Spanje... (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


nat -> Spanje... (19.5.2005 11:02:13)

Ojla!

Saj vem, da je to tema ki je že stokrat obdelana, pa vseeno..
Naša punka je 10. dopolnila tri mesece in velja za kar pridnega dojenčka. Ponoči "spimo", budimo se za hranjenje enkrat do dvakrat. Npr. Ob 8.00 do 9.00 gre spat, potem se zbudi nekako od 2.00 do 3.00 ure in jemo, potem pa okrog 6.00 do 7.30. Nato pa še spimo tja do 9.00. Fino..
Zanimajo pa me vaše izkušnje otročkov pri treh mesecih, in kdaj in kako so začeli spati po celo noč ??
Meni moja mami pravi, da jo prekmalu dajemo spat zvečer in da zato ne potegne do jutra. Ali ima morda prav?
Kako ste ve svoje malčke navajale na celonočno spanje oz. kaj naj bi to pomenilo, da prespi celo noč?(morda šest ur spanja nepretrgoma??)

Lep dan vsem in hvala za vaše komentarje;
Nataša in Špela:metulj:




viv_ -> Spanje... (19.5.2005 11:10:57)

nat, se mi zdi da imaš kar pravi ritem... naša gre tudi spat ob pol 8 zvečer in vleče do zjutraj. sedaj jo budim ob 6h, za vikende pa spi do 7h.

celo noč je prespala ko sem nehala dojit, torej pri 4 mesecih.

lp in kar tako naprej.




eva1 -> Spanje... (19.5.2005 11:15:31)

Naš Luka gre spat ob 21-21.30 in spi do 5-6h zjuraj! Star je 2 meseca in se polno dojiva! No tu in tam se še kdaj ponoč zbudi(2h), vendar samo takrat kadar podnevi preveč spi!
Lp, eva in luka




cukrmali -> Spanje... (19.5.2005 11:16:39)

ma to je pa ja SUPER:bravo:, tak red kot ga imate pri vas, daj ne poslusaj mame, ker bos cist zmedla pupiko:duda:. Pa saj ce spi do 9h, to pomeni, da spi do jutra. Pri nas je pri 3h mesecih hodil spat sele ob 23h (prej ni bilo sans, tudi ce cel dan ni nic spal), pa se je zbudil ponoci 2-5x za dojit. Zjutraj je spal max do 8:30. Okrog 5,5 meseca je sel spat okrog 20h (koncno), tako je se zdaj, zjutraj pa se zbudi okrog 7h. 7 ur skupaj je prvic prespal pri 6 mesecih, vendal le izjemoma. Zdaj pri 8,5 mesecih vec ne je ponoci (odkar 3 tedne ze spi v svoji sobi), zbudi se enkrat, ker je zejen, se obrne na trebuh ipd... v glavem, cele noci se vedno ne prespi, ampak jaz sem s tem zaenkrat ful zadovoljna.
Sicer pa ti ne mores NAVADIT malcka, da bi spal celo noc, ker se ne prebuja ZAVESTNO - in kako naj ga odvadis necesa, cesar ne pocne zavestno? Ko bo nekoliko starejsi in bo ze jedel tudi gosto hrano, bos mogoce lahko podaljsala spanje tako, da bos poskrbela, da se bo cez cel dan dovolj najedel, dovolj spil, dovolj nacrtal... Zdaj lahko poskusis tako, da ga zvece pogosteje dojis, ceprav nisem prepricana, da bo delovalo - pri nas ni.




malika -> Spanje... (19.5.2005 11:18:50)

Naš se je zbujal na dve uri do enega leta.Zdaj pa pridno spančka celo noč, razen tu in tam kakšne izjeme.

Upam, da bo tale, ki ga rvno čakamo bolj priden kaj se spanja tiče; sicer pa upam, da slabše kot prvič ne more bit :)-:zmeden2:




anitaz -> Spanje... (19.5.2005 11:47:32)

Naša Tjaška (še mal pa bo 2 meseca)gre spat po kopanju,se pravi,ko so krči mimo,to je okoli 23-ih...pa spi do nekje do 3-h,jo podojim,pa spet spi do 7-ih...dojim....pa spi do 11-ih....dojim...zdej pa spet spi..:zmeden:





Anonimen -> Spanje... (19.5.2005 12:05:06)

naša spi od dveh mesecev dalje celo noč- spat gre okrog 9-ih, zbudi se okrog pol sedmih, poje in spi dalje do desetih, desetih. Se je pa že naredilo da je spala do devetih brez zbujanja.:bravo::bravo:




rainbow -> Spanje... (19.5.2005 13:21:59)

po moje spite krasno, pet ur velja za spanje celo noč




rainbow -> Spanje... (19.5.2005 13:22:00)

po moje spite krasno, pet ur velja za spanje celo noč




SISI25 -> Spanje... (19.5.2005 16:27:01)

Tudi pa moje spita super in mislim, da je ne daješ spati prekmalu. Mi smo naša dva prej dajali spat ob 9 in sta spala do 5 in še potem do kakih 8-9. Zdaj pa ju dajemo spati ob 7.30-8 ure pa spita tam nekje do 6. Včasih manj včasih več.




Anonimen -> Spanje... (19.5.2005 20:19:18)

Še kr ne spimo celo noč..ziza je zakon:zaspan::zaspan::zaspan:




ZARA -> Spanje... (19.5.2005 20:24:55)

oj....meni se zdi vajin ritem čist OK!Ne vem...jst ne bi ničesar spreminjala,da je ne boš zbegala...
Zara prespi celo noč od 5 tedna dalje,tako da s kakšnimi nasveti o spanju ne bi pretiravala :)-...
In sicer spi cca od 18 - 7.30 zjutraj...mere so približne!!!

lp




Anja167 -> Spanje... (19.5.2005 21:06:54)

Jaz bi rekla, da ne poslušaj svoje mame. Mislim, da vam gre prav lepo. Zakaj bi moral spati 12 ur? Pri treh mesecih je veliko otrok ponoči še lačnih in se zato zbujajo, poleg tega pa je pri dojenčkih zbujanje med spanjem naravno in s preživetvenega vidika sila pomembno. Da boš bolj gotova v to, da je pri vas vse OK, toplo priporočam, da greš na forum Kako uspavati otroka? (na RR) in prebereš otvoritveno temo, pa da prebereš tudi začetna poglavja knjige E. Pantley (Brez joka v sanje, nekaj takega), ki govorijo o spanju in razvojnih spremembah v spanju pri dojenčkih. Pa lepo spanje še naprej!




Dolina -> Spanje... (19.5.2005 21:07:56)

Če je takrat zaspana, pol je ne daješ nič prezgodaj spat. Pa ni rečeno, da če jo boš dala kasneje spat, da bo dalj spala. Zoja ponavadi spi manj časa (se prej zbudi zjutraj), če gre kasneje spat . Pojma nimam, zakaj je tako, ampak tako je.

Super spite in kar tako naprej. :bravo::bravo:




Lu -> Spanje... (19.5.2005 21:44:28)

nat tudi midva dajeva Majo ob isti uri spat. Imata zelo podoben ritem spanja :bravo::bravo:.

Če se mi res kdaj 2X zbudi ponoči sem že prav sitna :)-sem že pozabila kako je to, pa bo Maja zdaj kmalu stara 3 mesece. Smo se čisto razvadili z :kuza: vred da so noči mirne.

lp Lu in pridna Maja:racka:




Stran: [1]