|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   preoblačenje
1.5.2009 18:53:17   
PC Baby
Zadnjič se je sestrična (ki ima 3 otroke) kar zgražala, ko je videla, da jaz vako jutro po negi svojemu novoejčku komplet zamenjam majičke, hlačke, štunfke, povijalko... skratka vse in dam prat. Pavi da res pretiravam in da če oblekice niso umazane ali mokre jih lahko res ima po 2 dni.

A se vam zdi, da res pretiravam? Ker meni se zdi zelo važno, da ima  otroček čista in zlikana oblačilca.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: preoblačenje
1.5.2009 18:55:48   
Petr_a
otroku ne bo nič četudi ima 2 dni enaka oblačila  in niti ne bo nič četudi mu vsake 3 ure daš nove-čisteuser posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: preoblačenje
1.5.2009 18:56:26   
rija
jaz sem samo ločila nočno in dnevno obleko pri dojenčku. da bi se premočil se ni zgodilo, tudi polval ni, tako, da je imel pač cel dan isto obleko.

in likala nisem čisto nikoli, edino čisto prvič, še noseča, pa je mulo dogural do 3,5 let....

po treh otrocih pa čisto verjamem, da postaneš na take stvari imun. tudi če je malo flekast, hu kers?

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: preoblačenje
1.5.2009 19:29:10   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: rija
po treh otrocih pa čisto verjamem, da postaneš na take stvari imun. tudi če je malo flekast, hu kers?

Hudirjevo res user posted image
Moj primer: pri prvi user posted image sem vsa oblačilca likala cca. 3 mesece, pri drugi dober mesec, pri tretjem pa le 1x...


PC Baby, ne pretiravaš, samo pač ti tako znese in tako ravnaš. Petr_a je lepo napisala user posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: preoblačenje
1.5.2009 19:34:01   
slovenka
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Zadnjič se je sestrična (ki ima 3 otroke) kar zgražala, ko je videla, da jaz vako jutro po negi svojemu novoejčku komplet zamenjam majičke, hlačke, štunfke, povijalko... skratka vse in dam prat. Pavi da res pretiravam in da če oblekice niso umazane ali mokre jih lahko res ima po 2 dni.

A se vam zdi, da res pretiravam? Ker meni se zdi zelo važno, da ima  otroček čista in zlikana oblačilca.


Ni "zelo važno", so druge stvari bolj važne. Jaz ji bodije vsak dan zamenjam, zunaj pa odvisno. Sedaj ko je zunaj, je itak ves čas umazana, tako da teh oblačil ne more imeti dva dni. Likam pa ne oz. res redko, če bi bilo zelo zmečkano. Sicer pa - zakaj? Jaz se raje z dragim stiskam, ko bi imela čas za likanje, je bolj važno.




_____________________________

Ne živite, dokler ne najdete tistega, zaradi česar je vredno umreti!

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: preoblačenje
1.5.2009 19:36:57   
katicka
jaz malo vsaki dan preoblečem zjutraj in zvečer.včasih ko je full umazana jo še sredi dneva.likala sem samo prvič zdaj pa ne več.user posted image

(odgovor članu slovenka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: preoblačenje
1.5.2009 20:39:16   
Katy78
Mi imamo majhnega polivalčka, tako da moramo bodi zamenjati vsak dan, včasih tudi večkrat na dan, čeprav je zadnje čase na srečo to bolj redko. Ko je bilo hladneje in je povrhu bodija nosil še majčko, je bilo največkrat dovolj, da smo zamenjali samo majčko kadar je polil. Kar se pa hlač tiče, moj nosi trenerkice in se mi res ne zdi potrebno, da bi mu jo vsak dan menjala. Saj je ne umaže. Isto nosi tudi več dni skupaj, pa se mi to ne zdi nič takega. Tudi nogavičke mu ne zamenjam prav vsak dan. Likala sem pa prvi mesec, ko je več ali manj samo jedel in spal, pozneje ko je postal pa malo bolj aktiven, mi pa enostavno ni zneslo več. user posted image  Zdaj zlikam le, če je kakšna stvar res zelo zmečkana, ampak to je zelo zelo redko.

(odgovor članu katicka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: preoblačenje
1.5.2009 20:54:50   
J.L.
če bi vas brala moja matka, bi vas prijavila na  CSD, da s tem, ko jih ne preoblačite vsak dan, zanemarjate otroka. user posted image

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: preoblačenje
1.5.2009 20:58:46   
amaya
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: rija
po treh otrocih pa čisto verjamem, da postaneš na take stvari imun. tudi če je malo flekast, hu kers?

