prehlad (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


veveričica -> prehlad (15.5.2009 16:31:01)

moja [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]je prehlajena že več kot teden dni .kdaj   je treba k zdravniku  in  na kaj moram biti pozorna.




pipic -> RE: prehlad (15.5.2009 17:09:34)

Prehlad je prehlad in  zaradi tega se ne gre k zdravniku.
greš v primeru no zdaj odvisno koliko je tvoj otrok star- če je novorojenček in ima povišano TT greš takoj k zdravniku,če je pa malček pa počakaš cca 2 dni .
prej greš v primeru če otrok težko diha itd
delaš pa otroku parne inhalacije,položajna drenaža ,dvignjeno vzglavje,čistiš nos z fiziološko  tudi 40x na dan,če je treba( cca 5 ml v nos pošpricaš,da čez drugo nosnico ven priteče).




Andromeda -> RE: prehlad (15.5.2009 20:58:49)

Mi smo dali prehlad čez brez obiska pri zdravniku, ko je bil star kaka 2 meseca. V 1 tednu se mu je stanje izboljšalo, sem pa non stop spirala nosek s fiziološko in večkrat očistila z baby-vacom. Vročine pa ni imel, pa tudi kašljal še ni takrat.




poka1 -> RE: prehlad (15.5.2009 21:20:09)

Pri nas se je prehlad vleku 3 tedne (čez 1 teden bomo meli 2 meseca) pa smo šli k P. ji je vzela bris in je imela 2 bakteriji v nosku, ki jih je dobila od brata, ki je v vrtcu. Tako, da smo dobili antibiotik. sem pa z fiziološo in baby-vacom čistla nosek non stop pa sem vidla, da se stvar ne zboljšuje in sem šla k P.




Stran: [1]