|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Elektrika že miljontič ali pač kolkič že..
1.6.2009 18:07:53   
KIKI****
No tkole.
Pri nas je tako, da imam jaz vse račune čez (kar se tiče sprejema in plačil), kdo služi in nosi denar domov je pa druga stvar, ki niti ni pomembna.

Zanima me namreč, električno energijo imamo preko Elektra Celje. Ker se mi je zdelo nenormalno veliko, da plačujemo in vsake 2-3 mesece večji računi, sem začela spremljati števec, hkrati sem si na elektru sposodla merilnike in zmerla vse aparate.

Torej: Položnica je za 4 odrasle in 2 otroka (ločena 2 gospodinjstva, torej vsi aparati x 2) + en sosed ma pri nas delavnico, ima pa odštevalni števc in daje denar po tem števcu.

Za maj smo dobli račun 83.98 € - sosed 2.64 € = 81.34 € (zaračunali so nam 646 kxh, porabili smo jih pa 428-gledano na števec). Preko spletne aplikacije je možno pregledati račine narediti informativen izračun,... in mislim, da imamo obračun v mesecu juniju.
A se mi splača prej sporočit stanje al počakam na obračun (imamo nekje 150 € v dobrem-prikaz v spletni aplikaciji, ker letos smo res šparali z elektriko) pa pol vidim, kako bodo obračunavali glede na dejansko porabo po števcu?

Mater je draga ta elektrika, za kozlat. S tem, da sem dopoldan sama doma in uporabljam samo prenosnik, ker imam tako delo. S tem da je poraba zelo majhna, pa še priklapljam in odklapljam ga vsake 2 uri.

Kaj čmo, ko pa brez elektrike ne znamo več živetiuser posted image

A se je tud kje drugje v kratkem podražila elektrika? Pri nas se je januarja prvič in aprila 2. (kr neke tarife so vedno zraven pa jih sploh ne razumemuser posted image ). Čakam, da pridejo števc popisat, da jim zatežimuser posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Elektrika že miljontič ali pač kolkič že..
1.6.2009 18:11:49   
urška
ma elektro celje ma po moje najdražjo elektriko. zdej, ko je novi ponudnik na trgu, so skor vsi ostali spustili cene, samo elektro celje ni. zato smo mi že pri GEN-I.

(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Elektrika že miljontič ali pač kolkič že..
1.6.2009 18:13:54   
KIKI****
IZVIRNO SPOROČILO: urška

ma elektro celje ma po moje najdražjo elektriko. zdej, ko je novi ponudnik na trgu, so skor vsi ostali spustili cene, samo elektro celje ni. zato smo mi že pri GEN-I.


Urška, dej sporoč kej več o tej GEN-I prosim!

(odgovor članu urška)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Elektrika že miljontič ali pač kolkič že..
2.6.2009 9:28:56   
urška
tukajle si lahko vse prebereš


http://www.pocenielektrika.si/


(odgovor članu KIKI****)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Elektrika že miljontič ali pač kolkič že..
2.6.2009 9:33:40   
Anonimen
http://www.gen-i.si/

(odgovor članu KIKI****)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Elektrika že miljontič ali pač kolkič že..
2.6.2009 11:20:39   
Gordana-3
mi smo tud pri elektro celje, res je elektrika vsak mesec višja. mi plačujemo nekje 34 evrov (2 odrasla, 2 otroka). pazim, da perem za vikend, čeprav kakšna 2 stroja operemo tudi čez teden, sušilec dela za vikende, pomivalni stroj dela vsak drugi dan popoldan, vodo segrevamo na plin, luči kar gorijo, ker moj dragi misli, da je skoz tema, ker tiste žaluzije zapira, kot da se skrivamo pred sosedi, 2 tv-ja, računalnik, hladilnik in štedilnik razred A, zmrzovalnik razred C. sem šla delat primerjavo na GEN-I, cenejši bi bili za 1,30 evra.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Elektrika že miljontič ali pač kolkič že..
2.6.2009 18:27:42   
KIKI****
Če bi se mi prestavili, bi blo pa razlike toliko:
PostavkaKoličina
[kW],[kWh]
Cena
[€/kW],[€/kWh]
Znesek
[€]
Energija VT00,062990,00000 Energija MT00,031990,00000 Energija ET6460,0549935,52354 Trošarina6460,001000,64600 Obračunska moč70,810015,67007 Omrežnina VT00,035210,00000 Omrežnina MT00,027140,00000 Omrežnina ET6460,0325221,00792 Prispevek po 15. členu EZ70,039020,27314 Prispevek po 65.r členu EZ70,176781,23746 SKUPAJ BREZ DDV

64,36 DDV

12,87 SKUPAJ

77,23
Primerjava z vpisanim zneskom zadnjega računa dosedanjega dobavitelja Razlika na mesec [%] -8,04 % Razlika na mesec [€] -6,75 € Razlika na leto [€] -81,00 €
Izračun je zgolj informativne narave.Za razmislit!

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Elektrika že miljontič ali pač kolkič že..
2.6.2009 19:06:46   
barika
IZVIRNO SPOROČILO: Gordana-3

mi smo tud pri elektro celje, res je elektrika vsak mesec višja. mi plačujemo nekje 34 evrov (2 odrasla, 2 otroka). pazim, da perem za vikend, čeprav kakšna 2 stroja operemo tudi čez teden, sušilec dela za vikende, pomivalni stroj dela vsak drugi dan popoldan, vodo segrevamo na plin, luči kar gorijo, ker moj dragi misli, da je skoz tema, ker tiste žaluzije zapira, kot da se skrivamo pred sosedi, 2 tv-ja, računalnik, hladilnik in štedilnik razred A, zmrzovalnik razred C. sem šla delat primerjavo na GEN-I, cenejši bi bili za 1,30 evra.


no mi imamo pa pri njih za 60 kvadratov skoraj 49€ za plačat ...imamo pa 2 računalnika (ki ne gorita 24/7), bojler (na novo očiščen lani), pralni stroj (pere za vikende in tudi čez teden vsaj 1 stroj), hladilnik a razreda in ...mikrovalovko (ta kar nekaj elektrike pokuri, samo vseenouser posted image user posted image user posted image ). Pa luči gorijo, ko je res že skoraj tema.

Mami plačuje za veliko hišo nekje 34€, pa so trije odrasli in jim luči gorijo non stop, pa vsaj 1 tv in radio, pa rač. je skoz prižgan, hladilnik, skrinja, mikrovalovka, pralni stroj (nek starejši), sušilni (samo pozimi) in pomivalni stroj, pa kar naprej kruh peče v kruhomatu, pa bi se še našel kak porabnik el. energije, tak da tu ni logikeuser posted image


(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kako prepoznati vgnezditveno krvavitev?
Kako lahko prepoznamo vgnezditveno krvavitev in kako se loči od menstruacije?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Zapeljimo se v skriti svet voda
Človeška ribica ni le čudež narave – je tudi pokazatelj, kako čisto je okolje. Ker živi izključno v kristalno čistih pod...
Kako izbrati idealno sobo za vašega otroka?
Pri opremljanju otroške sobe za šolarja je ključno ustvariti funkcionalen delovni kotiček, poskrbeti za organizacijo, pr...




mizar
anjasa

ali so mizarji res deklice za vse

da (24%)

ne (37%)

ne vem (39%)


Število vseh glasov: 241

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!