Teža, hrana, spanje pri 1 letu (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


matic0105 -> Teža, hrana, spanje pri 1 letu (2.6.2009 16:07:08)

Ojla,
tole me zanima (zgolj informativno):
- koliko so veliki in težki vaši cca 1-letni navihančki
- koliko pojedo, koliko imate obrokov
- koliko spijo ponoči in čez dan
- ali jim zvečer in zjutraj še ponudite flaško ali zajtrk in večerja že "standardno" - za mizo, GH...






Taddy78 -> RE: Teža, hrana, spanje pri 1 letu (2.6.2009 16:37:47)

- 75cm in 10.5kg
-pojedel je zelo malo (smo v bolnici preboleli črevesno bakterijo in 2 virusa in v enem tednu shujšal za 1.1kg)
-čez dan je spal 2x po 1.5ure ali pa 2uri skupaj, zvečer šel spat med 22. in 23 uro, spal do 9-h ali pa še dlje...
-na flaško je pil samo sok, drugače pa je pojedel kak kruh s pašteto ali pa kaj na žlico (čokolino)




dragana1 -> RE: Teža, hrana, spanje pri 1 letu (2.6.2009 17:00:03)

Moj [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] bo čez slaba 2 tedna star 1 leto. Mu ne kuham posebej, je večinoma enako kot preostali družinski člani, še vedno se doji večkrat dnevno. Ponoči se zbudi v povprečju 4-krat. Čez dan spi 2-krat po eno uro. Velik je pa 80 cm in težek 10 kg.




mamicaTaja -> RE: Teža, hrana, spanje pri 1 letu (2.6.2009 17:15:01)

IZVIRNO SPOROČILO: matic0105

Ojla,
tole me zanima (zgolj informativno):
- koliko so veliki in težki vaši cca 1-letni navihančki
- koliko pojedo, koliko imate obrokov
- koliko spijo ponoči in čez dan
- ali jim zvečer in zjutraj še ponudite flaško ali zajtrk in večerja že "standardno" - za mizo, GH...





Naš [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] je star 11 mescev in je velik 76cm in težek 11kg. Obrokov ima približno 4-5, drugače pa kr veliko poje. Čez dan spi vse skupaj po 2-3 ure (v dveh rundah), ponoči pa spi celo noč približno od 19-6.30 (včasih tudi že prej vstane). Zvečer in zjutraj pa mu ponavadi dam čokolino, keksolino, gres (nekaj mlečnega). Flaške pa ni nikoli imela tko da z njo nismo imli problemov.




Skye -> RE: Teža, hrana, spanje pri 1 letu (2.6.2009 19:17:52)

IZVIRNO SPOROČILO: matic0105

Ojla,
tole me zanima (zgolj informativno):
- koliko so veliki in težki vaši cca 1-letni navihančki - 10.200 g in 74 cm, ter 11.400 g, ter 76 cm
- koliko pojedo, koliko imate obrokov - 4-5 obrokov
- koliko spijo ponoči in čez dan - čez dan 2-3 ure - spita 1x na dan, ponoči od 20h do 8h zjutraj, s tem da se 2-3 x ponoči zbudita za čaj:)
- ali jim zvečer in zjutraj še ponudite flaško ali zajtrk in večerja že "standardno" - za mizo, GH... - zjutraj dobita še flaško mleka, zvečer GH







slovenka -> RE: Teža, hrana, spanje pri 1 letu (3.6.2009 11:12:45)

IZVIRNO SPOROČILO: matic0105

naša je stara 11mes, pa vendar...
Ojla,
tole me zanima (zgolj informativno):
- koliko so veliki in težki vaši cca 1-letni navihančki  okrog 75 cm in nekaj čez 9kg
- koliko pojedo, koliko imate obrokov 5 obrokov (najprej flaško mleka, potem zajtrk (je, kar midva - kruh, jogurte...), kosilo (kar midva - testenine, krompir, meso, nič posebej ne kuham), popoldne malica, večerja (tudi sedaj nekaj močnega, ker boljše spi) in pred spanjem še eno flaško mleka.
- koliko spijo ponoči in čez dan (spi čez dan enkrat - 2-3h, ponoči pa v enem kosu 20-7h; to šele kakšna 2 tedna, prej je bila lačna okrog 3h)
- ali jim zvečer in zjutraj še ponudite flaško ali zajtrk in večerja že "standardno" - za mizo, GH... (torej zjutraj in zvečer še flaško mleka, tudi keksolino notri zvečer; sicer pa pred flaško zvečer večerja za mizo).





ajataja -> RE: Teža, hrana, spanje pri 1 letu (3.6.2009 11:33:35)

stari smo 13 mesecev velik je 80 cm in težek 11 kg je čisto vse ,zvečer še popije flaško mleka spi pa od 21 ure pa do 8 zjutraj zbuja se nič ne-se je samo prve tri mesce,čez dan še spi dvakrat dopoldan od pol enajstih pa tja do dvanajstih pa popoldan od 15 do 16 ali 16,30 včasih pa še bolj potegne.




Stran: [1]