Zakaj toliko "zaspančkov"? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


PetraSkok -> Zakaj toliko "zaspančkov"? (8.4.2009 17:59:45)

Živjo!

Moja 2 meseca stara punčka ima zelo veliko "zaspančkov", se mi zdi, da kar malo preveč. Ali morda veste, kaj je razlog? Morda kakšno vnetje? Naj povem, da ima na beločnici še dve rdeči piki (mogoče se je to udarila z roko).
Kako ve čistite oči, da do tega ne pride oz. da se zadeva izboljša?

Zelo vesela bom vseh odgovorov.




hubi -> RE: Zakaj toliko "zaspančkov"? (8.4.2009 20:13:19)

Poskusi z izpiranjem s kamelico. Pa vsako oko z drugim koščkom vate.




*sato* -> RE: Zakaj toliko "zaspančkov"? (8.4.2009 20:31:32)

Raje izperi s čisto vodo ali fiziološko raztopino. Če dojiš, ji pa daj kapljico mleka v oči, tako je meni svetovala patronažna, pa deluje.




Volga -> RE: Zakaj toliko "zaspančkov"? (8.4.2009 20:32:40)

Mogoče ma pa vnetje, pa rabi AB mazilo? 




Taula -> RE: Zakaj toliko "zaspančkov"? (8.4.2009 21:23:43)

Ji kaj teče iz učka? Drugače pa fiziološka+zloženčki. Vsako oko posebej, večkrat na dan. Če ima pa vnetje pa k P, in dobi kapljice oz kremico.




tašy -> RE: Zakaj toliko "zaspančkov"? (8.4.2009 21:53:25)

Naš je imel pred kratkim vnetje in mu je ven teklo,zato je imel zjutraj čisto zlepljene veke,če se je to začelo pojavljati zdaj je možno,da se ji zaradi cvetnega praha čistijo oči in jih ima zato več[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].




Pacota -> RE: Zakaj toliko "zaspančkov"? (8.4.2009 22:28:12)

Poskusi... ce je vnetje. Daj ji nekaj krat na dan kapljico svojega mleka v ocko, pa bo ze zvecer bolje (in to brez kemije).

Deluje - preverjeno!




PetraSkok -> RE: Zakaj toliko "zaspančkov"? (10.4.2009 10:51:06)

hvala vsem za odgovore. Problem je resen, sem poizkusila in s svojim mlekom (kapljica v ucko), cistila pa sem nato s fiziolosko raztopino. Kaj je tocno pomagalo ne vem, lahko prvo, lahko drugo, najverjetneje pa kar kombinacija obojega. Še 1x vsem hvala za nasvete.




Stran: [1]