Pa da tu vprašam (Polna verzija)

Forum >> [Skupnost RR] >> Čvekanje ... v tri dni ...



Sporočilo


Korina1 -> Pa da tu vprašam (24.3.2009 10:02:14)

Zanima me kako naj odpravim vonj  po vlagi iz omar, a je dovolj da se samo dosti preluftajo a obstaja še kaj drugega? 




AinB -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 10:04:24)

Vse se mora dobro presušiti in prezračiti, potem pa bi jaz dala kakšne vrečkice s posušeno sivko ali kaj podobnega v omaro. Zagotovo pomaga.




mika -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 10:54:22)

 Ni šanse, da iz omar vlago ven spraviš, sploh če je stanovanje vlažno. Tudi če porihtaš stanovanje ali se izseliš, vonj v omarah ostane.

Najboljše da kupiš druge omare.




Korina1 -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 11:16:36)

To so omare ki sem jih dobila za hčerino sobo.




koala -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 11:22:21)

Jaz bi jih najprej pustila da se dobro prezračijo potem pa bi vanje obesila kakšno osvežilno vrečko, saj tega je na voljo veliko,




urša28 -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 12:01:19)

se strinjam z miko[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image][image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image] imela enak problem,kupila druge omare in stvar je bila rešena[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/bravo.gif[/image]




mika -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 12:14:26)

IZVIRNO SPOROČILO: Korina1

To so omare ki sem jih dobila za hčerino sobo.


AJOJ, daj vstran, res. Upam da ni taka sila, da jih moraš obdržat. Zasmradila si boš stanovanje, oblačila, vse. Nobena dišava tega vonja  ne bo uničila.




Korina1 -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 12:17:26)

Pa ne morem jih dat stran, če smo jih včeraj dobili in mož se je pošteno namučil da je to znosil in razmontoral iz stanovanja kjer so nam jih podarili. Pa nekaj časa sem jih že iskala in jih končno včeraj najdla.
Omare pa nujno rabim.




mika -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 12:26:12)

a tako. Pol pa v vodo vlij varekino in omare operi zunaj in znotraj in luftaj, luftaj, luftaj....Ko se bo izgubil vonj po varekini namaži s Prontom ali čim podobnim za pohištvo.  




Korina1 -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 12:30:13)

mika hvala, bom tako naredila




NEVA-1 -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 13:08:29)

Kaj pa če jih nekaj časa pustite zunaj na soncu oz. vetru, da se fajn presušijo, če imate možnost?




Korina1 -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 13:20:18)

Lahko probam tudi s tem, sicer ne vem kolk grozno ne smrdijo ampak malo vonja pa imajo. Že tako imam v kuhinji vlago in plesen ki mi uničuje omarice pa jo  ne bi rada imela še v drugih sobah. Sicer so omare lepo ohranjene, samo ena je spodaj malo odžrta in se ji tudi vidi plesen in če ne bo potrebno te ne bomo dajali v sobo.




lucika -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 14:16:15)

midva sva kupila rabljeno sedežno in jo dala v novo hišo. ni smrdela po plesnobi ampak po zatohlem. nič se ji ni videlo, a ko je vse dišalo po novem (stene ,stropi, podi...) me je ta vonj grozno motil. sem špricala z osvežilci tekstila in luftala in je zdaj ok (po nekaj mesecih).

če je res plesniva omara, je ne dajaj v sobo. nekje zunaj jo zrači in poskusi prepucat. če pa ne bo šlo, pa daj stran. saj ok, verjemam da si vesela in hvaležna...vseeno pa išči naprej. je boljše da ima hčerka cote v škatlah kot pa v plesnivi omari...




abc100 -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 16:45:40)

Če je veliko vlage v prostoru, daj na krožnik sol in postavi nekam. Sol nase veže vlago in bo ratala trda kot kamen. 




porednica22 -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 17:48:57)

vlage se je skoraj nemogoče znebit...daj močno prezračit, potem pa da perilo ne naveže vonja, daj vmes kose navadnega mila...lp




Jessy -> RE: Pa da tu vprašam (24.3.2009 18:49:59)

Morda bi lahko poizkusila tudi s tistimi lovilci vlage, ki se jih dobi v takih škatlah in so namenjeni za prostore. Drugače se pa bojim, da se vonja res ne boš z ničemer znebila, edino, če na novo prebarvate.




Stran: [1]