ko joka? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Naja31 -> ko joka? (20.5.2005 10:55:35)

Ojla,

kaj narediti ko vasi dojencki jokajo?
Jaz sem ga do zdaj vedno dvignila, in to se preden se je razvil grozen jok, ker sem mislila, da je to bolje, kot da cakam, da mali dozivi zivcni zlom.
Ampak ko joka brez razloga oz. je sit, previt, ne zebe ga, ni mu vroce, me pa prime, da bi ga pustila da joka, da vidim ce se bo sam umiril. Samo kaj ko cez minutko ali dve mi postane tako hudo, da ga obvezno dvignem.
Ali naj ga pustim naj malo dalj joka?
Povsod pise da dojencek nikoli ne joka brez razloga, meni se pa vsi cudijo zakaj ga takoj dvignem in naj ga kar pustim jokati.

Hvala!
Lp, Naja




Anonimen -> ko joka? (20.5.2005 10:56:39)

Kaj pa vem, po občutku. Moj ni nikoli brezveze jokal.




Anonimen -> ko joka? (20.5.2005 11:00:01)

Pravijo, da ima dojenček tudi potrebo po bližini in po ljubkovanju, prav tako močno kot ostale. Zatorej je prav, da ga vzameš k sebi in mu s tem sporočiš, da si pri njem. Vsaj tako je moje mnenje. Jaz je nikoli nisem pustila jokat.




Anonimen -> ko joka? (20.5.2005 11:02:26)

Tako kot pravi alja. Dojencek poleg hrane, cistih plenic in spocitosti potrebuje tudi blizino in varnost. Zato ne imej slabe vesti, ce ga popestvas, kadar joka.





Willson -> ko joka? (20.5.2005 11:22:33)

Ma kaj pa vem! Jaz moje nikoli ne pustim jokat, pa bo kmalu stara 8 mesecev. LP




BARBARA R. -> ko joka? (20.5.2005 12:09:48)

Po občutku.Nekaj sigurno potrebuje.

:muca:




morskadeklica -> ko joka? (20.5.2005 12:14:16)

Pri nas je bilo isto, zdaj pa je vsak dan bolje. Jokala pa je po moje zato, ker čez dan ni znala zaspati in je bila ful utrujena. Zdaj se vse umirja, ker ji včasih rata zaspat tudi čez dan. Čez en mesec bo bolje.

lp:muca:




Skabi -> ko joka? (20.5.2005 14:12:06)

Ne jo pustit jokat. Takrat ji ni fajn in če jo ti lahko potolažiš s svojo bližino, ne vem, zakaj ne bi tega tudi storila.




Skabi -> ko joka? (20.5.2005 14:12:54)

SOri, nisem videla, da je punčka s polžkom.:)




rainbow -> ko joka? (20.5.2005 14:27:06)

jaz moje nikoli ne pustim jokat, posebej ne, da bi videla, kaj bo (sem take bedarije parx pri prvi naredila), razen če fizično ne morem do nje, kaj jaz vem, če drugo previjam ali kaj, potem pač pol minutke jokca; drugače, se strinjam z aljo

lp, dosti cartanja9nebesa




cukrmali -> ko joka? (20.5.2005 16:00:16)

ja to pravijo stare mame, saj nic ne rabi, o pa rabi - tebe rabi, tvoji blizino... kar popestvaj ga. manj ga bos puscala jokat, manjkrat bo sploh zacel jokat! ce ga gres iskat v posteljico takoj ko zajoka, se bo mogoce drugic ze malo sam poigral, preden bo zajokal, ce ga bos pustila jokat, bo naslednjic zacel kricat, takoj ko se bo zbudil, saj si bo zapomnil, da je posteljica grozen kraj, ker sam lezis in nobenega ni blizu.




Stran: [1]