Jok pri hranjenju (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Novorojenček, dojenček



Sporočilo


dana -> Jok pri hranjenju (7.5.2005 22:24:45)

Jaz ne vem kaj je to. Ko ga hranim, pa naj bo dojenje ali pa po flaši naredi nekaj požirkov potem ga pa ful zašravfa in joka in ga moram dvignit potem pa lahko nadaljujeva. Ko sem ga samo dojila tega ni bilo. Hranim ga z Aptamilom, star je 3 mesece. A je to mogoče od tega ker ful golta na začetku. Samo kako boš pa toliko staremu otroku dopovedal, da naj je počasneje? Če je imela katera podobne probleme, prosim za rešitev,

Nočko vsem,

dana in :zaspan:




frutka_ -> Jok pri hranjenju (7.5.2005 22:28:56)

Morda je že full lačen in bi ga morala nahraniti prej. Poskusi malo prestaviti čas hranjenja. Sploh kadar je že utrujen.
Posredujem ti link svetovalke za dojenje, morda še vprašaj njo:http://med.over.net/phorum/list.php?f=94




dana -> Jok pri hranjenju (7.5.2005 22:34:33)

Že tako ga hranim na uro in pol, pa je star že tri mesece, pa pri vsakem obroku poje približno 80 ml. Se mi zdi, da ne delam drugega kot flaše perem pa zopet pripravljam mleko.
Pol je pa še patronažna ful pametna, da tolk star otrok bi moral pa vsaj 3 ure zdržati od enga do drugega obroka. Sem že vsa zmešana ker res ne vem kako naprej :((.




frutka_ -> Jok pri hranjenju (7.5.2005 22:45:16)

Poglej, ti najbolje poznaš svojega otroka in potrebno je zaupati sebi. Meni je tudi bilo težko, ko sem poslušala iz vseh strani kaj vse ne delam pravilno in kako so to delali včasih in blablabla...Ti si tista oseba, ki je z otrokom največ časa, najbolj ga poznaš, še iz trebuščka prej, gotovo boš bolje vedela kako postopati če pa si njegova mamica. Zaupaj si in si vsak nasvet vzemi za rezervo, naredi pa tako kot meniš da je najbolje za otročka.
Poleg tega je tvoj otrok nekaj čisto posebnega in neponovljivega tako da je nemogoče reči, da bi zdaj pa že lahko prestal 3ure brez hranjenja.

Malo si olajšaj zadevo in si pipravi hrano vnaprej. Vodo imej segreto za ves dan, mislim da prekuhavanje stekleničk tudi ni več potrebno, počasi pa bosta itak že prešla na kakšno kašico in bo lažje!

Kar pogumno in zaupaj si!




usa -> Jok pri hranjenju (7.5.2005 22:55:23)

Mi se pri še ne treh mesecih hranimo na 3-4 ure pojemo pa 130 ml na obrok včasih tudi kakšen ml manj.Izjemoma je jutro ko pa pojemo tudi po 160 ml.





frutka_ -> Jok pri hranjenju (7.5.2005 22:57:21)

Dana poglej še na spodnji forum Prehrana dojenčkov in otrok.Tam se veliko piše o mleku!




Zea -> Jok pri hranjenju (7.5.2005 23:19:40)

Lahko, da golta preveč zraka (uporabljaj cucelj z eno luknjico in stekleničko drži tako,da bo cucelj poln mleka in ne zraka) ali pa mu ne ustreza mleko? Možno je tudi, da pogreša samo dojenje, torej čisto psihološko, npr. toplino, crkljanje ob dojenju...

Seveda je lahko vzrok še kaj drugega???




Anonimen -> Jok pri hranjenju (7.5.2005 23:32:36)

Mi smo stari 3 mesece in jemo na 3 ure po 150 ml.




fipi -> Jok pri hranjenju (8.5.2005 8:02:12)

Ojla!

Mi smo stari 5 tednov pa jemo na 2,5 do 3 ure, tudi ponoči. Jaz svojega sončka dojim, pa ga tudi med hranjenjem šravfa:((:((. Brala sem link na med over in baje je to zato, da si želodček dela praznino za novo zalogo hrane, prejšnja hrana pa gre v črevesje in zato otrok :duda: joka, ker ga šravfa. Upam, da ste me razumele:zmeden2::zmeden:.

Mogoče pa ima tvoj otrok krče. Meni je pediatrinja rekla,da ko bo otrok jedel gosto hrano, da to mine:).

LP fipi




Anonimen -> Jok pri hranjenju (8.5.2005 10:17:18)

Ja, krči so res ena prava svi.... Hvalabogu, so pri nas minili, ko je bil star 2 meseca in pol. Zdaj pa imamo druge vrste joka in težav. Nikoli ni konca....




dana -> Jok pri hranjenju (8.5.2005 10:36:04)

Hvala Frutka za nasvet in linke. Dons sem ga že prej nahranla preden je začel jokat pa je zaenkrat v redu, bomo pa videli kako bo naprej.


dana in :)-




Stran: [1]