RE: december 09 (Polna verzija)

Forum >> [Nosečnost] >> Čvekanje v pričakovanju



Sporočilo


taraji -> RE: december 09 (6.10.2009 21:37:19)

Samo da vas pozdravim na hitro.

Imam ta teden takšno norišnico, da komaj čakam, da mine še jutri in četrtek, da se stanje normalizira.

Berem vas še nekako za pisanje pa....no, včeraj sem zadremala med pisanjem posta[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Se mi je pa danes začela MŠ - porod . pa moram priznati, da do sedaj nisem ravno ne vcem kako razmišljala o njem, po današnjem predavanju me je pa začela panika hvatat.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Nom pa saj bo - še noben ni not ostal, ne[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Nč, grem pošasi spat. Bom naslednji teden nadoknadila pisanje

Imejte se ekrajno lepo, božajte svoje bušije - pa vsem, ki imate preglede[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka2.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka2.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka2.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/pikapoka2.gif[/image]





blondy_81 -> RE: december 09 (6.10.2009 21:55:42)

Joj danes sem pa ratala vsa panična, ampak očitno ni blo nič hudega. Preden sem šla k zdravniku sem šla pod tuš. Si oblečem spodnje perilo in kar naenkrat se mi iz nožnice vlije malce tekočine. Vsa jezna preoblečem spodnje hlače, se dokončno oblečem in skoraj odidem, ko mi spet nekaj priteče iz nožnice, da sem se mogla še enkrat preoblečt. Potem si pa dala kar vložek. Ampak ker je bila to manjša količina tekočine potem nisem delala panike, sem se pa kar malce ustrašla, ker je še malce prezgodaj, da bi mi voda odtekla. Ali je imela katera že kakšen podoben primer?




araz -> RE: december 09 (6.10.2009 22:24:55)

Dober večer,

Ne vam kako to, ampak danes sploh nisem nič zaspana. Če katero zanima sem si ustvarila svoj album in si lahko pogleda kako izgleda sobica za mojo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image]. Sicer še ni čisto dokončana - manjka še pohištvo in malo je potrebno še pospraviti.
Ne znam pa prilepiti slikic direktno na farum.
Mogoče kakšna pomoč?

lp




Anuš -> RE: december 09 (7.10.2009 6:30:01)

No, zgleda je bila kriva luna, ker sem včeraj spala do ene 7.00. Dons pa do 5.30. Moje nočno igrajčkanje s črkami mi običajno ful pomaga, ker med tuhtanjem enostavno zaspim. To sem uporabljala uspešno tudi kadar je bil kakšen zagaman izpit in sem bla vsa naspidirana od živcev. Ma, da začnem mislit na nič? Jst nimam tega gumbka zgleda[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]. Sam zdele je pa čist mem blo tole spanje. Tamala ponč zakašlja, se zbudim in goodmorning slovenia![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Shopgirl: nekako nameravam hodit na jutranje seanse v porodnišnico, samo imam tamalo doma in ne gre. A imaš kakšen spored, kaj bo v programu ta teden? Če bi šla jutr, recimo. Pa kolk dolg traja? Ker mam ginekologa ob 11.15, pa ne vem, če bi zneslo. Al je kej na netu, pa ne najdem? Pol se pa lahko zmenva za šifro, da se najdemo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]. Jst lahko oblečem uno pižamo in si jo dam čez popek[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] in se sprehajam pred 1. vrsto[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image].

zalbi: super za faks[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. Pogumna odločitev! Čestitke[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]

araz: tole s slikcami zgleda super[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. Direkt na forum sem pa tudi jaz pozabila kaj je že treba.





Zibka -> RE: december 09 (7.10.2009 8:00:38)

DObro jutro, [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image]!

Blondy_81,
jaz imam zadnjih 14dni tudi zelo močan izcedek. In ker sem doma si lahko privoščim, da sem brez vložka in namesto tega kake 5krat na dan zamenjam spodnje hlačke. Če pa kam grem, pa si moram dat nujno vložek. Prvič sem se udi jaz ustrašila. Nisem bila doma in se mi je tako ulilo, da sem imela premočene tudi hlače.


