9 mesečnica kašlja in ima zamašen nosek pomoč prosim (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


veveričica -> 9 mesečnica kašlja in ima zamašen nosek pomoč prosim (14.5.2009 13:08:12)

kašelj se pojavi  najintenzivneje  proti jutru in  ko leži.čez dan skoraj nič ne kašlja.kašelj je bolj suh.ima tudi zamašen nosek  čistim ga z fiziološko.zanima me če je kašelj lahko nevaren   in   v  katerem primeru mora k zdravniku.vročine nima in je  normalno razpoložena  .pričakujemo tudi 3 zobek.mamice  ,ki imate izkušnje prosim za kakšen nasvet.kako lahko umirim kašelj.ali je za sirup prezgodaj.hvala že vnaprej in lep dan




pipic -> RE: 9 mesečnica kašlja in ima zamašen nosek pomoč prosim (14.5.2009 13:13:50)

Zakaj bi dajala sirup??
Kašelj je obramba in mora bit.
Če ima otrok nosek poln  je treba tudi na vsake pol ure čistiti nos z fiziološko( v nosek dobesedno našpricaš v šusu cca 5 ml) ,da iz druge nosnice steče ven,parne inhalacije,zvečer pa operil P,dvignjeno vzglavje




matkica -> RE: 9 mesečnica kašlja in ima zamašen nosek pomoč prosim (14.5.2009 13:17:47)

ko so bile moje tri majhne sem jih mazala zvečer z materino dušico po prsih in stopalih.




veveričica -> RE: 9 mesečnica kašlja in ima zamašen nosek pomoč prosim (14.5.2009 13:23:11)

aha hvala.kako pa naredim parno kopel in ali ji lahko dam te kaplice  za nos.drugače ji pa nosek  ful  čistim  in ji ulivam fiziološko  včasih še več ko 5 ml.a materino dušico ji  namažem na prsi.nevem meni se zdi to malo premočno




oka -> RE: 9 mesečnica kašlja in ima zamašen nosek pomoč prosim (14.5.2009 13:23:36)

Kamilična sopara, Veveričica, kamilična sopara in kamilični obkladki in pa hektolitri fiziološke raztopine. Malo poišči tisto temo na kateri si prosila za nasvet ko ti je mala hitro dihala tam imaš vse napisano kako in kaj. 




botrca -> RE: 9 mesečnica kašlja in ima zamašen nosek pomoč prosim (14.5.2009 13:25:49)

Jaz mažem s kremo od bebi vala z eteričnimi olji po prsih in hrbtu, delam mu inhalacije, fiziološka je obvezna, kamilice mu na olju prepražim in dam na eno krpo in na prsa zvečer ko gre spat.
Lahko mu daš panatus zvečer ali pa slezov sirup.




ThinLizzy -> RE: 9 mesečnica kašlja in ima zamašen nosek pomoč prosim (14.5.2009 14:58:04)

Slezov sirup po mojem ne bo škodoval. Našmu sem jaz, ko je imel suh kašelj dala ene 3,4 vrečke kamilic in kar raztresen žajbelj, lahko je tudi sivka, v povšterček, ki smo ga sami naredili doma. Na radiatorju sem pogrela in mu dala na prsa. To je imel praktično cel dan in celo noč na sebi.




Stran: [1]