Mi lahko kdo pojasni (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Tipi -> Mi lahko kdo pojasni (23.4.2009 20:07:53)

... kaj pomeni izraz 'topla voda' - v smislu, da ne želiš ti neke zavede ponovno napisati, če jo je že nekdo drug. Mi lahko pojasnite kakšna žaljivka bi bila to.




Naja31 -> RE: Mi lahko kdo pojasni (23.4.2009 20:14:34)

A misliš v smislu, da "odkrivaš toplo vodo"?






bumerang -> RE: Mi lahko kdo pojasni (23.4.2009 20:14:51)

Misliš na "odkrivanje tople vode"?
Topla voda že obstaja, ne? No, če jo nekdo ponovno "iznajde" in jo "da na trg", potem se mu pač pove, da je bila topla voda "že odkrita".
Ko nekaj, kar je splošno znano, poveš na način kot da si odkrila nekaj izjemnega, ti bodo rekli, da ne odkrivaj tople vode oz. da si misliš, da si odkrila toplo vodo.




Paštetka -> RE: Mi lahko kdo pojasni (23.4.2009 20:17:43)

Pa saj ni neka žaljivka. Bistvo je v tem, da če je že nekdo odkril toplo vodo, je potem ne boš šla ti še 1 odkrivat, a ne?

Torej, če je že nekdo o nečem konkretnem pisal in raziskoval, potem verjetno ne boš šla ti enako zadevo odkrivat.

Oz. pri diplomski nalogi se ponavadi reče, da itak ne rabiš odkrivat tople vode, ker pišeš v bistvu (vsaj večina jih tako dela) povzetke oz. citate večih avtorjev in na koncu koncev itak nič pametnega ne odkriješ oz. boljše, da se ne spuščaš v neke globine, ker itak na zagovoru nihče ne pričakuje, da boš odkril toplo vodo. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Tipi -> RE: Mi lahko kdo pojasni (23.4.2009 20:21:57)

Ne, jaz sem mislila v tem smislu, da npr. nekdo nekaj naredi in si nekdo drug sposodi uporabo tega npr. predmeta, da mu ni treba na novo delati. V tem smislu 'topla voda'. Potem pa je rečeno, da je po frazeološkem slovarju to žaljivka. Lahko katera pojasni, če ima katera slovar.




Naja31 -> RE: Mi lahko kdo pojasni (23.4.2009 20:29:23)

IZVIRNO SPOROČILO: Tipi

Ne, jaz sem mislila v tem smislu, da npr. nekdo nekaj naredi in si nekdo drug sposodi uporabo tega npr. predmeta, da mu ni treba na novo delati. V tem smislu 'topla voda'. Potem pa je rečeno, da je po frazeološkem slovarju to žaljivka. Lahko katera pojasni, če ima katera slovar.


Tega pa ne poznam..




bumerang -> RE: Mi lahko kdo pojasni (23.4.2009 21:43:23)

Tudi jaz ne.
Po moje gre za napačno uporabo izraza.




Tipi -> RE: Mi lahko kdo pojasni (23.4.2009 22:15:42)

Torej, če je že nekdo o nečem konkretnem pisal in raziskoval, potem verjetno ne boš šla ti enako zadevo odkrivat.
To sem mislila Pastetka, pa mi je bilo rečeno naj si pogledam v frazeološki slovar, da je to žaljivka. Sedaj pa me [sm=hudicek1.gif] zanima kaj to pomeni oz. kako sem užalila osebo.

lp




bumerang -> RE: Mi lahko kdo pojasni (23.4.2009 22:35:01)

Užaliti nekoga je zelo relativno. Užališ ga lahko tudi z besedami: Joj, kako si ti pameten!

Tistemu, ki ti je svetoval slovar, bi sama svetovala naj si najprej sam prebere, ker očitno uporabe fraze ne obvlada.




Stran: [1]