reakcija na 1 ceplenje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


vandame -> reakcija na 1 ceplenje (18.5.2009 22:58:07)

pozdravljene!

Imam en problem k se nisem še srečala z njim pri prvi hčerki, ker ni imela pri nobenem ceplenju nobenih težav niti vročine nič.

Sedaj pa sin ki je bil pred 2 dnevoma star tri mesece je imel danes prvič ceplenje. Je bil ceplen pol pop proti večeru je pa ratal ves flekast najbolj po nogah in tudi malo po telesu in ful ma oteklo tam kjer je bil ceplen. Ko sm to opazila sem takoj klicala nazaj k pediatrinji in sva morala nazaj se pokazat. In je alergičen na cepivo. Je dobil kaplce proti alergiji in injekcijo. Sedaj ga pa morm opazovat če bo še bol flekast al se bo umirilo.

pol pa je rekla pediatrinja da mu bojo čez 6 tednov vzel kri in da bo ceplen v bolnici pod nadzorom.

zej pa ne vem kako to zgleda pod nadzorom. Pa zanima me če je od vaših sončkov kateri imel tako reakcijo.

ker je rekla da če do reakcije pride pride ponavadi pri 2 ceplenju ne pri prvem.

Že v naprej hvala za odgovore.




mojamura -> RE: reakcija na 1 ceplenje (19.5.2009 11:06:32)

jaz sem imela reakcijo na cepljenje kot dojenček

ko so me cepili proti otroški paralizi sem dobila meningitis in cerebralno paralizo za povrh. nočem te strašiti, vendar ta cepljenja niso tako nedolžna...




Stran: [1]