OLEOVIT D3 (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


Nastya -> OLEOVIT D3 (1.4.2009 20:13:28)

Dajte mi povedat tiste ki dajete te kapljice..kolikšno dozo dajete  9 mesečnikom ??

Jaz sem kar malo zgrožena nad našim zdravstvom..zakaj ? Ko sem začela dajati te kapljice je bilo rečeno od P (ki je nadomeščala mojo, ker je bila na porodniški) 1 kapljico..ok

naslednja posvetovalnica..druga P..moje še vedno ni..po 1 kapljico..ok

naslednja posvetovalnica pri 6 mes..spet druga P..ker moje še vedno ni..po 1 kapljico..ok

naslednja posvetovalnica pri 9 mes..končno moja P..pa pade ven in reče - zakaj pa mu dajete po 1 - takoj 2 do 3 ??!!!

A do sedaj ni bilo panike - sedaj pa je ??






Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (1.4.2009 20:51:43)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




sedmica -> RE: OLEOVIT D3 (1.4.2009 21:11:38)

Dve kapljici, do druge posvetovalnice po eno, potem mi je pa pediatrinja rekla da naj ji dajem dve ker je velika punca. In kolikor sem jaz seznanjena naj bi se dajali največ po 2.




Soncnica Sandra *** -> RE: OLEOVIT D3 (1.4.2009 21:43:01)

prve 2 meseca sem ji dajala po 2 kapljici, potem pa po tri naprej. stari pa smo 11 mesecev




ema111 -> RE: OLEOVIT D3 (1.4.2009 22:03:02)

jaz dajem 1 kapljico.
v navodilih tudi piše za normalno rojene otroke od 1. - 2.leta 1kapljico
za nedonošenčke 2 kapljici


[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Anonimen -> RE: OLEOVIT D3 (1.4.2009 22:06:35)

oleovit D3 je zadost ena kapljica, plivit D3 sta dve, AD3 pa sedem....razen če gre za sum na rahitis, pol se doza poveča, drgač pa ni potrebe.so pa tile pediatri res mal čudni[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] men je ena nadomestna enkrt rekla, da zato več predpišejo, k starši itak jih pozabjo dajat.....




petrax -> RE: OLEOVIT D3 (1.4.2009 22:22:24)

Ja mi tud dajemo samo po eno kapljico, tako piše v navodilih. Nasty te pa razumem, mi smo meli tudi vsakič drugega P, naša je na bolniški. Groza je to, ker vsak drugač dela in misli. 




Ryssa -> RE: OLEOVIT D3 (2.4.2009 10:31:45)

Meni je rekla, da po šestem mesecu en dan 1 kapljica, drug dan 2 kapljici, pa potem spet 1....






nejcko -> RE: OLEOVIT D3 (2.4.2009 10:37:09)

V navodilih piše ena kapljica in jaz dajem eno.




ČebelicaMaja -> RE: OLEOVIT D3 (2.4.2009 15:03:07)

ja v navodilih res piše 1 kapljico za normalno rojene- ampak mi smo se rodili zgodaj jeseni, ko se začne slabo vreme, pa P jo je pregledala in je rekla, da potrebuje polno dozo, naj dajemo po 2 kapljici na dan, na gastro je rekla isto, pri prvi hčeri-rojena aprila, in je bila celo poletje zunaj in dosti na sončku (kjer se tvori vitamin D) pa nam je P rekla, naj dajemo po 1.
Očitno je na pregledu P ugotovila, da otrok potrebuje polno dozo. potipajo glavico- koliko je zaprta mečava in kako mehko je.




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (2.4.2009 15:09:05)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




Stran: [1]