Aptamil in kristalčki (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


lunica12 -> Aptamil in kristalčki (6.5.2009 8:16:56)

Začela sem uporabljati namesto novalaca aptamil in me nekaj zanima...problem imam da mi v steklenički zmeraj ostanejo take prozorne pikice oz. kristalčki kar smatram da se mleko ni dobro raztopilo...poslednično potem ne teče skozi lukno na flaši tako kot je treba.Ali imate iste probleme in kaj naj naredim da bi se mi v celoti raztopilo?Drugače mam pa dovolj toplo vodo.




Hope2 -> RE: Aptamil in kristalčki (6.5.2009 8:26:10)

Jaz sme sprobala vs emožžne naččine kako pripravit aptamil, pa sem obupala. kristalčči so bili vedno, kljub napotkom iz rr. Sem bila prav vesela, ko smo preššli na novalac[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

A jok se je konččal z aptamilom?




lunica12 -> RE: Aptamil in kristalčki (6.5.2009 8:56:54)

joj res groza :)če ne bo bolše bom js prešla nazaj na novalac....no zdaj se ugotovila da ko jo držim v rokah pa jo hočem hranit se dere,ko jo pa položim na ravno površino pa jo začnem hranit je pa mir...tako da prav smešno..ne vem pa zakaj je tako




Katy78 -> RE: Aptamil in kristalčki (6.5.2009 9:16:50)

A pa ko jo držiš v naročju, a kaj sili z glavico nazaj?




Katy78 -> RE: Aptamil in kristalčki (6.5.2009 9:18:00)

Sicer pa, ko mleko zamenjaš, moraš kar vsaj kakšen teden vztrajat, preden se pokaže, ali otroku odgovarja ali ne. Pri nas npr. je bil po Aptamilu po 5-6 dni zaprt in smo šli na Novalac. Trajalo je kar 1 teden, da se mu je prebava znormalizirala in zdaj ima redno prebavo.




lunica12 -> RE: Aptamil in kristalčki (6.5.2009 10:06:26)

Mogoče tu pa tam nekoliko nazaj glavico potisne....zakaj?Drugače ji pa že od včeraj zjutraj dajem aptamil in mi kr kaka...Pač to ko mam aptamila bom porabla potem bom pa vidla kako bo.Samo tile kristalčki mi grejo pa res močno na živce




lunica12 -> RE: Aptamil in kristalčki (6.5.2009 10:07:15)

Katy kateri Aptamil ste pa imeli? Nasvadni ali ta za urejanje prebave?




Katy78 -> RE: Aptamil in kristalčki (6.5.2009 10:09:50)

Mi smo imeli tisti Aptamil, ki je kao za boljšo prebavo, mislim da Comfort al neki takega, pa mu zgleda ni odgovarjal. Drgač sem pa jaz Aptamil naredila kakšnih 10 min. preden sem mu ga dala za pit. Tik preden sem mu ga dala, sem ga pa še 1x fajn premešala. Tako se je prah dobro raztopil in kristalčkov je bilo precej manj. Poskusi. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] 




nia5 -> RE: Aptamil in kristalčki (6.5.2009 12:52:52)

Najprej premešaj fajn z žličko, pol pa še fajn pretresi.




Taddy78 -> RE: Aptamil in kristalčki (6.5.2009 14:06:35)

Naš je zaradi polivanja pil aptamil AR, ki je bolj gost kot druga mleka. Vedno se nama je mašilo, nič ni pomagalo. Sem pa, ko sem viidla, da več ne gre, z zobmi potegnila po cuclju in to "kepico"iztisnila ven, pa smo lepo papcali naprej. Pil pa je iz Nuko-ove flaške, ki ima že tako ali tako večjo luknjo na cuclju, pa ni kaj pomagalo.




pikicai -> RE: Aptamil in kristalčki (7.5.2009 0:16:51)

IZVIRNO SPOROČILO: lunica12

joj res groza :)če ne bo bolše bom js prešla nazaj na novalac....no zdaj se ugotovila da ko jo držim v rokah pa jo hočem hranit se dere,ko jo pa položim na ravno površino pa jo začnem hranit je pa mir...tako da prav smešno..ne vem pa zakaj je tako
to je naš tud delu




Mandek -> RE: Aptamil in kristalčki (17.5.2009 23:28:32)

Pri nas pa se je pokazalo nekaj nemogočega...
ko smo prešli na Amptamil (tisti iz Milerja), so se vedno delali kristalčki. Pri nas doma. Enkrat pa sem dotično mleko nesla k mojim staršem (ker sem pozabila zamenjati vsebino v torbi), kjer pa se je mleko lepo zmešalo. Ugotovitev:
Problem je bil v trdoti vode. Mi imamo pretrdo vodo in se mleko ni lepo mešalo Pri mojih se je. Prav tako se je mešalo, ko sem kupila vodo v plastenki in jo prekuhala. Poskusi, mogoče je problem v tem.




Hope2 -> RE: Aptamil in kristalčki (18.5.2009 7:35:10)

IZVIRNO SPOROČILO: Mandek

Pri nas pa se je pokazalo nekaj nemogočega...
ko smo prešli na Amptamil (tisti iz Milerja), so se vedno delali kristalčki. Pri nas doma. Enkrat pa sem dotično mleko nesla k mojim staršem (ker sem pozabila zamenjati vsebino v torbi), kjer pa se je mleko lepo zmešalo. Ugotovitev:
Problem je bil v trdoti vode. Mi imamo pretrdo vodo in se mleko ni lepo mešalo Pri mojih se je. Prav tako se je mešalo, ko sem kupila vodo v plastenki in jo prekuhala. Poskusi, mogoče je problem v tem.



Slabo ste pogruntali problem, oz vsaj jaz lahko ovržem vašo ugotovitev[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Mi smo našemu skoz prekuhavali kupljeno-ustekleničeno vodo in so se vseeno delali kristalčki[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Stran: [1]