm=bravo.gif]




Hope2 -> RE: prehlad - fiziološka raztopina (2.6.2009 17:04:40)

IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

Najlepša hvala hope2 in Nina7 za uporabna odgovora. Se dojenčkom ne more zaleteti ob takšni količini tekočine v nosku? Aja še to, kakšne aspiratorje uporabljate....jaz imam takega, ko je treba z usti poskrkat iz noska, pa mi ne gre najbolje.

hvala, hvala, hvala [sm=bravo.gif]


menjaj za baby vac




Nina00 -> RE: prehlad - fiziološka raztopina (2.6.2009 17:49:27)

Pazi samo, da mu ne čistiš nosu takoj po hranjenju, ker baje, da lahko zato bruha.




jutranja rosa -> RE: prehlad - fiziološka raztopina (2.6.2009 19:27:22)

hvala, bom upoštevala....me spravlja ob pamet tale prehlad...pa saj veste kako je to :(




čebelica01 -> RE: prehlad - fiziološka raztopina (2.6.2009 20:55:06)

kupi v lekarni raje razpršilo fiziološka ratopina mislim pa da se reče aqua




čebelica01 -> RE: prehlad - fiziološka raztopina (2.6.2009 21:03:14)

aja aqua maris je to razpršilo in je veliko bol učinkovito kot npr. te ampulce . ker iz ampul grejo kaplice in dejansko samo po grlu navzdol . razpršilo aqua maris pa razprši in dejansko se ne prenaša toliko sluza v grlo. in s tem preprečiš še vnetje grla . ko razpršiš naj otrok leži potem pa ga kar dvigni .




sanelaa -> RE: prehlad - fiziološka raztopina (2.6.2009 21:28:43)

mi smo tudi kar brizgnili ogromno fiziološke v vsako nosnico, počakali nekja časa, nato pa posesali ven.....

smo pa za čiščenje uporabljali tole:

http://b2c.baby-center.si/article.asp?ArticleID=173486




Stran: [1]