dojenje in jagode (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Naja31 -> dojenje in jagode (15.5.2005 15:10:50)

A jih lahko jem?
Nekoc sem nekje slisala, da jagod ne smes jest, ce dojis in se jih zdaj ne upam.
Vsakic ko odprem hladilnik, mi full zapasejo :)

Hvala!
Lp, Naja




aleksandra 78 -> dojenje in jagode (15.5.2005 15:25:16)

Jaz imam jagode zelo rada. Ko sem ih videla na trznici, sem cisto pozabila da dojim. Kupila sem 2 kg in jih v enem dnevu sama pojedla. Tako sem nadaljevala par dni , dokler se nisem koncno NAJEDLA.
Res da ni pametno do enega leta starosti dajat otroku, da se nebi senzibiliziral,dobil alergijo. Moja puncka je imela sreco. Ni nam se zgodilo nic nenavadnega.
mislim da lahko jes, normalno kolicino, ne pa celo skledo za solato.
Pozdrav




bskrle -> dojenje in jagode (15.5.2005 15:53:28)

Tvoj otroček je res še majhen, zakaj bi ga izpostavljala?
Jaz sem prve mesece bila bolj na kompotih kot pa na svežem sadju.




kaja11 -> dojenje in jagode (15.5.2005 16:08:39)

Jaz sem prvih 12tednov res pazila, čeprav mi je pediatrinja (ki je tudi alergologinja) rekla, da lahko jem vse. Po tem obdobju pa jem normalno (samo zelja in fižola še nisem) in do sedaj nismo imeli nobenih problemov. Tudi jagode jem.




Pupica -> dojenje in jagode (15.5.2005 16:47:13)

Jaz sem pazila le do 3 mesecev. Vendar sem jabolka pričela jesti pri 1 mesecu.Sem namreč oboževalka sadja, in vsaj eno vrsto sadja sem si enostavno morala privoščit.

LP:kava:




tinatona -> dojenje in jagode (15.5.2005 19:40:38)

Haj!

Jaz jih mam tud full rada. Mali je zdaj star 6tednov in ga tud dojim (sicer ne polno, pa vseeno). Jaz sem najprej probala en dan dve jagodi in ker do naslednjega dne zvečer ni bilo nobenih težav jih zdaj mirno jem...

LP tina :rozica:




BONI* -> dojenje in jagode (15.5.2005 20:30:01)

Jaz sem jih začela jest pri neih 3 mesecih in ni imel Luka nobenih težav. Sicer sem pa vse sadje začela jest šele njekje pri 3 mesecih

Lp, Boni




Dolina -> dojenje in jagode (15.5.2005 20:57:08)

Jaz sem tud probala, pa očitno ne bo šlo, ker je imela Zoja drug dan en tak za lešnik velik rdeč flekec na čelu. Sej lahko,da je bil zgolj slučaj, zato bom čez čas zopet poskusila. Je pa to bila edina novost tisti dan.
Probaj najprej kakšno jagodo, pa boš videla, če bo imela :duda: kakšno reakcijo.

Lp, Dolina




Neški -> dojenje in jagode (15.5.2005 21:29:37)

Lani sem v porodnišnici pri kosilu dobila jagode. Moja izkušnja z dojenjem je čim manj komplicirat. Jaz sem jedla vse(razen zelja, fižola, ki pa mi itak poleti nista pasala). Ni pa nujno, lahko, da je kaksen sonček preveč občutljiv in ima lahko težave. Kar po občutku pa bo najbolje.




Nea -> dojenje in jagode (15.5.2005 21:46:56)

Jaz sem se do 1.leta jagod izogibala.
En večer sem jih nekaj pojedla in je moja :miska: naslednji dan imela drisko. Patronažna je rekla, da so vzrok za drisko jagode. :zmeden2:

Najboljše bo da jih probaš par pojesti, pa boš naslednji dan videla če so kakšne reakcije.

Nea




HuAnita -> dojenje in jagode (15.5.2005 21:59:21)

Nea, kako lep otroček in slika!!!:bravo: :bravo: :bravo:




Stran: [1]