Hudirjevo res user posted image
Moj primer: pri prvi user posted image sem vsa oblačilca likala cca. 3 mesece, pri drugi dober mesec, pri tretjem pa le 1x...






user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


moj je tudi imel dnevna po nočna oblačila...je pa res veliko polival tako da je bilo kar pranja....likanje pa samo fanatično prvi mesec...potem pa smo spoznali sušilni stroj...user posted image


_____________________________

Zaljubljena sem v tri fante...

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: preoblačenje
1.5.2009 21:19:14   
EMILY 3
jaz našega sončka preoblečem vsak dan.zjutraj če sma doma večinoma v trenirkico,pa včasih ga moram tud čez dan preoblečt,majčko ko se polije.pa vsak večer v svežo piđamico.likalam pa ne ker enostavno polek tako živahnega otrokeca nimam časa...user posted image

(odgovor članu amaya)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: preoblačenje
1.5.2009 21:23:12   
Anonimen
jst mu še bodija včasih ne problečemuser posted image

(odgovor članu EMILY 3)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: preoblačenje
1.5.2009 21:28:28   
Baucek
Jaz se ga tudi vsako jutro komplet na novo oblekla, ponoci pa je imel obleceno pijamico! Smo imeli toliko stvari, da bi bil greh ce jih ne bi vsaj enkrat oblekli user posted image , ceprav se ni umazal...! Sedaj pri enem letu se ze konkratno umaze, potem ga pa tudi veckrat na dan preoblecem, vsaj delno...! Zanj sem vedno likala, lepo zvecer zraven Tv, pa gre hitro! Ni pa tudi nic narobe, ce ima stari dva dni oblecene, ko so majhni se res ne umazejo, ce ne polivajo, ali se skozi polulajo..., vsaka mamica naredi tako kot njej in njenemu pikecu najbolj ustrza! Jaz pac rada perem in likam, pri enem otroku si to se lahko privoscimuser posted image

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: preoblačenje
1.5.2009 21:47:43   
krfjolca
Jaz preoblačim vsak dan. Ne zaradi umazanije, bolj zato, ker sem čisto frik na luštna otroška oblačila in blazno uživam, ko so moji otroci lepi user posted image . Pa cunj imata oba 5x preveč in se mi zdi škoda, da bi jih prerasla, preden jih uspemo vsaj nekajkrat obleči.

_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: preoblačenje
1.5.2009 21:53:54   
frutka_
IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Jaz preoblačim vsak dan. Ne zaradi umazanije, bolj zato, ker sem čisto frik na luštna otroška oblačila in blazno uživam, ko so moji otroci lepi user posted image . Pa cunj imata oba 5x preveč in se mi zdi škoda, da bi jih prerasla, preden jih uspemo vsaj nekajkrat obleči.


Hahaha...jaz sem ista! Boljše se počutim, da sta urejena in popedinana. Potihem komaj čakam, da se keri umaže in ga lahko preoblečem.user posted image Tavečjega recimo obvezno preoblečem, ko pride iz vrtca. Tamalo pa preoblečem po skoraj vskaem obroku odkar smo začeli z GH. Grozno grdo je. tako da mi delata pravo veselje.user posted image

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: preoblačenje
2.5.2009 0:33:18   
pikicai
user posted image user posted image user posted image user posted image ja aneda so te cotke tolk cute da jih je treba skos preoblačtuser posted image   naš tud tko grdo je, da ga je treba še potem ko keks poje preoblečt user posted image user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: frutka RR

IZVIRNO SPOROČILO: krfjolca

Jaz preoblačim vsak dan. Ne zaradi umazanije, bolj zato, ker sem čisto frik na luštna otroška oblačila in blazno uživam, ko so moji otroci lepi user posted image . Pa cunj imata oba 5x preveč in se mi zdi škoda, da bi jih prerasla, preden jih uspemo vsaj nekajkrat obleči.


Hahaha...jaz sem ista! Boljše se počutim, da sta urejena in popedinana. Potihem komaj čakam, da se keri umaže in ga lahko preoblečem.user posted image Tavečjega recimo obvezno preoblečem, ko pride iz vrtca. Tamalo pa preoblečem po skoraj vskaem obroku odkar smo začeli z GH. Grozno grdo je. tako da mi delata pravo veselje.user posted image


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: preoblačenje
2.5.2009 8:07:36   
Anonimen
Likam ne, imamo sušilni stroj user posted image .
Preoblečem ji dnevno bodi, to pa je tudi vse. Pajacka, hlačke, štunfke ima več dni, razen če se vmes pobruha, kar pa je redko. Tudi pri prvi se ne spomnim, da bi delala kako drugače. Zdavi pa smo vsi user posted image


Menda gre skrb za otroka nekako takole:
Pri prvem izbiraš ime od prvega dne nosečnosti dalje. Se posvetuješ z vsemi sorodniki, prebereš 10 knjig na to temo, sprašuješ na forumih, se desetkrat skregaš z možem, da končno po velikem trudu najdeš idealnega.
Pri drugem naredijo vsi družinski člani v dveh dneh kratek seznam najljubših imen, primerjaš, malo pokomentiraš in izbereš.
Pri tretjem odpreš tel. imenik, na slepo pokažeš na eno ime: aha, Zdravko bo. user posted image

(odgovor članu pikicai)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: preoblačenje
2.5.2009 8:10:35   
Ploha
IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

jst mu še bodija včasih ne problečemuser posted image


jaz tud ne user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: preoblačenje
2.5.2009 8:43:58   
botrca
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

A se vam zdi, da res pretiravam? 



