|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Koliko obleči za prvi sprehod?
4.5.2009 11:12:58   
PC Baby
Našega 14 dni starega fantka počasi uvajamo na zraku - na atriju smo vsak dan stopnjevali čas (5, 10, 15 min).

Zdaj smo pripravljeni na prvi pol urni sprehod z vozičkom, ne vem pa kako, oz. koliko naj ga oblečem v tem vremenu 17-20 stopinj. Doma ima 2 mako majički, nogavičke in žabice. A je to dovolj, če ga pokrijem čez z dekico, ali mu moram obleči čez še kompletek iz flisa. Imam občutek da bi mu bilo prevroče. Na pomoč prosim user posted image

Aha, s kakšno dekico pa jih vi pokrivate v vozičku (košarici)? Tisto iz goretexa, ki je zraven, ali navadno iz flisa?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Koliko obleči za prvi sprehod?
4.5.2009 12:17:54   
GeIsHa
Jaz imam štiri mesece staro user posted image in ravno prele sma bile zunaj....14°c...body dolg rokav in čez majčka...žabice, copatki ali čevlji...žametne hlačke in flis jopca ter kapica...z dekco pokrijem če zuni piha...vendar v tvojem primeru bi še pokrila z dekco ker je še majcen...tko...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Koliko obleči za prvi sprehod?
4.5.2009 12:27:44   
PAJO
ja jz našo 3 mesece staro punčko oblečem isto kot geisha user posted image

(odgovor članu GeIsHa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Koliko obleči za prvi sprehod?
4.5.2009 12:34:20   
_andreja_
IZVIRNO SPOROČILO: GeIsHa

Jaz imam štiri mesece staro user posted image in ravno prele sma bile zunaj....14°c...body dolg rokav in čez majčka...žabice, copatki ali čevlji...žametne hlačke in flis jopca ter kapica...z dekco pokrijem če zuni piha...vendar v tvojem primeru bi še pokrila z dekco ker je še majcen...tko...
ufff meni je pa za moje pojme tole malce preveč, še posebej kadar pokriješ z dekco....vsaj flis bi jaz dala stran(ker ko malo sonce posije zna fejst segret, in potem zašvicajo), pa namesto žametnih hlač bi oblekla kakšne bolj tanke čez žabice...


_____________________________

Kadar človek stori dobro delo, ne da bi mu bilo treba, se Bog ozre navzdol in pravi: ŽE SAMO ZA TA TRENUTEK JE BILO VREDNO USTVARITI SVET.

(odgovor članu GeIsHa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Koliko obleči za prvi sprehod?
4.5.2009 12:51:39   
GeIsHa
Mislim da pri 14°c ni preveč...z dekco pa pokrijem če piha user posted image ...če je pa sonce pa okol 20°c je pa druga pesem...

(odgovor članu _andreja_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Koliko obleči za prvi sprehod?
4.5.2009 14:23:47   
Nina00
Mesec dni staremu dam preko tega v čemer je doma (bodi in bombažne žabice ali bombažen pajacek) še pajacek iz pliša (ne flisa). Pokrijem ga pa z bombažno ali pa plišasto dekco. Vendar ni v košari, temveč v športnem delu vozička zaščiten pred vetrom s pleničko.
Dekco imaš lahko vedno s seboj in ga glede na potrebo in trenutno vreme pokriješ ali odkriješ. Če pa ga preveč oblečeš, ga pa težje mimogrede slečeš.

(odgovor članu GeIsHa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Koliko obleči za prvi sprehod?
4.5.2009 14:53:42   
Katy78
Moj 5-mesečnik (korigirano 3 mesece in pol) je imel danes zunaj oblečeno bodi z dolgimi rokavi in čez tanko jopico iz flisa. Spodaj pa samo hlačke oz. trenerkico in nogavičke. Leži v košari in ga niti nisem pokrivala z dekico, saj ima košara že sama svoj "pokrov", ki sem ga pustila na pol odprtega. Se mi zdi popolnoma dovolj, saj leži v košari potem ga pa še tista strehca varuje pred vetrom ali mrazom. Rokice in nogice je imel tople, isto nosek in tudi na prsnem košu sem ga potipala - topel.

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Koliko obleči za prvi sprehod?
4.5.2009 20:57:51   
Baucek
Ce je lepo vreme ste lahko dalj casa zunaj, pravzaprav ni omejitev! Moj sinek je bil rojen maja, pa je patronazna rekla naj kr gremo ven, saj zrak se ni nikomur skodil, pa je bil star 4 dni! Ne jih prevec oblacit, v vozicku je tako in tako se bolj toplo, potem so pa revezi rdeci kot raki! Ce je vam vroce je dojencku tudi in ce so debelo obleceni se lahko pregrejejo...potem pa ima to lahko res posledice! Res ne razumem mamic, ki imajo otrokece pri 20 stopinjah se pokrite z kociko...

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Koliko obleči za prvi sprehod?
4.5.2009 22:37:59   
Najaa
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Našega 14 dni starega fantka počasi uvajamo na zraku - na atriju smo vsak dan stopnjevali čas (5, 10, 15 min).

Zdaj smo pripravljeni na prvi pol urni sprehod z vozičkom, ne vem pa kako, oz. koliko naj ga oblečem v tem vremenu 17-20 stopinj. Doma ima 2 mako majički, nogavičke in žabice. A je to dovolj, če ga pokrijem čez z dekico, ali mu moram obleči čez še kompletek iz flisa. Imam občutek da bi mu bilo prevroče. Na pomoč prosim user posted image

Aha, s kakšno dekico pa jih vi pokrivate v vozičku (košarici)? Tisto iz goretexa, ki je zraven, ali navadno iz flisa?


To bo čisto dovolj. Moja ima kratek body, majčko čez in tanke hlačke in nogavičke, pa jo pokrijem samo, če sva v senci ali če malo zapiha. No, mi smo doma ob morju, kjer je bilo danes 22 stopinj.
Dekico imamo pa eno navadno tanko bombažno.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Koliko obleči za prvi sprehod?
5.5.2009 15:56:19   
katicka
mojo 10 mesečno hšči sem danes oblekla v body kratki rokav,hlače nogavičke in majčko.pa je nisem nič pokrila ali pa kaj podobnega sem pa iz štajerskega konca.kaj jo oblečem tako kot sebe.malega dojenčka pa je potrebno malo bolj.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Koliko obleči za prvi sprehod?
5.5.2009 15:58:48   
Anonimen
jst bi oblekla body brez rokavov, mako majcko, tanke zabice. pa cez kompletek. pokrila bi ga z dekico(aja, seveda kapica(bombazna, ne kaka debela).
itak je v zavetju, pa potem lahko odkrivas in pokrivas(po senci/soncu)

(odgovor članu katicka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Koliko obleči za prvi sprehod?
5.5.2009 16:00:08   
Anonimen
aja, sem 1x slisala 1 rek....
ce je mraz, obleci otrocka 1 plast bolj kot sebe....ce je vroce, 1 plast manj kot sebe(sam po mojem je treba imet kaj za pokrit pri roki v tem primeru

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Meningokokna okužba najbolj ogroža otroke ...
Invazivne meningokokne okužbe so med najpogostejšimi vzroki za gnojno vnetje možganskih ovojnic ali meningokokni meningi...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Ime za hčero
mag3

*

Naja (21%)

Neli (20%)

Lina (22%)

Hana (37%)


Število vseh glasov: 463

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!