Včeraj sem si sprintala tiste papirje za na CSD in moram rečt, da sploh ne znam izpolnit [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley23.gif[/image]

PRILOGA S-1/1
- tisto o zavitku razumem
- o davčni olajšavi: tu napišem tegale našega še nerojenega [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]?
-podaljšanje dopusta za nego invarstvo otroka- to verjetno ne pride v poštev za nas?
- prinačinu izrabe  dopusta za nego in varstvo otroka pa spet ne vem kaj moram (želela bi imet to klasično "1 letno porodniško" in oče tisti očetovski dopust, ali je še kakšna ugodnejša možost?)

PRILOGA S-1
- a cel ta dokument izpolni delodajalec?
- tam kjer je napisano, da so seznanjeni,da bo mama/oče koristila: in so naštete možnsti- sploh ne vem katero/e možnost/i moram izbrati, če želim imeti "klasično bolniško"?

PRILOGA S-1/2
-možnosti koriščenja: kaj sploh pomenijo te možnosti? In ali katera ve ali je enako na razpolago, če je oče s.p.?

Hmmmm....sem bila čist razočarana (ne vem ali nad seboj ali nad temi dokumenti ),ker sem jih tekom študija izolnila kar nekaj, sam tega pa sploh ne znam  [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




marusi -> RE: december 09 (7.10.2009 8:32:04)

ojla, punce, pozdravljene. pri nas v službi že 3. teden norišnica. uspem prebrati, odgovoriti pa ne :((

araz
 kako lepo! sem vas ravno hotela vprašati, kako vam je uspelo te nalepke naravnost nalepit... jaz grem danes po njih. sem se odločila za tistega žalostnega medvedka, ki drži v roki zajčka... da umiri malo našega divjačka. kje si pa cotkice kupovala? tiste oranžne so prav cort, pa pajacek. pa vidim, da imaš GT3, midva sva se pa za javo odločila... samo še čakava, ker nimava kam dati vozička.... pa ga bova kasneje naročila.

spi dete spi: meni je to priporočila kolegica, ki čaka drugega otroka, njena sestra je pa vse 3 svoje na ta način naučila spati. midva sva rekla, da bova poizkusila po tej metodi, čeprav je precej kruta, ker moraš otroka pustiti, da joka... ampak... zaenkrat lahko še sanjava, kako lepo bo najin otrok vzgojen in kako ne bo razvajen [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

MŠ:
midva greva tudi ta mesec. pa kar v ZD, ker je moja G rekla, naj se čim manj po bolnicah klatim...

shopgirl:
tatamia: jaz sem jo tudi gledala, pa sem se premislila: razlog: stolček za hranjenje bo stalno posvinjan in si ne želim, da bi moje dete v svoji razpacani hrani potem ležalo. pa še ena znanka ga ima, pravi, da je precej bolj uporabno ležalnik + stop + če že hočeš gugalnik, ker lahko to troje precej dalj uporabljaš (velikost)... pa še cenovno te pride ugodneje. ležalnik lahko odneseš kamorkoli s sabo (v kopalnico), tatamio, pa samo, če se boš po enem nadstropju premikala. pa jaz bi rada otroka navadila, da bo lepo jedel in da bo imel s stolčkom za hranjenje eno samo asociacijo - hrano.... z mano so imeli namreč full težav v otroštvu nisem hotela jesti... sem jedla kosilo tudi po 2 uri. in se mi zdi, da če je otroku udobno, pa malo zadrema zraven, da potem hranjenje traja še dalj časa. sicer se pa strinjam s tabo - FULL LEPA ZADEVA :)

gibi: moja G je rekla, da je letos neka panika s temi gibi, da jo vse nosečnice sprašujejo, kako in kaj... pa mi je dala en seznamček na katerega si po 37 tednu vpisuješ gibe. zdaj je pa rekla, da je še prezgodaj za take zadeve.

kozmetika in ostala oprema: no, pri nas se je končno začelo gnezdenje. smo kupili posteljico, pa omarice... cunjic pa še vedno nimam, prav tako nič od ostale opreme. ali še ni prezgodaj kupovati kozmetiko? naravna kozmetika ina rok uporabe kratek...
a ima katera izkušnje z afrodito?

no, lepo bodite, pa še naprej tako pridno čvekajte... jaz pa šibam na sestanek.







zmajči25 -> RE: december 09 (7.10.2009 8:38:22)

