dojenček in tekočina (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Jutra -> dojenček in tekočina (16.5.2005 11:13:26)

Moja :duda: pri 7 mesecih že lepo je čez dan: 2x malica (sadje, jogurd), kosilo (zelenjavna kašica + malo mesa) ter riževa kašica zvečer. Dojim jo še zjutraj in zvečer.

Čez dan ji želim ponuditi tudi za piti, pa vode ne mara, bebi čaja(nesladkan) tudi ne, spije pa malo vode, v kateri se je kuhala zelenjava. Ta ji tekne, a je tega le slabe 0,5 dcl. Nikakor noče več piti, jaz pa menim, da ima premalo tekočine, saj so tudi planičke sedaj zelo suhe.

Koliko naj bi spil dojenček, ko ima že normalne obroke in kaj naj ji še ponudim? Pa da to ne bodo glih kupljeni sokovi, pa pocukrana voda:zmeden:




ZARA -> dojenček in tekočina (16.5.2005 11:18:59)

ojBarbara...jst ji sama kuham kompot..

8)5l vode
8)3-4 tanko narezana jabolka (včasih dam zraven še suhe marelice,česplje,hruške)
8)1 limona
8)sladkor (ne preveč) raje dam enen 6 suhih marelic,ker so full sladke
8)cimet
8)klinčki
8)1 vanilijev sladkor
Probej...Zara ga obožuje!

lp




NinaŠ -> dojenček in tekočina (16.5.2005 11:31:50)

Barbara do pred enega tedna, ko sva se prenehala dojit, je Anže spil čez dan 1 dcl dodatne tekočine (sok, čaj, voda) - 2 dcl je spil zelo redko. Sedaj, ko pa se ne dojiva več pa spije 7 - 8 dcl čaja, vode (soki so se mu pa ustavili) - v bistvu je sprememba prišla čez noč z ukinitvijo dojenja.
Mislim, da bi ti tud Zarja že "pokazala", če bi bila žejna. Drugače ji pa poskusi čaj malo sladkat, ji bo tud verjetno bolj teknil.

LP




Anonimen -> dojenček in tekočina (16.5.2005 11:34:17)

Barbara jaz pa mislim, da ima dovolj tekočine. Če bi bila žejna bi verjetno tudi pila. Pri nas je blo isto in pojma nimam zakaj ampak odkar hodim v službo pije čez dan veliko več, prej pa isto ni skoraj nič.




viv_ -> dojenček in tekočina (16.5.2005 12:27:11)

Moja je pa prava diza - mislim da popije čez dan več kot pol litra tekočine.

Zjutraj pije sveže stisnjene pomaranče, čez dan pije v vrtcu čaj doma pa sadne sokove (to ji moramo dajati po navodilu zdravnika), zvečer pa še mleko.

Barbara - voda v kateri se je kuhala zelenjava? Ne vem kako bi bilo meni všeč če bi mi kdo ponudil "korenčkov kompot"? Ampak če ji paše...




Anonimen -> dojenček in tekočina (16.5.2005 12:33:50)

Moj je pri tej starosti pil samo zeliščni čaj - tisti instant in niti slučajno nič drugega.




Jutra -> dojenček in tekočina (16.5.2005 12:43:49)

Viv, kuham v AMC, zato je voda (jo je čisto malo), v kateri se kuha zelenjava, zelo okusna in predvidevam, da ohrani v sebi vitamine.;)




Mojca P. -> dojenček in tekočina (16.5.2005 12:53:41)

Pri nas je pa problem, da zelo veliko popije (kar par flask sprazni). Ponoci zato nobena plenicka ne zdrzi in smo mogli uvesti dodatno previjanje okrog polnoci, drugace je zjutraj obvezno moker (pa se vedno je kdaj).
A obstaja omejitev kolko max sme spiti na dan (vode ali caja)? :zmeden:




Stran: [1]