kako zbijate vročino? (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


rainbow -> kako zbijate vročino? (9.5.2005 9:02:03)

pri malih dojenčkih???

moja ima zagotovo vročino (1,5 mesec), kaj je narediti???
sicer ni ful visoka (na otip zelo topla glavica), nisem merila, ker se mi zdi, da vsi naši termometri mimo vsekajo

drugače mala kašlja, nosek zamašen, počutje zdaj še v redu

kak težim, ampak res rabim ideje
lp:rozica::rozica:




Anonimen -> kako zbijate vročino? (9.5.2005 9:03:16)

S svečko, ki jo dobiš v lekarni, sicer je pa s tako majhnim otrokom z vročino treba k zdravniku.




kaja11 -> kako zbijate vročino? (9.5.2005 9:05:36)

Jaz sem prebrala, da je treba z dojenčkom do 2m takoj k zdravniku.... če ima vročino. Ko smo pri 6m imeli 6 bolezen, sem vročino zbijala s svečkami.




Anonimen -> kako zbijate vročino? (9.5.2005 9:21:32)

Seveda k zdravniku.
Pri majhnih dojenčkih pa pomaga kopel v mlačni vodi.Seveda v ogrevanem prostoru.Ali pa mlačni obkladki na meča in roke.Pri tako majhnem mora antipiretik predpisat zdravnik.




Anonimen -> kako zbijate vročino? (9.5.2005 9:53:41)

Je pa klub vsemu, dobro, da jo prej izmeriš, da boš vedela zdravniku povedati kako in kaj. Vzemi obični termometer in ga otroku daj po pazduho, pa počakaj pet minut, saj ni tako težko. Morda kar med dojenjem.




Pajaca -> kako zbijate vročino? (9.5.2005 10:12:12)

Vročino zbijaš če je višja od 38° merjeno pod pazduho. (mislim da je meja 38.5°merjeno v danki, nisem ziher). Drugače je ne zbijaš. Pa najlažje se jo zmeri ko otrok je, torej med dojenjem ali flaško, drgač preveč opleta in ne pusti.

Jaz zbijam s calpolom (sam mislim da je od 3m naprej). Ko je imela res visoko okoli 40° sem jo poleg calpola še hladila v hladni vodi. Pač daš hladno (ne mrzlo) vodo v bano in polivaš otroka. Ali pa ga zaviješ v hladno plenico.

Aja pa meni je enkrat sestra rekla, ko je imela 39.5° in sem klicala kaj narest, da je najslabše če otroka zavijem v deko in pripeljem k njim, da bo dobila vročinske krče. Da naj raje zbijemo vročino s sirupom in kopeljo in šele potem pridemo, če bo potrebno.




usa -> kako zbijate vročino? (9.5.2005 10:39:12)

ni rečeno da je vročina,če je vroča glavica poskusita si jo zmeriti če je 38C pojdita takoj k zdravniku,če pa ne pa počakajta kakšen dan,če kaj nastane od te vročine.za zamašen nosek ti pa priporočam spray STERIMAR kajti tudi moja mala je imela ta problemček pa sva ga kr po nekaj dneh odpravili.
lp usa




rainbow -> kako zbijate vročino? (9.5.2005 10:52:31)

Hvala, ženske, sem zmerila pod pazduho in se je ustavilo na 37,1, tak da ni krize.
nos je pa tak pač, mala je bolj zaspana

lp




Anonimen -> kako zbijate vročino? (9.5.2005 11:03:52)

No, potem pa vse v redu.




Maxica -> kako zbijate vročino? (9.5.2005 11:34:17)

Mi vedno merimo temperaturo v ritki in ko je tam več kot 38,5, jo zbijamo s svečko. Ali pa ga okopamo v malo hladnejši kopeli (da ima voda tam okrog 34,35 stopinj)-to pri nas pomaga.




Stran: [1]