Da vas še jaz na hitrico pozdravim...
Blondy81 - imaš še "izlive" tekočine? Najbrž je šlo res samo za povečan izcedek (tudi jaz obvezno nosim dnevne vložke, ker drugače bi morala 5x/dan menjat gate), tega je vedno več, bolj proti koncu nosečnosti. Lahko gre tudi za nehoteno uhajanje urina ali za odtekanje plodovnice. Ta zadnja varianta je najbolj nevarna, tako da bi jaz na tvojem mestu (če se še ponavljajo izlivi) kontaktirala G.
Taraji - samo brez panike, porod ni nič tako strašnega, ker drugače ne bi šla nobena še 1x rodit. Jaz se sicer nisem bala poroda, čeprav je res, da boli grozno in se vleče (vsaj pri meni se je) in se ti zdi tisti moment, da boš kar ostal za vedno na porodni mizi in ne bo nikoli konec, vendar kmalu vse pozabiš. Res ne se bat poroda, tolažite se s tem, da tistih nekaj ur hitro mine in boste zagledale svojega malega [sm=duda.gif] in to res odtehta vse muke!
Zibka - o davčni olajšavi: tu napišem tegale našega še nerojenega? Ne moreš napisat še nerojenega otroka, ampak če želiš da ti ga upoštevajo kot olajšavo, moraš it po porodu na CSD, da ti ga upoštevajo pri obračunu porodniške. Tako je veljalo 3 leta nazaj, vendar se jaz tudi v drugo ne bom odločila za to, ker mi je boljše, da na koncu leta uveljavim olajšavo za celo leto nazaj in potem dobim naenkrat cel znesek dohodnine nazaj. Mi je boljše dobit naenkrat 300 EUR, kot pa vsak mesec pri porodniški 25 EUR več.

-podaljšanje dopusta za nego invarstvo otroka- to verjetno ne pride v poštev za nas? Ne, razen, če imaš 3. otroka, nedonošenčka, prizadetega otroka, dvojčke,....

- pri načinu izrabe dopusta za nego in varstvo otroka pa spet ne vem kaj moram (želela bi imet to klasično "1 letno porodniško" in oče tisti očetovski dopust, ali je še kakšna ugodnejša možost?)
Če boš porodniško koristila samo ti (torej eno celo leto v kosu) odkljukaš prvi kvadratek, oče pa izpolni obrazce za očetovski dopust, ki traja 15 koledarskih dni.

PRILOGA S-1
- a cel ta dokument izpolni delodajalec? DA, lahko sicer ti vneseš svoje osebne podatke, da ne rabijo potem v kadrovski/finančni službi iskat.

- tam kjer je napisano, da so seznanjeni,da bo mama/oče koristila: in so naštete možnsti- sploh ne vem katero/e možnost/i moram izbrati, če želim imeti "klasično bolniško"?

PRILOGA S-1/2
-možnosti koriščenja: kaj sploh pomenijo te možnosti? In ali katera ve ali je enako na razpolago, če je oče s.p.? Pride v poštev, če si bosta z očetom porodniško razdelila oz. jo bo on delno koristil namesto tebe.

Upam, da ni vrglo ven..




*nivea -> RE: december 09 (7.10.2009 8:43:34)

jutro

araz, zelo lepa soba [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

zalbi, a veš da sem na csd delala, pa nimam pojma kak treba te papirje izpolnit[sm=smiley29.gif]
kaj sem znala sem izpolnila, drugo bom pa te tam pri referentki[sm=smiley36.gif]
sem pa včeraj poslala obrazec za plačo v lj, da mi oni to izpolnijo in mi potem vrnejo

meni je na csd rekla, da rabim obrazec S-1/1, in prilogo S-1

aja, tam pri koriščenju pravice za nego in varstvo otroka treba označit sama v obliki polne odsotnosti z dela, ali?
ker tisto da očka bo koristil očetovski, se tu ne šteje

eh, vedno manj razumem kak večkrat preberem te papirje [sm=smiley36.gif]

grem delat, da se malo odklopim od teh papirjev [sm=jezicek.gif]




ShopGirl -> RE: december 09 (7.10.2009 8:50:19)

Anuš - a sem ti povedala da mava midva enako foro s pižamami/trenirkami čez popek? [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] 3x loh ugibaš kdo je prišel na to idejo...čist je presrečen ko mi vleče hlače čez trebuh in sm pol ko en naplavljen kit [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
Urnik: Ne vem če se dobi na netu[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Sreda 7.10. ob 16h Nega dojenčka 1. (jst sm bla včeri, dons greva z mojim ob 18.15 na 2. del nege). Jutri imaš ob 9h in ob 16h Nego dojenčka 2, in pa tudi v petek ob 9h.  Loh se pa zmenva za ponedeljek, ko se začne predavanje o fizioterapiji ob 14.30 al pa greva ob 9h na predavanje o anatomiji in zobozdravniku. As you wish [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Sam šifro bi jst mal spremenila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
 
Blondy&Zibka: jst mislm da je to zarad mehurja, ker sama pri sebi vidm da če ga ne izpraznim dobro, pol hoče še mal ven teč... Loh da je to[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] glede na to da nam zdej vsa teža pritiska navzdol.
 
