Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


HuAnita -> Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (12.5.2009 9:42:10)

Ne nakjdem in ne najdem, v navodilih pa tudi tdako čudno piše, da sem zbegana
Uradnih ur pa danes nimajo na SSRS
Ali moram, če uveljavljamo novogradnjo, priložiti kopijo GD?
Kaj pa darilno pogodbo (oz. o nakupu parcele)???
To imam, zemljiško knjižni izpisek tudi imam, ampak je starejši kot 30 dni, v navodilih pa na koncu itak piše, da bo te stvari pridobil sam SSRS
Moram iti iskat zdaj nov ZK izpisek ali bodo oni sami našli?

Hvala za vsakršno pomoč




PikicaStonoga -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (12.5.2009 10:10:27)

Jaz sem že poslala za subvencije in sem naredila tako, kot se mi je zdelo prav ...
- kot prilogo sem dodala:
1.  overjeno fotokopijo GD in
2. fotokopijo bančnega izpiska.

Za vse ostalo vsa podpisala, da is lahko sami pridobijo podatke (davčna ...) . Po mojem je enako z ZK. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




PikicaStonoga -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (12.5.2009 10:17:15)

Sem poslala mail, in ko dobim odgovor, ti javim, da bova mirni! :)




TomTaylor -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (12.5.2009 11:15:53)

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Ne nakjdem in ne najdem, v navodilih pa tudi tdako čudno piše, da sem zbegana
Uradnih ur pa danes nimajo na SSRS
Ali moram, če uveljavljamo novogradnjo, priložiti kopijo GD?
Kaj pa darilno pogodbo (oz. o nakupu parcele)???
To imam, zemljiško knjižni izpisek tudi imam, ampak je starejši kot 30 dni, v navodilih pa na koncu itak piše, da bo te stvari pridobil sam SSRS
Moram iti iskat zdaj nov ZK izpisek ali bodo oni sami našli?

Hvala za vsakršno pomoč


Podatke iz javnih evidenc, kar ZK tudi je, lahko organ pridobi sam, pod pogojem, da se s pridobitvijo teh podatkov strinjaš (verjetno je v obrazcu treba kaj obkrožit ali obkljukat, ali pa pod navedbami (tistimi s katerimi organ navaja, katere podatke lahko pridobi sam) podpisati, oz. da na vlogo dopišeš naj si ZK izpisek organ po uradni dolžnosti pridobi sam.




HuAnita -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (12.5.2009 11:51:14)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Ne nakjdem in ne najdem, v navodilih pa tudi tdako čudno piše, da sem zbegana
Uradnih ur pa danes nimajo na SSRS
Ali moram, če uveljavljamo novogradnjo, priložiti kopijo GD?
Kaj pa darilno pogodbo (oz. o nakupu parcele)???
To imam, zemljiško knjižni izpisek tudi imam, ampak je starejši kot 30 dni, v navodilih pa na koncu itak piše, da bo te stvari pridobil sam SSRS
Moram iti iskat zdaj nov ZK izpisek ali bodo oni sami našli?

Hvala za vsakršno pomoč


Podatke iz javnih evidenc, kar ZK tudi je, lahko organ pridobi sam, pod pogojem, da se s pridobitvijo teh podatkov strinjaš (verjetno je v obrazcu treba kaj obkrožit ali obkljukat, ali pa pod navedbami (tistimi s katerimi organ navaja, katere podatke lahko pridobi sam) podpisati, oz. da na vlogo dopišeš naj si ZK izpisek organ po uradni dolžnosti pridobi sam.



Za vse drugo je, da lahko sami pridobijo, za to pa ne...




TomTaylor -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (12.5.2009 12:16:31)

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Ne nakjdem in ne najdem, v navodilih pa tudi tdako čudno piše, da sem zbegana
Uradnih ur pa danes nimajo na SSRS
Ali moram, če uveljavljamo novogradnjo, priložiti kopijo GD?
Kaj pa darilno pogodbo (oz. o nakupu parcele)???
To imam, zemljiško knjižni izpisek tudi imam, ampak je starejši kot 30 dni, v navodilih pa na koncu itak piše, da bo te stvari pridobil sam SSRS
Moram iti iskat zdaj nov ZK izpisek ali bodo oni sami našli?

Hvala za vsakršno pomoč


Podatke iz javnih evidenc, kar ZK tudi je, lahko organ pridobi sam, pod pogojem, da se s pridobitvijo teh podatkov strinjaš (verjetno je v obrazcu treba kaj obkrožit ali obkljukat, ali pa pod navedbami (tistimi s katerimi organ navaja, katere podatke lahko pridobi sam) podpisati, oz. da na vlogo dopišeš naj si ZK izpisek organ po uradni dolžnosti pridobi sam.



Za vse drugo je, da lahko sami pridobijo, za to pa ne...



