|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   polivanje, bruhanje
19.5.2009 8:59:11   
zupancdam
pozdravljene
Rabim en nasvet oz. tolažbo od mamic, ki imate ali ste imele podoben problem
Imam 1 mesec staro hčerko, ki se polno dojiva, ampak mi od prvega dne skoz poliva oz bruha. Ne vem več kaj je to, na teži je normalno pridobila do pred 1 tedna, ko smo imeli obisk patronažne, jutri imamo posvetovalnico, ampak jaz sem vseeno v skrbeh. Kupčke podira, ne vedno pa vseeno bruha. Pa čez dan včasih malo poje, na zizi je po enih 5 min, ampak takrat tako požira, da ne vem kaj. Hitro je, ali ji pride zrak zraven ali kaj'
Pa zadnje dni sem opazila, de ne poliva ampak je že kar bruhat začela po vsakem obroku. Pa izbruha, pa hoče spt zizo. Kot bi bila obsedena z njo. Kako dolgo traja to bruhanje, je imela katera podobno pri dojenju' Prosim za kak nasvet.

_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: polivanje, bruhanje
19.5.2009 9:28:55   
Akil
Žal te ne morem potolažit. Je bil moj prvi sin isti. Sva se dojila, pa je izbruhal, pa sva se zopet dojila... Začaran krog. Tudi po tem ko sva se nehala dojit, ko mi je zmanjkalo mlekca in sva začela jesti adaptirano mleko je še vedno isto bruhal. Pomagalo ni nič, razen res redno podiranje kupčkov in potrpežljivost in pa dosti brisanja in pranja.user posted image
Še sedaj, ko je star 4 leta ne sme piti mleka zvečer. Če mu damo mlekec zvečer imamo celo noč potem žurko z bruhanjem!user posted image


_____________________________

Živi vsak dan, kot da je zadnji. Enkrat boš imel prav!

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: polivanje, bruhanje
19.5.2009 14:03:57   
poli*
To je pač tako vsaj do 3. meseca. Pri nas sicer ni bilo neke panike, ampak je skoraj po vsakem obroku malo bruhnila ven. Najbolj mučno je bilo ponoči, ko sem jo dojila na 3 ure..... pol ure je jedla in še pol ure sem jo morala držati malo višje... pa še tako je včasih polila, ko sem jo dala v posteljico.
Nič ne moreš, kot da čakaš, da preraste to.
Veliko potrpljenja!

(odgovor članu Akil)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
19.5.2009 21:05:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu poli*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: polivanje, bruhanje
19.5.2009 21:24:30   
nejcko
Naša je stara 4 mesece in pol, pa tudi poliva skoraj po vsakem obroku. Napreduje sicer lepo, je prava bunkica, je pa res, da se še vedno dojiva na dve uriuser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
19.5.2009 22:58:59   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: polivanje, bruhanje
20.5.2009 13:26:46   
zupancdam
punce, hvala za odgovore, me je kar malo potolažilo vse skupaj. Sva pa imeli danes prvo posvetovalnico, stari smo 1 mesec bili in se je zredila naša punca v enem mesecu za več kot kg in zrasla 3cm, tako da me je vse skupaj malo potolažilo, mi je pa rekla pediatrinja da naj jo poskusim dojit tako da mi lezi na trebuščeku in se doji, da mi vrjetno mleko preveč teče zraven pa še dobi zrak, ker res podirava kupcke a ona vseeno poliva in bruhne pa potem še kake pol ure po tistem ko je bruhne, non stop uglavnem bruhamo. Je katera že slišala za takšen položaj dojenja?

_____________________________

Prva pikica je na svet prijokala 22.1.2007, težka 3900 in velika 54
Naša prva pikica je dobila sestrico Tio,18.4.2009 težko 3700 in veliko 52, sedaj smo popolna družina

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: polivanje, bruhanje
20.5.2009 14:09:11   
maxi133
Naša je tut precej polivala in vsi so mi govorili: saj bo prerasla. In jst sem se spraševala: ma kdaaaaaaj? No in okoli 4-5 meseca se je to popolnoma umirilo user posted image

(odgovor članu zupancdam)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: polivanje, bruhanje
20.5.2009 14:15:22   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: maxi133

Naša je tut precej polivala in vsi so mi govorili: saj bo prerasla. In jst sem se spraševala: ma kdaaaaaaj? No in okoli 4-5 meseca se je to popolnoma umirilo user posted image


Našmu se še ni nehalouser posted image , star je 6 mesecev, ima 3 obroke GH, pa še vedno gre velik iz njega. S tem da mi ni treba več pucat za njim, ker vse sam počisti za sabo. Najprej z roko razmaže, pol pa še s trebuhom pobriše, ko zašiba čezuser posted image .


