Kdaj zobna pasta? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


lin -> Kdaj zobna pasta? (18.5.2005 21:30:25)

Mamice(In očkoti)
Zanima me,kdaj ste začeli svojim:duda: umivati zobe z otroško zobno pasto?
Mi imamo dobrih 10 mes in 10 zob,pa za ekrat še zmeraj umivamo zobke samo z naprstnikom ali pa s krtačko smao brez zobne paste,pa me zanima kdaj ste jo ve začele uporabljati.
Lp




vidja -> Kdaj zobna pasta? (18.5.2005 21:42:18)

Ko se je naučila, da je ne sme dol pojest. Sva nekajkrat začeli uvajat zobno pasto, pa ji je bila tako dobra, da jo je hotla jest. No ampak ko sem ugotovila, da zna izpljunit sem ji dala kar mojo pekočo, če je svojo pojedla.
:racka:




NinaŠ -> Kdaj zobna pasta? (18.5.2005 21:46:17)

Odkar ima Anže 8 zob (se pravi od ca 10. m) jih umivava z zobno pasto - po nasvetu zobarja. Dam je čisto malo, pa saj so te otroške zobne paste itak čisto "light" - mal flora tako že dobi - kaj pa tisti ki jejo florove tabletke?




lin -> Kdaj zobna pasta? (18.5.2005 21:49:18)

Nina pa sej zato me zanima,ker so ful blage te otroške zobne paste in naj nebi škodle tudi če jih otrok poje:zmeden:




ribica. -> Kdaj zobna pasta? (18.5.2005 21:50:58)

POnavad se da pasta takrat ko mali šteka kaj je to "izpljuni" oz. ko to zna nardit. Kar je tud logično.




NinaŠ -> Kdaj zobna pasta? (18.5.2005 21:52:20)

Tko je meni zobozdravnik svetoval :zmeden: . Pa če logično pomisliš, zakaj pa še vedno nekateri predpisujejo florove tabletke (ki so verjetno bolj koncentrirani kot zobne paste), ki NE škodijo otroku?




lin -> Kdaj zobna pasta? (18.5.2005 22:05:16)

ribica
To itak da je logično,samo otroci znajo biti trmasti in vem da tamala od svakinje je še kr neki cajta(zdaj bo mela 5 let)zobno pasto pojedla ker ji je bla fina,pa je še kako dobro razumela kaj pomeni IZPLJUNI!




niki5 -> Kdaj zobna pasta? (18.5.2005 22:41:20)

Zobozdravnica pri prvem mi je rekla točno tako kot pravi ribica, ko otrok zna izpljuniti oz. do 3 leta bi bilo dovolj samo z vodo. Ampak ona predpostavlja da do takrat naj ne bi otrok jedel sladkarij in pil sladkih sokov, tako da je to bolj z rezervo za vzeti. Jaz mu je sigurno nisem dajala pred enim letom, mogoče celo pri dveh da sem začela, je pa imel zelo zgodaj prve zobke in tako do 1 leta vse in ima lepe zobe, tako da je res najbolj pomembno da redno umivaš zobe, pasta pa pride na vrsto kasneje.




lin -> Kdaj zobna pasta? (18.5.2005 23:04:09)

niki hvala,ker če bomo mi šli tako naprej bomo tudi mi meli skoraj vse zobe do enega leta.




viv_ -> Kdaj zobna pasta? (19.5.2005 8:20:32)

Tako kot pravi NinaŠ. Z otroško zobno pasto, daš jo čisto malo pa je. Naša si ful rada umiva zobe od kar uporabljamo pasto - ji pa najprej jaz vse umijem, potem pa ona še sama.




neja -> Kdaj zobna pasta? (19.5.2005 11:33:37)

Jaz sem moji pupsi umivala z pasto že pred drugim letom in sicer s takšno, ki je za otroke, ki še ne znajo izpljunit. LP




Stran: [1]