prekuhati vodo ali ne?! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


metuljčica 5 -> prekuhati vodo ali ne?! (18.5.2005 19:36:57)

Zanima me ali vi vedno prekuhate vodo, s katero naredite adaptirano mleko in čaj. Kaj pa če je Zala? Ali ima lahko kake posledice če je nebi prekuhala npr. Zalo?




Jančika_ -> prekuhati vodo ali ne?! (18.5.2005 19:45:59)

Adaptirano mleko smo začeli uporabljati šele po šestem mesecu, zato vode nisem nikoli prekuhavala. Pri 9,5 mesecih je mali še živ in zdrav:).




kaja11 -> prekuhati vodo ali ne?! (18.5.2005 19:48:33)

Vodo iz pipe sem prekuhavala.... zdaj pa kupujem vodo za dojenčke in je ne.... nimam pojma zakaj:zmeden:




puncica -> prekuhati vodo ali ne?! (18.5.2005 19:48:48)

Ne prekuhavamo od 9 meseca naprej in smo tud živi in zdravi, a ja pa kr s pipe pijemo vodo :)-




niki5 -> prekuhati vodo ali ne?! (18.5.2005 19:57:11)

jaz vedno zavrem vodo, sej še sebi nisem čaja delala kar z vodo direktno iz pipe :zmeden:

ustekleničena voda je taka kot voda iz pipe, sploh pa Zala, Milupa ima že v tetrapaku prekuhano vodo, samo po moje ni vredno denarja, če lahko odma to narediš, razen v primeru da nimaš možnosti..




Gina -> prekuhati vodo ali ne?! (18.5.2005 20:03:59)

Od 9. meseca naprej ne prekuhavam vode več. Pa tudi mleka ne popije več toliko, za čokolino pa itak kravje dobi.




binica -> prekuhati vodo ali ne?! (18.5.2005 20:04:38)

Mi tudi vedno prekuhamo vodo, pol pa jo damo v termosko in je cel dan topla. Ko pa potrebujemo mleko, vzamemo iz termoske in zamešamo in je. Praktična in poceni varianta :bravo::bravo::bravo:

Binica




Ani 2 -> prekuhati vodo ali ne?! (18.5.2005 21:18:58)

Enako kot binica.

Lp.Ani2




tinatona -> prekuhati vodo ali ne?! (19.5.2005 7:52:52)

Haj!
Jaz pa Zale ne bi nikoli dajala svojemu otroku (vsaj do enega leta ne - čeprav sem najprej tud mislla da jo bom uporabljala). Sicer pravjo da je samo voda iz pipe... Ampak ima sigurno polno svinarije notr primešane (kemikalije)... Zakaj tako mislim... Mi smo jo imeli pozimi na balkonu, da je bila skoz hladna in eno noč ko je blo zunaj -20°C nam ni zmrznila (juha in vse ostalo kar smo imeli zunaj, pa je). Tko da punce mal razmislite, preden jo date otrokom!!!

LP Tina




snorlax -> prekuhati vodo ali ne?! (19.5.2005 7:57:38)

Zdravnica v razvojni mi je rekla, da od 6. meseca dalje ni treba več prekuhavati vode. Naš bo 8. mesecev in pije pretežno čaj, včasih pa tudi vodo iz pipe ali ustekleničeno.

L.p.:)




Stran: [1]