(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: polivanje, bruhanje
20.5.2009 14:20:01   
maxi133
Potem se bo po mojem kar hmal nehalo no...Mi smo začeli z GH pri 4 mesecih ker je premalo pridobivala na teži in potem se je polivanje začelo umirjati, nakar je izvenelo. GH sigurno pripomore. Sej bo prerasel user posted image
No vsaj čistit ti ni več potrebno user posted image

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: polivanje, bruhanje
20.5.2009 16:25:53   
Taddy78
Sicer smo se dojili samo 3. tedne, ampak je ful polival, tako da sem nabavila AR adaptirano mleko. V loku več ni bruhal, mu je pa vedno kaj všlo iz ust, tudi 2 uri po obroku. Nič se ni spremenilo z uvajanjem GH, oz . imeli smo dosti dela s pranjem cotik še do 8.meseca. Isto se je lepo redil user posted image

(odgovor članu maxi133)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: polivanje, bruhanje
10.10.2009 20:17:47   
baby blue
Kakšno pa je bruhanje v loku?... Moja tudi zdaj že par dni skoraj po vsakem obroku poliva... Pa jo vedno dam čez ramo da podere kupčka... Včasih ga včasih ne

< Sporočilo je popravil baby blue -- 10.10.2009 20:18:21 >

(odgovor članu Taddy78)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: polivanje, bruhanje
10.10.2009 20:35:31   
anika87
baby blue, bruhanje v loku je bruhanje, bruhanje, ko steče nekaj iz ust ven, pa je v bistvu polivanje, to je razlika, polivanje se ne šteje za bruhanje.
Bruhanje v loku si predstavljaj, kot da bi sama bruhnila, če ne bi bruhala nad školjko oz. nekam, kam pač bruhaš, recimo, da bi bruhnila sede ali leže, bi najbrž bruhnila v loku (kot iz hidrantauser posted image )


_____________________________

Mamina sreča in očkov ponos, prijokal na svet sem brez zobkov in bos. Nejc moje je ime, naj zdaj vsakdo to ve! (24.06.09 ob 8.23)

Iz pleničk se nam smehlja nekaj čisto majhnega. Štorklja je razprla svoja krila in naju še s hčerko obdarila.
Zala,

(odgovor članu baby blue)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: polivanje, bruhanje
10.10.2009 20:42:11   
baby blue
Aha razumem... anika87 hvala za razlago sicer se mi je zdelo da je tako nekako ampak nisem bila prepričana...

(odgovor članu anika87)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: polivanje, bruhanje
10.10.2009 21:29:09   
marjetica8
Naš je tud ful polival od vsega začetka. Se dojiva in dodajam AM že od začetka, ker nimam dovolj mleka. Po par tednih ko sva pršla iz porodnišnice je začel skoz polivat in se ful pogosto hranit. Tud odklanjal je flaško in joško - parkrat potegnu in jok. Sem ga peljala k P in je ugotovila da ma refluks. Pol sm mu dvignla postlco na eni strani in ga mela po vsakem hranjenju pol ure v bolj pokončnem polozaju, pa gostila sem mu mleko z rižolinotom...Zdej ma 5.5 mesca in že kake pol mesca ne poliva več.

(odgovor članu baby blue)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: polivanje, bruhanje
10.10.2009 21:37:36   
baby blue
No naša k sreči joške ne odlkanja... Sej upam da ni kaj hujšega... Ker zaenkrat poliva ko se dojiva ali pa potem pa kdaj pa kdaj ko čakava na kupčka par minutk... Bom pa še v torek pediatrinjo vprašala k mava posvetovalnico

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: polivanje, bruhanje
10.10.2009 21:47:10   
olea
ojla!
no, pri nas smo oz še imamo probleme s tem...začelo se je po 1 tednu starosti, dojila sem ga non-stop (na 40 minut), pa je šlo vse ven...jaz sem bla čist fertik, tamal pa ni pridobival na teži...skratka, pristala sva v bolnici, na gastro oddelku, kjer so ga pregledal itd, in je ima lažjo obliko refluksa..torej je potrebno izvajati antirefluksne ukrepe: DVIGNITI VZGLAVJE OZIROMA LEŽIŠČE ZIBKE, POSTELJICE ZA 30 STOPINJ, TUDI PRI NEGI OTROKA. DRUGA POMEMBNA STVAR PA JE, DA OTROKA VEDNO DAJEŠ SPAT NA LEVI BOK, KER JE TAKO ŽELODČEK MANJ NA UDARU. Jaz sem mu morala nato dodajat hiperkalorično mleko, ki sem ga gostila z 2 % rižem...dojila pa sva se samo tri mesece, na žalost, ker smo na koncu ugotovili da ima mali priraščen jeziček in ni mogu vsega mleka popit iz joške, ampak samo tisto k je samo teklo...in večji kot je bil, več je porabil, vlečt pa ni mogel. No, sedaj je uredu, je prišel k sebi in je pravi bajsiuser posted image . To je moja zgodba, s polivanjem pa se neha, ko je na GH, tako so mi povedali tam. Kar se pa tiče bruhanja v loku, je pa to nekaj groznega...sem tam videla par mamic z dojenčki ki majo to in to definitivno ni enako polivanju, tam gre dobesedno v pol meterskemu lokuuser posted image . Aja, pa še ena zanimiva stvar: meni so vsi govoril da moram dojit na njegovo željo...pa so mi v bolnici kar na grd način povedal da je to najslabše če ga pogosto dojiš, ker je vedno nov vnos hrane in še bolj polivajo. Na koncu res nisem vedla kaj pa kako, no hvala Bogu je zdaj uredu...
Upam da se vam čimprej izboljša stanjeuser posted image

(odgovor članu marjetica8)
Neposredna povezava do sporočila: 17
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj najbolj škodi otrokovemu imunskemu sis...
Preverite, kateri so največji sovražniki otrokovega močnega imunskega sistema in s tem njegovega zdravja.
To je razlog, zakaj se dojenčki zbujajo po...
Strokovnjaki so prišli do razloga, zakaj se dojenčki ponoči zbujajo. Raziskave so pokazale, da gre za evolucijo oziroma ...




Vrnitev na delovno mesto po porodniški.
Admin

S kakšnimi izzivi se soočate ob vrnitvi na delovno mesto po porodniškem dopustu?