Herpes pri dojenčku?! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


HuAnita -> Herpes pri dojenčku?! (15.5.2005 20:47:05)

Kako naj pomagam prinčipesi, ki je ob kotičku ustnic menda dobila herpes? (vsaj meni se tako vidi)
Pa ne me prosim pošilajt k zdravniku, itak sva tam skoarj vsak teden...




Lunca1 -> Herpes pri dojenčku?! (15.5.2005 21:18:41)

Nisem prepričana, ampak mislim da pomaga propolis.:zmeden:




HuAnita -> Herpes pri dojenčku?! (15.5.2005 21:42:40)

O, Lunca!, kako kaj Pina;)?




Anonimen -> Herpes pri dojenčku?! (15.5.2005 22:05:38)

Tibor ga tudi trenutno ima, prvič, ampak ga čisto nič ne moti. A prinčipeso moti?




nejcko -> Herpes pri dojenčku?! (15.5.2005 22:09:53)

Mi se ravnokar borimo z njim. Mala je stara 10,5 mes in se ji je herpes pojavil najprej na sredini zgornje ustnice, zdaj pa se ji je razširil že vse naokoli in v usta. Pazi, da se tudi vam to ne zgodi, ker je GROZNOOOOOOOO. Očitno smo zaključili z dojenjem, tudi po flaški ne more piti, je lahko samo redko hrano - bog ne daj, da je kakšen večji košček vmes, recimo sadje v jogurtu. Naša je res boga.
Pri zdravniku smo dobili Virolex kremo, ki je fajn, ampak žal smo mi malček prepozni - herpes se je že razširil. Virolex sem dobila na recept, ampak mislim, da ga lahko dobiš tudi brez, ker jaz sem ga morala tako ali tako plačati.
Ne vem, pa š čim naj ji mažem znotraj ust.

Hitro ukrepaj, da ne bo tako kot pri nas, ker je res grozno. Naša mala krvavi iz ust in tega ne privoščim nikomur.


SREČNO!!!!!




Anonimen -> Herpes pri dojenčku?! (15.5.2005 22:15:54)

Aja, a tudi kaj takega se lahko zgodi, o groza. Upam, da bo čimprej bolje, nejcko.




Gina -> Herpes pri dojenčku?! (15.5.2005 22:21:00)

U, najcko, to je pa res hudo. Pravijo, da je lahko tako prvič, ko dobijo. Jaz sem bila zaradi herpesov že na infekcijski, ker sem jih imela ne le na ustih (več kot 10 hkrati), ampak tudi v njih in so se bali, da bo šlo po grlu navzdol. To toooolk boli, da si mislit ne moreš. Niti glave nisem smela obrnit, jesti pa nisem mogla nič. In ni res, da nimajo nič za pomagat, samo ne vem, če ni mala premajhna za to. Obstajajo tablete viroleks in še močnejše tablete valtrex. Oboje so konjske in zelo pomagajo. Mene so rešile groznega trpljenja takrat in še velikokrat. Daj vprašaj zdravnico, če jih vaša bejba lahko dobi.

Sicer pa tudi virolex krema ni slaba. Čeprav se ji je razširilo, lahko vsaj od zunaj ustaviš še večje širjenje. Maži ji ne le 3x na dan, ampak komot večkrat in ne na tanko, ampak kar fejst, ker tako pomaga v roku 12 ur. Zihr ustavi, če ustavi pri meni, ki imam take invazije herpesov, kot noben, ki ga poznam. Pa res ji daj še vitamine zraven, ker pripomoreju k zdravljenju, ko se začne sušiti.

Res želim, da bi :duda: čim prej ozdravela.:)
Aja, pravijo, da naslednjič ni nikoli tako hudo kot prvič. Po moje bi to moralo držati, da se ne boš bala za naprej.




nejcko -> Herpes pri dojenčku?! (15.5.2005 22:46:58)

Gina, ti bom pisla na privat, da ne bova po nepotrebnem paniko širili.




Stran: [1]