Ti pošlji tistega, ki ga imaš z navedbo naj si novejšega pridobijo po uradni dolžnosti, za kar mislim, da ima tudi SSRS ustrezna pooblastila za dostope v javne evidence. V najslabšem primeru te bodo pozvali k dopolnitvi, vloge ti pa zaradi tega ne smejo zavrnit.
Še najbolj pa boš mirna, če jih kar pokličeš in vprašaš pa je.




HuAnita -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (12.5.2009 13:10:45)

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

IZVIRNO SPOROČILO: TomTaylor

IZVIRNO SPOROČILO: HuAnita

Ne nakjdem in ne najdem, v navodilih pa tudi tdako čudno piše, da sem zbegana
Uradnih ur pa danes nimajo na SSRS
Ali moram, če uveljavljamo novogradnjo, priložiti kopijo GD?
Kaj pa darilno pogodbo (oz. o nakupu parcele)???
To imam, zemljiško knjižni izpisek tudi imam, ampak je starejši kot 30 dni, v navodilih pa na koncu itak piše, da bo te stvari pridobil sam SSRS
Moram iti iskat zdaj nov ZK izpisek ali bodo oni sami našli?

Hvala za vsakršno pomoč


Podatke iz javnih evidenc, kar ZK tudi je, lahko organ pridobi sam, pod pogojem, da se s pridobitvijo teh podatkov strinjaš (verjetno je v obrazcu treba kaj obkrožit ali obkljukat, ali pa pod navedbami (tistimi s katerimi organ navaja, katere podatke lahko pridobi sam) podpisati, oz. da na vlogo dopišeš naj si ZK izpisek organ po uradni dolžnosti pridobi sam.



Za vse drugo je, da lahko sami pridobijo, za to pa ne...



Ti pošlji tistega, ki ga imaš z navedbo naj si novejšega pridobijo po uradni dolžnosti, za kar mislim, da ima tudi SSRS ustrezna pooblastila za dostope v javne evidence. V najslabšem primeru te bodo pozvali k dopolnitvi, vloge ti pa zaradi tega ne smejo zavrnit.
Še najbolj pa boš mirna, če jih kar pokličeš in vprašaš pa je.



Da. Sem želela, ker pa danes ni uradnih ur, zvoni v prazno, rada bi pa to še danes odpikala, da me ne bo pikalo
nič, pa ju3, hvala obema




BarbaraE -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (13.5.2009 12:18:48)

Huanita - si prišla do pravih informacij? Mene tudi ta zadeva zanima in sem danes že klicala na sklad pa se ne javijo,čeprav naj bi bile uradne ure.

Sporoči, kaj boš izvedela. Thx.




Pika Zoja -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (13.5.2009 12:49:22)

Jaz sem vzela svezega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image], mislim sla sem po novega in po fotokopijo kupoprodajne,.




BarbaraE -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (13.5.2009 12:59:33)

Evo, sem klicala in izvedela - izpisek iz ZK potrebujejo zato, da se vidi, da nisi lastnik, kjer imaš stalno bivališče. In si ga lahko sami pridobijo  - torej za novogradnje to ni potrebno, ker dejansko tam itak še nimamo stalnega bivališča. Pri novogradnjah je pomembno, da je gradbeno dovoljenje - fotokopija overjena.




Bonnie_RR -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (13.5.2009 13:08:06)

ZK se da najlažje dobit preko neta na linku:
http://portal.sodisce.si/vpogledi/zk.portal

Plačaš z moneto 1,31 EUR in sprintaš, ko ga dobiš na mail.


Lp




HuAnita -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (13.5.2009 13:12:08)

O, f.a.k

A tako je to, ne smeš še živeti v nohi hiši recimo????

Jaz pa sem te dni na kvadrat skakala, da sem nas prijavila na skupnem, novem naslovu, kot skupno gospodinjstvo

Je to narobe???????
Prosim naj mi katera pove, ker če ne, ne grem danes dvignit vlog - prošenj za premembmo stalnega bivališča!!!!




HuAnita -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (13.5.2009 13:18:09)

Sem preverila, sem prav naredila, saj bo razvidno, da smo se zdaj prijavili skupaj, in ne da smo recimo na tem naslovu že nekaj let
Oddahnila od dna srca[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




BarbaraE -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (13.5.2009 13:33:44)

HuAnita - sorry, jaz sem za svoj primer klicala in sem tako tudi napisala, super, da si že razjasnila glede stalnega bivališča. Sicer so pa prijazni na tem skladu, tako da res ni problem se pomenit z njimi. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




PikicaStonoga -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (13.5.2009 13:45:20)

IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraE

Evo, sem klicala in izvedela - izpisek iz ZK potrebujejo zato, da se vidi, da nisi lastnik, kjer imaš stalno bivališče. In si ga lahko sami pridobijo  - torej za novogradnje to ni potrebno, ker dejansko tam itak še nimamo stalnega bivališča. Pri novogradnjah je pomembno, da je gradbeno dovoljenje - fotokopija overjena.


jaz tegale kar si napisala sploh ne razumem :(

sicer pa kje piše, da še ne smeš živeti v nepremičnini, za katero oveljavljaš subvencijo???

po drugi strani pa, če imaš nekje stalno prebivališče, ni nujno , da tam dejansko živiš a ne ...si lahko nekje na začasnem ...tko da ...

