padec dojenčka (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


2srcka -> padec dojenčka (2.5.2009 21:50:35)

6 mesečnik mi je padel iz enega metra. Pa še zdaj ko je čas za nočno spanje. Verjetno ne bom nič spala in ga bom zbudila vsake toliko časa. Ne vem če se bila kdaj že bolj panična kot zdaj. Se je kateri že kdaj zgodilo kaj podobnega. Je bilo kaj narobe? Vem da ga moram opazovati če se bo drugače obnašal, več spal, bruhal. Še kaj? Kar ne morem se pomiriti.




Anonimen -> RE: padec dojenčka (2.5.2009 21:53:01)

Padla mi je pri 6 mesecih več kot meter visoko.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Na srečo ni blo nič hudega, malo buško je dobila, pa opazovala sem jo 24 ur. Ni ti pa potrebno zaradi tega otroka buditi. Poslušaš lahko samo dihanje, če je normalno. Sčasoma ugotoviš, da so tako majhni otroci kot gumice.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




freha -> RE: padec dojenčka (2.5.2009 21:55:29)

drži se najbrž ne bo nič narobe, kakšna buška mogoče. glede spanja pa ne em kaj bi ti svetovala, če se obnaša normalno, ne vem zakaj bi ga zbujala. upam da bo vse bo ok!




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (2.5.2009 21:58:28)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




2srcka -> RE: padec dojenčka (2.5.2009 21:59:49)

Vem da so elastični, ampak vseeno..meter visoko in na ploščice...ni moj prvi otrok in kaj takega se mi še ni zgodilo. Verjento je tudi odvisno kako je padel, na glavo, bok, hrbet....




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (2.5.2009 22:23:55)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Anonimen -> RE: padec dojenčka (2.5.2009 22:32:14)

Mene je pa P vprašal, ko sva imeli pri 5ih mesecih pregled, če je že zletela po tleh ... pa sem rekla da ne ... no in je rekel da okoli 95% otrok do svojega 1. rojstnega dne sigurno vsaj 1x pade po tleh (al s previjalne, kavča, postelje, ...) ... tak da naj se takrat ne začnem tolčt po glavi kaka mama sem, ker mulčki so pač živi in dovolj je samo trenutek nepazljivosti. No in da naj takrat tamalo opazujem in pretipam, če bo pa padla na glavo, naj jo pa pripeljem pokazat. Sicer upam, da bomo mi padli v tistih 5%, samo nikoli se ne ve.




Anonimen -> RE: padec dojenčka (2.5.2009 22:33:47)

preveri še odzivnost njegovih zenic!

in kot je bilo že omenjeno, ga opazuj še kakšen dan ali dva več.
verjetno ni nič, ker otroci ponavadi kar znajo "lepo" pasti, ker še nimajo strahu pred višino in padci, a pozornost vseeno ni odveč.

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka2.gif[/image]




2srcka -> RE: padec dojenčka (2.5.2009 22:41:22)

Ali ga naj ponoči zbudim ali kaj...joj sama ne vem kaj naj. Najraje bi ga peljala v dežurno. Sicer zdajle lepo spi. In ga bom verjetno zbudila, ga podojila...




2srcka -> RE: padec dojenčka (2.5.2009 22:43:35)

Koliko časa po padcu pa se lahko pojavijo težave? Pa je bilo zaradi tega že kdaj kaj hujšega?




Anonimen -> RE: padec dojenčka (2.5.2009 22:54:38)

martand, pri nas padca s takšne višine sicer nismo imeli, sem bila pa sama nerodna pri nošnji otroka (in upravljanju vozička) ter zadela z njegovo glavico ob okensko kljuko pri njegovih šestih tednih. zdelo se mi je, da je počilo kot petarda, meni so se pojavile zvezdice, oblil me je mrzel pot,... otrok je glasno zajokal, potem pa zaspal... in seveda sem takoj letela v zdravstveni dom.
tam ga je pediatrinja pregledala... seveda ga je morala zbuditi in to mu vsekakor ni bilo všeč, ker je bil sredi najlepšega spanca... je kratko zajokal pa spet nazaj zaspal.
in je rekla, da če ne bruha, da verjetno ni nič hudega,...
sicer pa baje greš lahko na urgenco brez napotnice in ti ga tam podrobno pregledajo (midva se za to nisva odločila, in vse je bilo ok) in ko se je zbudil, se je obnašal tako kot pred udarcem.
odzivnost zenic pa ti tudi pove, če je vse ok. posvetiš z lučko in opazuješ, če se zmanjšajo.

sicer pa... če te je strah, ga kar zbudi (saj tudi on tebe, ne?[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]) in preveri, če je ok. zaradi ene budnice mu ne boš uničila noči, sebe pa boš pomirila (in bo imel zjutraj boljše mleko[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]).




2srcka -> RE: padec dojenčka (2.5.2009 23:08:59)

k.tja, hvala. Bi ga najraje peljala pregledat, slikat.....ne vem kaj čakam...verjetno ker vsi pravijo, da bodo zdravniki samo rekli da ga moram opazovati.




Kaja08 -> RE: padec dojenčka (3.5.2009 16:36:25)

Naš je zadnjič skočil ven iz posteljice, pa na srečo ni bilo nič. Opazuj zenice, poslušaj dihanje. Če bi bilo kaj hujšega, bi verjetno tudi tulil ko zmešan...




2srcka -> RE: padec dojenčka (3.5.2009 21:50:38)

Naš mali se je čez dan obnašal kot vsak dan. Normalno spal, jedel...skratka bil dobrovoljček. Sicer je vsake toliko nekaj kričal, ampak predvidevam da zaradi obiskov ki so bili res zelo zelo glasni on pa takega šundra ni vajen. Seveda me še vedno skrbi. Mogoče prav zaradi tega ker poznam fanta ki se mu je po enem tednu naredil krvni strdek.......




2srcka -> RE: padec dojenčka (5.5.2009 21:21:26)

Ali pozan kdo koga, ki bi imel zaradi padca kakšne posledice?




zband -> RE: padec dojenčka (5.5.2009 21:25:01)

po stopnicah,pa se je le nasmejala in odkorakala dalje,pa iz tobogana,pa smo samo roko slikali pa se je en teden drla dokler nismo ugotovili da ji pripada oskar za igro.vseeno malo glej a mislim in upam da ni nič hujšega.
pa mirno noč zdand




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (5.5.2009 21:45:00)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]