Jaaaaaa. 

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: preoblačenje
2.5.2009 9:19:19   
diamantina
Ah, če ti paše nonstop prat in likat, zakaj pa ne, lahko še k meni prideš pomagat. user posted image  user posted image

Jaz svojemu zamenjam oblačilca, vključno z bodijem samo takrat, ko je umazan (pobruhan, pokakan, polulan), ima pa nočno in dnevno ločeno. Sicer pa dvomim, da se dojenček tako zelo umaže, da bi ga morali toliko preoblačit ... saj zaenkrat še najbrž nič takega ne dela. Ne rečem pol, ko začne plazit in hodit tudi tam, kjer sploh ni čisto, takrat pa ja.

(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: preoblačenje
2.5.2009 10:07:31   
benika
A se vam zdi, da res pretiravam?


Ja.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: preoblačenje
2.5.2009 10:11:02   
Anonimen
Ce ti znese, zakaj pa ne?

Jaz sem jo tudi zelo pogosto preoblacila, so vsaj vse obleke prisle na vrsto user posted image . In pri malih mi je lepo, da so cisti in urejeni, tudi doma.

Ce ne bi imela casa, ali ce bi zato imela prevec za prat, se tega tako pogosto najbrz ne bi sla. Ampak pri enem zdravem otroku ti to obicajno komot znese.

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: preoblačenje
2.5.2009 11:36:43   
Anonimen
Jaz ji bodije že od rojstva preoblačim vsak dan, ker je veliko polivala. Zdaj,. ko je tako aktivna (pleza, vstaja...) pa itak, ker se prepoti kar hitro. Vse ostale cunje (kikle, hlače, puloverčke...) to pa načeloma na 2 dni, če je pa umazano pa itak takoj. Cunj ima pa tolko, da jih veliko niti oblekli nismo, jih je prerasla.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: preoblačenje
2.5.2009 11:43:18   
rj1808

IZVIRNO SPOROČILO: Ploha

IZVIRNO SPOROČILO: ulla80

jst mu še bodija včasih ne problečemuser posted image


jaz tud ne user posted image user posted image [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image




Se podpišem..user posted image ]


_____________________________

Carpe diem!

(odgovor članu Ploha)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: preoblačenje
2.5.2009 14:28:37   
mateyka
če se ti da, go for it. men se ni user posted image
vse smo delali po potrebi. nikoli pa ni bila več kot 24-36 ur v eni oblekci, ko je bila dojenček, ker se je vmes sigurno kaj zgodilo, da se je blo treba preobleč user posted image

meni je tako male otroke smešno oblačit v odrasle cunje (nikoli nisem videla dojenčkov kot punčk iz otroštva, da bi jih preoblačila do nezavesti in lišpala, da so kot iz vitrine). naša enkrat ni mela kavbojk gor dokler ni shodila. čisto brezveze imho, ker je neudobno in itak se ni igrala na igrišču (posledično je bila veliko manj umazana kot sedaj in manj trpežne cunjice je lahko mela na riti user posted image ).

(odgovor članu rj1808)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: preoblačenje
2.5.2009 14:46:43   
pajčolanka
jaz ji dam vsak dan nov bodi, majčko in žabice. Ponoči spi samo v plenički in pižamci-pižamco ima isto do naslednjega kopanja.
Kar pa ji oblečem čez žabice in bodi-ko gremo ven trenerko ali hlače+jakno, to pa obleče večkrat preden dam prat.
ker trenerke in to itak ne umaže, bodi in žabice pa še kar dobijo kak bruhec ko včasih ni kupčka in potem polije.
No al pa če se zdaj ko uvajava gosto hrano umaže ji tud preoblečem kar je umazano.
Likam pa ne.

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Plenice po izbiri Sekcije medicinskih sest...
Pri izbiri izdelkov za najmlajše smo starši zelo pozorni, zato je bolje izbrati takšne, za katerimi stojijo strokovnjaki...




Pomoč med nosečnostjo
AjPu

Ali ste med nosečnostjo kdaj najeli pomoč pri hišnih opravilih?

Da, tedensko (5%)

Da, občasno (5%)

Bi si želela, a nisem (30%)

Nikoli. Ne maram tujih ljudi v stanovanju. (60%)


Število vseh glasov: 483

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!