Zibka, jst ti žal nč ne morem pomagat s temi dokumenti za CSD [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] Zakaj pa ne greš direkt na CSD pa s svetovalko skupi ne izpolnita? Tko mam jst namen nardit. Ker baje ti pol na CSD-ju tut vse razložijo za naprej itd.
 
 




zmajči25 -> RE: december 09 (7.10.2009 8:53:14)

Popravljam - priloga S-1/2 velja za očetovski dopust, s tem, da je prvih 15 dni treba koristit do otrokovega 6.mes. starosti, ta dopust je v celoti plačan kot "navaden" dopust, ostalo pa lahko oče koristi neplačanega dopusta do otrokovega 3 leta starosti. Je pa tam na voljo tudi možnost, da oče dopust koristi po dnevih in ne v kosu.

Sedaj se mi vseeno zdi, da so malo poenostavili te papirje, pred tremi leti si moral izpolniti 3 x toliko obrazcev (posebej za paket, posebej za porodniški dopust in posebej za dopust za nego in varstvo otroka), obenem pa še posebej za očetovski dopust in posebej, če bo oče koristil del porodniške. Vem, da sem šla na CSD s celim kupom papirjev v mapi.




Zibka -> RE: december 09 (7.10.2009 9:02:12)

HVALA vsem!!!!! Velik pomagalo...
Ja, verjetno je še najbolje, da grem na CSD in lepo tam z referentko to izpolnimo... Maš čist res [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]

Imam da urejanja papirjev: sprememba priimka in stalnega naslova in potem  urejanje vseh papirjev.....[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image] Komi čakam,da s tem zaključim.

Araz, krasno!!!

Jaz sem pa včeraj končala z MŠ, pa moram rečt, da nisem posebej zadovoljna- porod npr. sem si predstavljala da bo res direktno in podrobno predstavljen, pa so nam dali eno videokaseto, kjer je tko mimgrede ena rodila.. No ja, se bom že še seznanila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]. Pa moj je potem rekel: eh, sej nič ne zgleda hudo, pa hitr je fertik...kje blo tko bedast, da si res ne morš drgač predstavljat.





zmajči25 -> RE: december 09 (7.10.2009 9:03:06)

Še to glede papirjev...
Mene je referentka na CSD-ju pri prvi nosečnosti, ko sem prišla samo z delno izpolnjenimi obrazci, rekla, kako naj izpolnim manjkajoče in me poslala ta čas ven, potem pa sem morala še enkrat celo vrsto čakat (je bila ful gužva), da sem dokončno predala vse obrazce.... Glede prijaznosti ne bom komentirala [sm=zmeden.gif], mogoče imate vi kaj bolj uvidevne uslužbenke, pri nas je katastrofa, še dobro, da ne rabim kaj drugega od CSD-ja....[sm=lev.gif]




ShopGirl -> RE: december 09 (7.10.2009 10:38:54)

Zibka - [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]ja sej, tipi itak full verjamejo temu kar povejo in vidjo v šoli za starše, vsaj moj je tak...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] No sej bodo mel možnost vidt porod v živo čez cca. 2 meseca, pa me zanima kakšno mnenje bojo pol imeli.  Razn če bomo me tut mimgrede rodile - kar bi men čist ustrezal![image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image]  A porod ste obdelali bolj na hitrco? Mi mamo posebi razdeljeno prvo porodno dobo (1 predavanje) in drugo ter tretjo porodno dobo (1 predavanje). Jst mam občutek (vsaj do zdej), da precej natančno razlagajo - še nega dojenčka je v dveh delih... Je pa vse odvisno od babic/sester, zgleda. Kar je men spet full mimo!
 
zmajči25 - mene mal hormoni dajejo tko da upam da bo uradnica na katero naletim, prijazna [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] sej zato je tam...ma da mi vse razloži od A - Ž [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] vam vsekakor poročam kako se je izšlo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] Mal heca. Zmajči, a ti si si sama sprintala papirje, pa jih delno že doma izpolnila? Ker jst mislm it kr tja brez vsega, no razn če mi boste ve svetovale drugač...pol bom mojga dragega naštimala da mi v službi sprinta te zadeve.
 
