|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 16:19:56   
bini
ja, tako je to.. naša bo stara jutri 11 mesecev, škatla aptamila je praktično prazna in bomo začeli s kravjim mlekom... pa nimam pojma kako :zmeden:
doma imam zdaj liter 3,5 mleka in imam nekaj vprašanj.
1. ali ga moram razredčiti predno ga dam mali?
2. ali ga lahko že prvič dobi 2 dcl kot ga navadno zjutraj spije?
3. ali prevreto mleko lahko kasneje samo pogrejem in ga ji ponudim?

kako ve to delate?? vsak nasvet bo dobrodošel.
hvala in lp :rozica::sloncek:
Neposredna povezava do sporočila: 1
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 16:39:35   
rubin
Mleko ne smeš redčiti, ker mora biti polnomastno (redčili so ga včasih ko so otrokom dajali kravje mleko že od vzačetka in je bilo premočno), popije pa ga naj kolikor ga želi. Tega alpskega mleka ni potrebno nič prevreti ampak samo pogreti.
Sestri je pediatrinja rekla, da lahko začne po 6 mesecu z alpskim mlekom 3,5 in tudi mi smo že na alpskem (prej aptamil) in je vse OK.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 16:40:54   
Anonimen
Kot pravi rubin.

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 18:15:19   
Nia30
Nam so pa rekli takole:
- kravje mleko uvajat šele po 12 mesecu;
- otroku je treba dati polnomastno prekuhano navadno mleko, ne alpsko ker to ne vsebuje nekih ne vem kaj (sory sem pozabla), ki otrokov želodček in črevesje privadijo na mleko
- začneš tako, da ga najprej razredčiš - sprva 1/3 mleka in 2/3 vode, nato obratno, pol pa samo mleko - to pa zato, da se otroko želodček počasi privadi.

Kaj pa zdaj v resnici drži pa ne vem.

lp

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 18:26:16   
CatJa
Tudi pri nas tako pravijo.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 18:31:39   
ZARA
oj bini...jst sem ga Zari začela dajat kravje mleko po 11.5 mesecu,ker mi je Aptamila zmanjkalo in sem se kr odločla,da je to to!!!
Delam isto kot pravi rubin,dajem ji alpsko 3.5 %m.m.,pogreto...nič zalivanja...ima ga pa še rajši kot adaptirano,pa me je blo strah,da ga ne bo hotla...no in zdej ga popije cca 300-400ml na dan...da ne bo pomote to je pr nas veeeelik uspeh!!

lp

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 19:01:32   
bini
hm...
torej jest imam tisto 3,5 mleko, ki ima krajši rok trajanja -samo 1 teden.. a tega tud ni treba nič prevret??
dejstvo je, da so informacije o tem zelo različne in potem je človek pač mal zmeden..
ja, tud nam je zmanjkal aptamila in bo jutri treba začet.. sicer pa je naša do zdaj spila 200ml zjutraj in zvečer.. upam da bo tud tega marala.
hvala za nasvete
lp

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 19:03:58   
ZARA
Ja,bini tega moraš prevret!

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 19:10:42   
Anonimen
Tako je, kot pravi Zara (načelno, če se tega držiš):

ALPSKO nič prekuhavat
NAVADNO ali DOMAČE pa prekuhavat

No ampak jaz sem ga (domačega) prekuhavala samo kakšen mesec (začeli sva pri 9-10 mesecih), zdaj pa vedno pije samo pogretega, da ne fentam poleg bakterij še polno zdravih snovi.

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 19:16:29   
bini
no, zdej vem vse... torej ga prekuham..
fora je v tem da midva skoz pijeva tista 1,6 ker drugač jest drisko fasam :zmeden:..

še tole - zjutrej je pri nas sila in je treba hitro mleka dat ko se zbudi.. a bo narobe, če ga prevrem že zvečer, zjutrej pa samo pogrejem??
zlate ste RRjovke moje :rozica:

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
15.5.2005 19:42:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 19:44:22   
Anonimen
Jaz sem ga tudi že zvečer prekuhala, iz istega razloga.

(odgovor članu bini)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 20:51:20   
Gina
Jaz pa pasteriziranega mleka, torej navadnega (iz trgovine) ne prekuham. Zakaj bi ga bilo treba, saj je že segreto na 80 stopinj, torej so bakterije že uničene! Pa redčim ga tudi ne. Zaenkrat ga uporabljam za malega povsod, razen za samo mleko po flaši (naš je zbečer čokolino), ker čakam, da milumila zmanjka.

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 21:16:02   
bini
hm.. prekuhati al ne prekuhati? :zmeden:
mož pravi ne, jest pravim dejva za vsak slučaj...
torej.. po mojem prvi teden bomo prevrel, potem pa sam še segrel :bravo::bravo: (pa še rima se, hehe).

btw: naša ana je že 2 noči prespala :) -seveda z vzgojnimi metodami, ker ni šlo drugač... da bi le trajalo 8)

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 21:52:57   
Gina
O, bravo! Zdaj pa mora trajat!:bravo::bravo::bravo:

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   uvajanje kravjega mleka
15.5.2005 21:55:36   
bini
ja Gina.. iz tvojih ust v božja ušesa :)..
ampak ko sem se nazadnje tko hvalila, je blo kmal spet vse v .....
sem rekla, da čist na glas (z novim odprtim postom na RR) bom to oznanla ko bo trajal minimalno 2 tedna 9nebesa.
:rozica:

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   uvajanje kravjega mleka
16.5.2005 10:05:05   
annna
Najbolj sem jezna na tiste ki trobijo kravje mleko po 12 mesecu. A zato, ker ima večji odstotek otrok alergijo nanj pa ga naj ne bi jedel nobeden? Bedarija; če se pojavi, pač prenehaš z dajanjem. Mi se dojimo, za kašice pa uporabljamo polnomastno mleko, KI GA MORAŠ PREKUHATI. Samo da zavre, potem pa ugasneš. Sem poklicala na modro številko ljubljanskih mlekarn in so mi tako povedali - ni potrebno da dalj časa vre, ker se potem nekatere dobre stvari uničijo. Tudi sama sem poskusila delati kašice z aptamilom, pa se mi zdi tako umeten - če bi ga prej uporabljala najbrž ne bi imela teha občutka.
Prekuhaš ga komot zvečer in ga zjutraj samo pogreješ. Tako delam jaz.


Lp

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   uvajanje kravjega mleka
16.5.2005 16:36:59   
ruki
samo toliko okoli tega zakaj naj se kravje mleko daje malo kasneje.
kravje mleko je po sestavi zelo podobno materinemu. problem je v tem, da ima dvakrat vec beljakovin in te dojenckov organizem težje predela in se telo otrocka matra. sele ko je prebavni sistem dovolj zrel in razvit se daje kravje mleko.
ni receno, da se tezave pojavijo takoj. lahko se pojavijo veliko kasneje in sicer kot kaka okvara organa. to velja predvsem, ce dajemo kravje mleko namesto adaptiranega, se pravi v vecjih kolicinah. v manjsih (za grez ali puding) pa ga lahko dodajamo ze po 6. mesecu.

VIR: nas pediater

(odgovor članu bini)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





So nočna prebujanja pomembna za dojenčkov ...
Večina staršev se veseli trenutka, ko bo njihov dojenček prespal celo noč, malokdo pa se sprašuje, ali in zakaj so nočna...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




otroška kozmetika


Kaj vam je najbolj pomembno pri nakupu otroške kozmetike/plenic?

nizka cena (12%)

ime (10%)

kakovost izdelka (45%)

čim bolj naravno (33%)


Število vseh glasov: 178

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!