vprašanje (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


vesela veselka -> vprašanje (28.3.2009 11:36:19)

nekaj me zanima ... in sicer, kako oziroma s čem ve čistite otrški nosek? Sama uporabljam mali aspiratorček baby vac od chicco-ota, pa se mi zdi, da ni ravno zelo praktičen, dolgo traja da potegne kaj ven, punčka pa postane nemirna in moram prenehat.

Res me zanima kako ve to delate oziroma s čim .... hvala vsem za odgovore ....




majči22 -> RE: vprašanje (28.3.2009 11:53:58)

najprej ji  fiziološko raztopino notr stisnem, v obe nosnici.
Počakam par minut ter posesam vn z aspiratorjem na vdih.
Zaenkrat gre super in tudi takoj vn povleče.
Če pa ni veliko ji pa samo fiziološko dam notr, ker itak fiziološka dol potegne smrklček.




Anonimen -> RE: vprašanje (28.3.2009 12:19:15)

Naredim prav tako kot Majci,samo se ji tale zamasen nosek vlece ze vec kot en teden[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




botrca -> RE: vprašanje (28.3.2009 12:34:54)

Najprej mu dam fiziološko v obe nosnici, nato pa mu z baby vacom ven posesam koliko pač gre.




maja80 -> RE: vprašanje (28.3.2009 12:59:47)

Jaz najprej fiziološko špricnem skozi eno nosnico tako, da skozi drugo ven priteče. potem pa še posesam z baby vacom




žab*ca -> RE: vprašanje (28.3.2009 14:56:02)

Moj škratko tudi že dobre 14 dni šmrklja,pa se toliko trudim sčistiti nosek,pa ne gre in ne gre.Fiziološke sem porabila že nenormalno(mi je čisto groza,saj se ne morem sprijazniti toliko slane vode v telo dajat,drugače pa ni pod razno solit hrano pri uvajanju goste hrane-skregano z logiko).

Skratka meni nikakor ne uspe,da bi v eno nosnico špricnila fiziološko,skozi drugo pa ven priteklo,ampak naše dete pridno pije in se kisa.Pa počnem to v pokončnem položaju in s šprico.Z aspiratorjem na vdih in baterijskim pa ne potegnem nič ven,tako da sploh ne vem več ali šmrka ali hrka in sem že čist obupana.
Pri 3 tednih starosti sem z obema aspiratorjema pucala super,sedaj pa ne gre(4mesece).




suzy85 -> RE: vprašanje (28.3.2009 20:12:11)

Jst ji najprej s fiziološko našpricam, pol pa še z baby vacom posesam. Ji pa 1x-2x na dan dam še operil za otroke, razredčen s fiziološko.




Stran: [1]