Dobila sem vzorček od Nivee, samo enga, naročila sm pa vse kar se je naročit dalo. A jim je zmanjkalo?
Pa dobila sem paket oblačilc from England, za našo dojenčico - zadovoljna!




summmer725 -> RE: december 09 (7.10.2009 11:06:00)

Živjo [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image]. A katera ve kako je kaj BeeBee? Skoz mislim nanjo in na [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]. Upam da so ok.
Glede MŠ medva začneva naslednji teden in bo moj z mano samo v torek ko je porod (tok da dobi potrdilo, pol pa ...) . Glede poroda, a katera razmišlja da bi šla epiduralno??
Izcedek iz nožnice jaz imam samo ful močan tok, ampak to ni verjetno to, kar ve opisujete, a ne?  Sem pa zadnjič zvečer opazila da mi je začelo teči iz dojk, a še kateri?
Papirje na CSD še nisem oddala, ker sem jih pustila v službi da mi izpolnijo. Jih bom pa takoj ko dobim iz službe. Punce kaj boste vzele paket ali denar, jaz se nekako nagibam k E zavitku[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image].
Sem pa zadnjič naročila pri Baby centru stvari za dojenčka (banjico, pleničke, manikirni set, ...) in sem danes dobila [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]. Mam ful dela že cel dopoldne. Da ne govorim o tem, da sem zapravila celo svojo bolniško [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image], pa še v pon. imam namen iti v Supernovo v C&A po cunjce. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/love.gif[/image] me pa samo tko mal postrani gleda, reku pa še ni nič.

Punce, tiste ki ste na bolniški, dajte mi povedat kok ve hodte vn? Mislim podnevi npr. trgovina, nakupovat za [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image],... Jaz do sedaj še nisem šla, vendar v ponedeljek mam pa namen it.




summmer725 -> RE: december 09 (7.10.2009 11:07:17)

Joj sem pozabila Araz [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] ful lepa sobica!! Pa oblekce tud!




tintara -> RE: december 09 (7.10.2009 11:53:00)

Ku, ku punce! Jaz sem spet na pol v službi in na pol na bolniški. No, fizično sem v službi in sem zdaj delala ene par uric, zdaj bom pa počasi šla domov. Jutri bom pa začela zares delat, pa verjetno do konca drugega tedna še.

Sem bila dopoldne v porodnišnici, oddala blato, pa potem sem šla še zrihtat oz plačat prispevek za očka v porodni. Sploh nič ne gledajo v evidenco (od našega tečaja je namreč minilo že 6 let), tako da so mi dali brez problema. No, sam plačat sem mogla.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Shopgirl: ne, jaz nisem bila na predavanju. Šla sem tam mimo, ker ima internistka tam svoje sobane. Ja, glede mojega os. zdravnika se kar strinjam s teboj. AMpak očitno imajo precej zvezane roke glede napotkov na preiskave. Jaz pa v bistvu upam, da nima prav glede zdravil, ker jih bom mogla vseeno jemat, tako da potem se do poroda zagotovo ne pozdravim. No, saj tudi drugače ne vem, če se bom. Ne, sam zdravila zagotovo niso, ker stanje je vseeno precej boljše kot je bilo. Drugače sme čisto OK, samo blato še ni čisto OK. Nimam več bolečin, nisem utrujena (vsaj ne prekomerno)... Čisto za živet.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Takole, ne da se mi začet delat. Bom jutri, ko bom dejansko v službi. Danes samo predajam posle.

