krompir (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


p&b -> krompir (20.5.2005 18:34:37)

Do sedaj sem svojemu skoraj 6 mes.staremu dojencku dajala kuhano jabolko h kateri sem postopoma zacela dodajati banano in korencek,zanima me kdaj mu lahko dam tudi pire krompir in ali ga lahko solim?
Zanima me kako ste ve nadaljevale s spoznavanjem nove hrane in okusov,mojemu sem namrec naredila skupaj korenck in bucko pa sem mislila,da bo bruhal.
Kako naj sedaj nadaljujem,da bo spoznal nove okuse a naj to kar ze pozna ukinem z njegovega jedilnika ali mu naj zacnem dajati dva obroka na dan,se pravi da naprimer sadni obrok prestavim na popoldan,dopoldan pa spoznavama nove okuse,se to za vecerjo mu dam v mleko malo rizevih kosmicev,ki mu se bolje teknejo ce dodam kolobarcek pretlacene banane.

Hvala in LP




kimi -> krompir (20.5.2005 18:58:54)

Jaz sem mu pri 6 mesecih že mešala vse korenček+krompir, tudi riž sem mu mešala in tudi špinačo sem mu mešala skupaj pa govejo juhico sva tudi že jedla. No z glutenom sva začela prej to se pravi da sva pri 6 mescih tudi že makarončke jedla. Bučke jaz svojemu nisem nikoli dajala samo jabolka, banane, hruške več ali manj prekuhano vse.

Jaz sem svojemu dajala le en dasni obrok na dan in pa eno gosto kašico z mlekom ostalo pa vse iz flaške (mleko).




rubin -> krompir (20.5.2005 21:44:06)

tudi jaz sem našemu že pri šestem mesecu dajala krompir in tudi korenček, cvetačo, bučke, ohrovt, brokoli pa tudi govejo juhico. Danes je star 7 mesecev in je tudi špinačo s pire krompirjem, polento s kakšno omakco npr.od golaža pa makarone bomo sedaj začel jesti, je pa že tudi kruh in vsake toliko časa malo mesa puranjega, govejega ali piščančjega.




Pi-kica 1 -> krompir (21.5.2005 18:51:15)

Pozdravljena po dolgem času!

Midva sva že kar nekaj časa na treh obrokih. Dopoldne sadje ali jogurt, nato kosilo, zvečer pa riževi kosmiči.
Jaz mu kar vso zelenjavo skupaj skuham in potem zmiksam. Solim mu pa nikoli. Sedaj sva pričela že tudi z mesom, drugi teden pa s četrtinko rumenjaka. Dajem mu vso zelenjavo, ki mi pade na pamet, od bučk, kumar, redkvice, korenja, cvetače, brokolija, ohrovta, krompirja, riža. Seveda ne skuham vedno vsega skupaj, največ tri, štiri vrste zelenjave. Korenček je vedno zraven, pa krompir ali riž, da je bolj sitostno.
Sicer pa je po moje boljše, da ga ne siliš, če mu kaj ne paše. Mu pač ponudi spet čez nekaj časa.

Se ti oglasim na privat!

LP

Pi-kica




Stran: [1]