pogrevanje stekleničk (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


metaa -> pogrevanje stekleničk (17.5.2005 15:50:04)

Mojo pikico večinoma hranim po steklenički - nekaj mojega mleka, ki si ga iztisnem, večinoma pa umetno mleko. Svoje mleko si iztiskam ves dan po malem, vse v isto stekleničko, ki je vmes v hladilniku. Ko se nekaj nabere, malo prelijem v drugo flaško in ji dam jesti.
Zanima pa me, koliko časa lahko to pogrevam (vem pa, da mleko ne sme stat več kot 1 dan)? Stekleničko si pripravim za ponoči (iz hladilnika vzamem in pogrejem v vroči vodi) in ko ne spije vsega, dam nazaj v hladilnik in zjutraj ponovno pogrejem. Se mi zdi pač škoda, da bi moje mleko stran zlivali. Vsaka kaplica je dragocena, ker ga je bolj malo.
Umetno mleko (imam Aptamil 1 od MIlupe) pa ne sme stati več kot eno uro. Večinoma obrok pojemo takoj, včasih pa se vendarle zgodi, da ostanek (v roku ene ure sicer) pogrejem.
Je s tem kaj narobve oz. kako ve to delate?




Anonimen -> pogrevanje stekleničk (17.5.2005 15:58:49)

Mleko, ki si ga že enkrat segrela ne smeš ponovno shraniti in ponovno pogreti.

Jaz edino med obrokom dogrevam, ker Živa noče piti "hladnega" mleka!

Bojana




Mina1 -> pogrevanje stekleničk (17.5.2005 16:57:30)

Adaptirano mleko se ne sme naknadno pogrevati, če je že enkrat ohlajeno.

Jaz imam Aventov grelček skoz na stand byu in notri je flaška, včasih tudi celo noč na isti minimalni temperaturi;). Ampak če mu recimo ponudim mleko, pa ga v roku 10 minut noče in ga recimo vmes ne dam nazaj v grelček, potem je mleko treba zavreči, ker se shladi, piškotek pa mrzlega ne mara, pa itak potem ni več dobro, ker nekako spremeni okus in vsebino, če me razumeš.

Ampak pomoje za materino mleko velja isto:zmeden:

pa-pa Mina1




Anja167 -> pogrevanje stekleničk (17.5.2005 20:25:17)

Kje sem prebrala, da naj se ne bi mešalo različno starega mleka in naj se ne bi večkrat pogrevalo?




metuljčica 5 -> pogrevanje stekleničk (18.5.2005 20:43:34)

Nam je otroška sestra rekla v porodnišnici da adaptirano mleko lahko stoji do 4 ure brez pogrevanja na sobni temperaturi, prej pa seveda preveriš če mogoče ni slabo, če je bolj toplo v prostoru.




Naja31 -> pogrevanje stekleničk (18.5.2005 21:50:15)

A ne sprasuje metaa za svoje mleko in ne adaptirano?
Jaz sem tudi slisala, da ne smes mesati starega in novega iztisnjenega mleka. Glede pogrevanja pa ne vem.
:zmeden:
Lp,Naja




Mina1 -> pogrevanje stekleničk (18.5.2005 21:52:49)

Ne Naja31, metaa je napisala da nekaj svojega mleka in večinoma umetnega.

Sem pa glih danes brala v februarski mami, da je treba biti sila previden pri shranjevanju mleka v hladilniku in nato pogrevanju, ker se zelo hitro bakterije razmnožijo...če si malo površen in jovo na novo shranjuješ.

pa-pa Mina1





Stran: [1]