Hm, lahko bi šla kar domov in na CSD po papirje. Dobra ideja. Šibam, T




natasa28 -> RE: december 09 (7.10.2009 12:22:34)

[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] voziček, lupinica, košara (gt3 titanio), predalnik, posteljica (lip Neli-češnja) vse je v avto, lepo sta se bodoča babica in deda skašljala. Tako da glavni stroški so v glavnem mimo, zdaj pa še samo cotike in cotike in.....Je pa lepa gesta, smo vse nabavili v Baby centru, sem dobila na vse 5% popusta in še darilni bon za 50eur, + vse skupaj se mi sešteva na kartici in  bom konec leta znova dobila bon za min.50 eur.
Zdaj pa samo upam, da bodo drug teden končno pokazali kaj skrivajo med nogami, za punčke imajo namreč 3x lepše cotike pa posteljnino.




blondy_81 -> RE: december 09 (7.10.2009 13:25:46)

Shopgirl....priporočam ti, da si vse sprintaš, daš v firmo potrdit, potem pa greš na CSD. Jaz sem šla danes za brezveze tja in sem samo papirje dobila in ne morm nič uredit dokler ne dobim potrditve s strani firme. Dan boš zapravila, če boš šla na CSD brez vsega. Pa načakala se boš za brez veze. Edino kar sva z mojim uredila je bilo priznanje očetovstva, pa še kazen za parkiranje sem fasala [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Ninča77 -> RE: december 09 (7.10.2009 13:29:21)

Ojla punce,
Evo mene iz pregleda, vse je ok, pritisk sem spet imela 150/90, sindrom bele halje. [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image]je velik  nekje 40 cm, teža 1640 g. Sem 31 tednov noseča. Naslednji pregled imam 28.10.  Dobila sem tudi papirje za CSD, katerih tudi jaz ne znam izpolnit. Bom šla kar tja in kar bo manjkalo bom porihtala.
 
Araz full lepa sobica, jaz sem včeraj tudi kupila nalepke medvedka ki drži zajčka v rokah. Kupila sem tudi koš za pleničke. V petek pa greva iskat voziček, komaj čakam. Cunjice si ful lepe nabavla.
 
Zdaj pa grem malo v vodoravni položaj sem tok utrujena in zaspana,kosilo mi je pa itak tašča pripravla.
 
lep pozdrav vsem so[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/nosecka.gif[/image]




araz -> RE: december 09 (7.10.2009 14:20:07)

OJla [sm=nosecka.gif],

Danes imam pa tako gužvo v službi, da sploh nimam časa nič pokomentirati. Mal sem vas sicer prebrala. Zdej, ko sem jim rekla da naslednji teden samo še po štiri ure delam se je pa začela panika[sm=smiley26.gif].

Pa hvala vam za pohvale glede sobice[sm=smiley9.gif].
Cunjice sem pa večino kupovala kar v BC, nekaj v Emporiumu (Benetton in še neka firma) in pa Pikapolonici.

Mi smo tud imeli porod na MŠ čisto na kratko in še to brez filmčka. Ampka saj bodo že v porodnišnici povedal kako in kaj - vprašanje pa je, če jih bom ubogala [sm=jezicek.gif].

Grem naprej še nekaj naredit potem pa domov jest in na MŠ. Potem pa zvečer še na en sprehod. Pa upam, da pol ostane vsaj še tolk energije, da grem pod tuš in spat. Ker tole danes je pa res norišnica. Tud na malico še nisem uspela it. Sem samo tortico pojedla, pa banano in jabolko.

Mene tudi zanima kako je kaj BeeBee.





marusi -> RE: december 09 (7.10.2009 14:44:52)

ninča: kako pa izpade medek z zajčkom..... meni je tudi ta najbolj všeč. pa ne vem, kako bo to zgledalo na beli podlagi. 




tintara -> RE: december 09 (7.10.2009 15:08:55)

Evo, sem iz CSD in moram hitro poročat, preden pozabim. Sem kar takoj šla izpolnit obrazce.
Meni je bilo pa čisto fajn, da sem šla tja po obrazce, ker si je vzela čas in mi točno razložila, kaj moram izpolnit, tako da nisem imela problemov z izpolnjevanjem. Sem pa vedela, da bopm samo dvignila in nič dokončno opravila. Res pa je, da sem imela še eno vprašanje glede podaljška porodniške (13 mesec, ki mi je naklonjen glede na tretjega otroka) in sem si na žalost sama čisto narobe predstavljala.

No, OK, zdaj pa poročilo. Glede izpolnjevanaj ste že kar fajn svetovale, kar bi jaz dodala je, da pri očetovskem obrazcu NUJNO IZPLONITE TUDI TISTI DEL ZA NEPLAČAN DOPUST (PO DNEVIH, SICER GA BO MORAL V ENEM DELU KORISTIT. Če tega ne boste označile, potem ga ne bo mogel koristiti, ker se ga naknadno ne da uveljavljati (ko je odločba pravnomočna). Saj potem ni nujno, da ga v resnici koristi, samo lahko pa ga. Pri nas ga je lani kar dosti, ker ni bil več zadovoljen v službi, jaz sem lahko delala po 4 ure in s tem ful kombinirala in smo potem bili v celem letu kar precej na dopustu. Otroka sta uživala, midva pa tudi(drugače ti tistega rednega dopusta kar hitro zmnajka).