še vedno ne vem, a je zdje potrebno ZK izpisek ali ne ...jaz ga nisme zraven poslala ...hmmm




BarbaraE -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (13.5.2009 14:04:43)

Lej, jaz sem klicala za naš primer: sem jo vprašala, če lahko oni sami pridobijo in me je spraševala, kje imamo stalno bivališče prijavljeno in sem povedala in me je nato vprašala, če smo lastniki pa sem ji pač rekla, da ne, da je mož lastnik parcele, kjer se pač šele gradi. In je rekla, da potem ni problem, da bodo pridobili izpisek. Mene je predvsem zanimalo glede izpiska zaradi naše parcele - tam je nepremičnina šele v gradnji in se je izkazalo, da njih pa bolj zanima izpisek tiste nepremičnine, kjer živimo in da se vidi, da nismo lastniki. Da pač izključijo možnost, da smo mi lastniki že tega, kjer živimo in da želimo še uveljavljati subvencijo za gradnjo na drugi lokaciji. Kar potem ne bi bilo prvo reševanje stanovanjskega problema. 

Itak pa v navodilih piše, da sklad lahko pridobi izpisek iz ZK za nepremičnine. Torej ni panike.




PikicaStonoga -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (13.5.2009 15:53:26)

IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraE

Lej, jaz sem klicala za naš primer: sem jo vprašala, če lahko oni sami pridobijo in me je spraševala, kje imamo stalno bivališče prijavljeno in sem povedala in me je nato vprašala, če smo lastniki pa sem ji pač rekla, da ne, da je mož lastnik parcele, kjer se pač šele gradi. In je rekla, da potem ni problem, da bodo pridobili izpisek. Mene je predvsem zanimalo glede izpiska zaradi naše parcele - tam je nepremičnina šele v gradnji in se je izkazalo, da njih pa bolj zanima izpisek tiste nepremičnine, kjer živimo in da se vidi, da nismo lastniki. Da pač izključijo možnost, da smo mi lastniki že tega, kjer živimo in da želimo še uveljavljati subvencijo za gradnjo na drugi lokaciji. Kar potem ne bi bilo prvo reševanje stanovanjskega problema. 

Itak pa v navodilih piše, da sklad lahko pridobi izpisek iz ZK za nepremičnine. Torej ni panike.


Najlepša hvala za razlago.

Zdaj mi je jasno. Samo potem bi mogla tud jaz njim dokazat, da hišo šele gradim in živim kot podnajemnica na drugi lokaciji.
Stalno imamo namreč že prijavljeno na hiši, ker is počasi že urejamo zadeve, selili se bomo pa upam poleti.




BarbaraE -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (13.5.2009 16:40:27)

IZVIRNO SPOROČILO: PikicaStonoga

IZVIRNO SPOROČILO: BarbaraE

Lej, jaz sem klicala za naš primer: sem jo vprašala, če lahko oni sami pridobijo in me je spraševala, kje imamo stalno bivališče prijavljeno in sem povedala in me je nato vprašala, če smo lastniki pa sem ji pač rekla, da ne, da je mož lastnik parcele, kjer se pač šele gradi. In je rekla, da potem ni problem, da bodo pridobili izpisek. Mene je predvsem zanimalo glede izpiska zaradi naše parcele - tam je nepremičnina šele v gradnji in se je izkazalo, da njih pa bolj zanima izpisek tiste nepremičnine, kjer živimo in da se vidi, da nismo lastniki. Da pač izključijo možnost, da smo mi lastniki že tega, kjer živimo in da želimo še uveljavljati subvencijo za gradnjo na drugi lokaciji. Kar potem ne bi bilo prvo reševanje stanovanjskega problema. 

Itak pa v navodilih piše, da sklad lahko pridobi izpisek iz ZK za nepremičnine. Torej ni panike.


Najlepša hvala za razlago.

Zdaj mi je jasno. Samo potem bi mogla tud jaz njim dokazat, da hišo šele gradim in živim kot podnajemnica na drugi lokaciji.
Stalno imamo namreč že prijavljeno na hiši, ker is počasi že urejamo zadeve, selili se bomo pa upam poleti.


Če bodo kakšne nejasnosti, te bodo zagotovo poklicali, tako da ne skrbi. Si pa kar predstavljam, kako so sedaj tam na skladu zakopani z našimi vlogami. To bodo imeli kar nekaj dela.




PikicaStonoga -> RE: Subvencija za ml. družine - Zk izpisek (14.5.2009 10:07:31)

Odgovor Sklada: če ste napisali katero sodišče, št. parcele, katastrsko občino, vložek oz. podvložek, bodo sami pridobili ZK izpisek!




Stran: [1]