Kakanje problem!!! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Alina -> Kakanje problem!!! (19.5.2005 18:43:10)

Moj bošček mali ne more kakati. Nazadnje je kakal v nedeljo,v sredo pa čisto malo. Revčka zdaj tako zvija.:((:(( Sem poskupila s sladkanim čajem pa nič ne pomaga.

Zjutraj sem klicala zdravnico pa so mi svetovali, da naj še počakam do bo 1 teden, potem pa se morava priti pokazat.

Ni mu več do hrane. Vedo nekaj pusti v flaški.

Kaj pravite, ali naj še jutri enkrat pokličem zdravnico pa malo zatežim, saj se bojim kako bo čez vikend?


Lp, Alina




piščanc -> Kakanje problem!!! (19.5.2005 18:48:58)

našemu vedno pomaga jabolčni sok, ali pa od frutka jabolčni s čajem, že par požirkov in še isti dan je potička




špelica -> Kakanje problem!!! (19.5.2005 19:03:20)

Mislim, da bi pomagalo veliko tekočine(recimo voda od kompota)...




Anonimen -> Kakanje problem!!! (19.5.2005 19:29:39)

Probaj zluftan postan Donat.




Moyca_ -> Kakanje problem!!! (19.5.2005 19:47:54)

http://www.ringaraja.net/forumi/sporocila.asp?pogled=2&id=39413&msg=393008&idk=89
tudi mi smo imeli problem- je pa sedaj že 15 dni od kar kakamo na kahlo:)-




Anonimen -> Kakanje problem!!! (19.5.2005 20:12:36)

Kaj pa pikčasta zrela banana? Nama full pomaga. Pomaga še na tešče, pa čez dan sveži sok stisjenih pomaranč...sam takrat pa boh pomagaj, kako leti ven. Vsako uro:ups:




tinica -> Kakanje problem!!! (19.5.2005 20:24:45)

Pri nas najbolj pomaga, če mu skuham kompot od jabolk, hrušk in pa notri dam suhe slive. Čez dan pa mu zraven dajem piti namesto čaja še tekočino od kompota. Pravijo pa, da zelo pomaga tudi v vodi namočene suhe slive. Samo jaz mu rajši skuham kompot ker je bolj dober.


Lp




daisy -> Kakanje problem!!! (19.5.2005 22:04:30)

kot vidim, je mali star šele 4 mes. - a mu že daješ banane, kompot,...
jaz našega (še ne je drugega kot mleko) masiram po trebuščku z oljem od Welede (prav za prebavo), masirat moraš v smeri urinega kazalca. malo tudi potelovadiva (voziva kolo,...). do sedaj je to pomagalo.
lp




mateja 26 -> Kakanje problem!!! (20.5.2005 4:00:16)

Oj!
Tudi naša tamala je imela tak problem.Zdaj pa ji namočim suhe sllive čez noč in ji damtisto vodo za spit večkrat na dan,pa je.Poskusi.

Lp,Mateja




Anonimen -> Kakanje problem!!! (20.5.2005 8:28:41)

Pri štirih mesecih nimajo banane in suhe slive kaj delati v dojenčkovi prehrani!

Če je dojen, ti ne znam svetovati, če pa ga hraniš z adaptiranim mlekom, potem pa je krivo mleko, posebej, če uporabljaš Novalac. Pri nas je bilo enako, prišlo je tako daleč, da je kakal samo še bobke.
Mleko, ki našega ne zapira, je Beba.

Drugače pa lahko poskusiš še naslednje:
- povečanje vnosa tekočine (čaj, prekuhana in ohlajena voda),
- dodajanje laktoze v prahu /kupiš v lekarni/ v mleko ali čaj,
- svečke za odvajanje za dojenčke (lekarna),
- stimulacija s termometrom, ki zagotovo pomaga: konico termometra namažeš z bepanthenom ali hladilnim mazilom, enak tudi ritko, eden naj otroku dvigne noge in del ritke v zrak, drugi pa naj s konico termometra previdno da konico termometra v ritko (cca. za špico termometra) in naj z njo nekajkrat potegne gor pa dol. ko se otrok začne napenjati, se lahko narahlo in previdno pritisne na spodnji del trebuščka in mu tako pomaga odvajati blato, ki se je v tem času zagotovo strdilo.
Stimulacija s termometrom ni namenjena vsakdanjemu odvajanju ampak le takrat, ko se otroku tako zablokira, da ne zmore sam.
Potrebno je ugotoviti vzrok in ga odpraviti.
Kot rečeno, če si na adaptiranem mleku, je to zagotovo mleko.




Stran: [1]