Mene je na to malenkost (da je treba že zdaj označiti) pozabila opozoriti, sem se pa sama spomnila še od prejšnjič in sem jo povprašala, tako da je zagotovo tako.

Glede oddajanja papirjev ni nobene panike. Skrajni rok za oddajo je en dan (delovni) pred nastopom porodniške (torej, če nastopite v sredo, potem morajo biti papirji tam v torek (oz najbrž ponedeljek, ker mora biti uradni dan).

Takole, to bo to. Je pa bila ful prijazna in tudi čakala nisem nič.

Imejte se fajn, upam, da sem kaj pomagala. Če katero še kaj zanima, naj hitro povpšraša, dokler imam še svež spomin.

LP, T

Katera je bila tista, ki je rabila dati notri še plačo izplačano v novembru? Terida, Nivea? Ena z rokom 2.12.

Če ti roka ne prestavijo, potem vseeno lahko daš plačo, izplačano v oktobru notri, če ti ga prestavijo in imate dovolj hitro plačo (če se prav spomnim, si rekla, da okoli 4 v mesecu), pa lahko notri spraviš tudi tisto, ki jo dobiš izplačano v novembru. Poskusi, ker pri plačilu se bo verjetno ful poznalo.




Ninča77 -> RE: december 09 (7.10.2009 16:02:28)

Marusi nimam pojma kako bo izgledalo, ampak mislim da lepo. Jaz se še odločam, kako podlago bi dala.Bom pa videla čez vikend.




ShopGirl -> RE: december 09 (7.10.2009 16:32:01)

blondy - o bed bed bed za kazn za parkiranje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image] pa hvala za nasvet - bom upoštevala!
 
Summer - jst grem tut na epiduralno. Razen če bi se kej zakompliciralo glede poroda že preden mi jo dajo, pol se ji odrečem. Drugač pa i'm all for it...ne bi hotla rodit brez.
Jaz večino stvari za punčko že mam al pa bom dobila kot darilo, zato bom vzela denar. Razmišljam celo, da bi ves denar ki ga bomo dobili za dojenčico dala kr na njen TRR, pa naj se gor nabira in dobro obrestuje (otroški TRR-ji majo kr visoke obrestne mere napram depozitom) - bomo lažje prenesli strošek za vrtec, ko bo šla.
Denar pa kar leti ja...jst sm tut kr lep znesek zapravla v septembru, sebi sem kupila pa sam ene kavbojke pa 2 pulovrčka...vse ostalo pa zanjo[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
 
Tintara - aha, se mi je zdelo da te nisem nikjer vidla. Upam da bodo izvidi bp. No vsaj boljše si - to je že plus. Uuu pa hvala za nasvet glede koriščenja dopusta za očke! To si morm zapomnit...da ne pozabim!!!
natasa - [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]za dedke in babice[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] kaj bi brez njih ane?
 
Ninča - super za pregled!
 
araz - full lepa sobica - WAW! Nekatere mate prav smisel, jst še nalepkic ne bom znala tko lepo polimat[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Zelo mi je všeč. Jst bi dala pa kakšne nalepke ovčke na steno... sam najprej morva kupit stanovanje [image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/jezicek.gif[/image] upam da še predn rodim[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] Oblačilca so mi tut zelo všeč! ZELO ZELO... vidm da ti tut v benetton zahajaš...[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
 
 




blondy_81 -> RE: december 09 (7.10.2009 16:40:04)

Shopgirl a vidva s tvojim kupujeta stanovanje? Potem sta verjetno malo bolj na tekočem s temi zadevami. A so cene že kaj padle? Midva z mojim ga bova kupovala nekje v roku pol leta ali enega leta, pa me je kr strah tega, kako bomo preživeli[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Kje se pa splača kredit vzet?
Želim si na svoje, po drugi strani me pa kar panika grabi kako bo finančno šlo vse skozi.




Stran: <<   < Prejšnja stran  103 104 [105] 106 107   Naslednja stran >   >>