Prijava prebivališča (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


bamoocham -> Prijava prebivališča (30.3.2009 20:17:28)

Pozdravljeni.

Nisem vedela, kam naj dam temo, pa sem jo kr sem prtisnila.

No v glavnem...

S fantom bova živela v najemniškem stanovanju (stanovanje je od njegove sestre, zato smo se dogovorili (z najemniško pogodbo), da ne bova plačevala najemnine, le stroške). Junija pričakujeva prvega otroka in bi se rada čimprej prijavila na tem naslovu. Na internetu sem gledala, da se je možno prijavit za stalno ali pa začasno tudi v najemniškem stanovanju.

Prijavila bi se za stalno..

Ali lahko pride ko kakih komplikacij-ker ne bova plačevala najemnine- ali je pač to naša stvar, kako smo dogovorjeni?
Se je možno prijavit za stalno, če ne plačujema najemnine?

Kaj svetujete kaj naredit? Se prijavit začasno, za stalno? Hvala za odgovore...







Kliki -> RE: Prijava prebivališča (30.3.2009 20:30:49)

Po mojem je to vaša stvar. Kje imata pa vidva stalno prebivališče?




ZmajTolovaj -> RE: Prijava prebivališča (30.3.2009 20:31:36)

Mislim, da nima veze, ali plačujeta ali ne, samo lastnik vaju mora prijavit, vsaj kolikor sem jaz seznanjena ...




morskadeklica -> RE: Prijava prebivališča (30.3.2009 20:41:02)

V pogodbi (kljub temu, da ne bosta v resnici najemnika, jo kar sestavita, nič ne veš kaj pride) napišete, da sta notri za nedoločen čas. S to pogodbo (overjeno) greš na upravno enoto in se tam prijaviš. Nima veze s tem, ali ti najemnino dejansko plačuješ ali ne. 




mulan -> RE: Prijava prebivališča (30.3.2009 21:21:08)

Ko se je moj dragi prijavil v našo hišo (beri - hišo mojih staršev), smo rabili pisno dovoljenje od staršev (lastnikov), da se lahko partner prijavi ("Spodaj podpisani ta-pa-ta, rojen takrat-in-takrat, lastnik tega-in-tega, pisno soglašam, da se ta-pa-ta prijavi...." nekaj v tem stilu). To je bilo to. Ni rabilo bit overjeno, tudi osebno niso rabili na občino, sem šla jaz s potrdilom. Bilo je pa pred 3. leti.




maca m -> RE: Prijava prebivališča (30.3.2009 22:18:31)

Ko sem se jaz preselila v hišo njegovih staršev sem morala prinesti še en dokument (npr. gradbeno dovoljenje), na katerem je razvidno, da sta lastnika hiše tast in tašča + njihovo dovoljenje.
Najprej sem bila prijavljena začasno, kasneje, ko sva se poročila pa za stalno. In obakrat sem morala to prinest.




mulan -> RE: Prijava prebivališča (30.3.2009 22:33:54)

Ja, maš prav, maca m. Še en dokument, iz katerega je razvidno, kdo je lastnik. Tudi to sem imela. Sem pozabila. No, sej je že 3 leta od tega...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] 




bamoocham -> RE: Prijava prebivališča (31.3.2009 9:25:27)

Hvala lepa za odgovore.




Stran: [1]