Frutek! (Polna verzija)

Forum >> [Dojenček] >> Dojenje in dodajanje



Sporočilo


vrtnica123 -> Frutek! (21.3.2009 22:32:36)

Ojla punce!
Zanima me vaše mnenje o frutkovih kašicah- kdaj ste jih začele dajat vašim[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/duda.gif[/image] in koliko?




kajajaka -> RE: Frutek! (21.3.2009 22:36:40)

Do sedaj jo je jedla 2x, ker smo bili daleč od doma in ni bilo možnosti naribat jabolka, hruške ali banane...
Se jim na veliko izogibam, ker sem mnenja, da naribano jabolko ne more biti natur, če ima rok trajanja več kot 1 leto. Baje toliko zdrži zaradi vkuhavanja (enako kot vložene kumare naprimer) ampak v tem primeru se pa vsi vitamini uničijo.

Dodajati sem začela pri 4 mesecih. Najprj skuhano pretlačeno jabolko, korenje,... nato surovo, naribano na steklen ribežn (da ne oksidira in ne postane rjavo).

Vsaka mama se seveda odloča po svoje, tudi ti se boš. Ampak želela si mnenje in moje je: frutek samo kadar je nujno!

Veliko sreče s svojim otročkom!




Najaa -> RE: Frutek! (21.3.2009 22:45:57)

Tudi moja je zelo malo frutekov pojedla. Ko je res bila sila, ker ponavadi sem ji še za sabo, ko sva šle ven, delala domače kašice.




AnciM -> RE: Frutek! (22.3.2009 11:05:24)

Kadar kam greva in ne uspeva priti domov do naslednjega obroka ga dobi. Je bolj praktično. So mi pa všeč od Hippa in pa Bebevita. V tem mescu, ko sva jih začela jest, je pojedel 3 kozarčke.




bskrle -> RE: Frutek! (22.3.2009 12:08:43)

So dobri, samo mi smo tega bolj malo pojedli




lily975 -> RE: Frutek! (22.3.2009 22:06:31)

Mi smo pri obeh dajali fruteke ,sem pa pazila ,da niso vsebovali dodatnega sladkorja .Največji problem je pozimi ko ni na izbiro domačega sadja in si primoran uporabljat kupljeno ,kar pa je isto kot če kupiš frutek !




Detece -> RE: Frutek! (22.3.2009 22:28:14)

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Dodajati sem začela pri 4 mesecih. Najprj skuhano pretlačeno jabolko, korenje,... nato surovo, naribano na steklen ribežn (da ne oksidira in ne postane rjavo).


Veliko sreče s svojim otročkom!


Kje se pa ta steklen ribež da dobiti?




Najaa -> RE: Frutek! (22.3.2009 23:12:48)

IZVIRNO SPOROČILO: Detece

IZVIRNO SPOROČILO: kajajaka

Dodajati sem začela pri 4 mesecih. Najprj skuhano pretlačeno jabolko, korenje,... nato surovo, naribano na steklen ribežn (da ne oksidira in ne postane rjavo).


Veliko sreče s svojim otročkom!


Kje se pa ta steklen ribež da dobiti?


V intersparu, merkurju...




Detece -> RE: Frutek! (23.3.2009 8:28:36)

Hvala Najaa!




slovenka -> RE: Frutek! (23.3.2009 11:26:28)

Od sadnih kašic naša je predvsem borovnico - hippovo - je zelo zdrava, pa si drugače ne predstavljam, kako ji naredit borovničevo kašico.

Kolikor sem slišala, pediatri kar priporočajo te sadne kašice, ker se jih strogo nadzira in so dosti bolj kvalitetne od sadja recimo v šparu - je pa res, da je sadje konzervirano...




Brisani uporabnik -> [Brisano sporočilo] (23.3.2009 11:50:22)

[Vsebina sporočila je bila izbrisana]




livia -> RE: Frutek! (23.3.2009 12:20:40)

Naša je marala smo sadne, zelenjavnih ne.
Jih imam vedno nekaj na zalogi, če kar gremo. Prav za doma jima jih nikoli nisem dajala, ker iammo drugega sadja vedno dovolj pri roki. So pa praktični za na pot, izlet, kak obisk, za na bazen, ko smo hodile na telovadbo mamic z dojenčki,itd...
Daš jih lahko takoj ko sprejme gosto hrano, seveda primerne starosti, saj ti gor piše za koliko mesecev so.




pikolina66 -> RE: Frutek! (29.3.2009 10:34:03)

jaz sem zadnjič v mercatorju kupila frutek - jabolko, za poskusit, ker še nismo nič kupljenega jedli, odprem in začne jest in je že več kot polovico kozarca pojedel, nakar meni tisto nekam sumljivo zadiši, poskusim in res - namesto jabolka je bila breskev, me je skoraj kap, mi pa tako pazimo pri uvajanju, ker je potencialni alergik....so zamešali nalepke očitno, skratka, frutek zame je zaenkrat črtan s programa... :-(((((((




mišk -> RE: Frutek! (4.4.2009 19:33:28)

Naša jih je pa kar dosti pojedla in moram povedat, da zaenkrat nima nobenih posledic.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley36.gif[/image] Je pa res, da je frutke (oziroma bolj Hipp-e) jedla večinoma zelenjavne, katere je imela zelo rada. Bolj je mamici smrdel (brokoli ipd.), bolj je ona zadovoljno predla zraven.[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Pravijo, da je zihr bolj "zdrav", kakor doma pripravljena kašica iz sadja/zelenjave neznanega porekla. Drugo je, če si sestavine predelala sama, brez škropiv, gensko spremenjenih semen, daleč stran od prometnih cest in tovaren,...
Ne vem, jst (zaenkrat) nisem nič nastrojena proti kupljenim kašicam.




Hope2 -> RE: Frutek! (5.4.2009 6:30:39)

IZVIRNO SPOROČILO: pikolina66

jaz sem zadnjič v mercatorju kupila frutek - jabolko, za poskusit, ker še nismo nič kupljenega jedli, odprem in začne jest in je že več kot polovico kozarca pojedel, nakar meni tisto nekam sumljivo zadiši, poskusim in res - namesto jabolka je bila breskev, me je skoraj kap, mi pa tako pazimo pri uvajanju, ker je potencialni alergik....so zamešali nalepke očitno, skratka, frutek zame je zaenkrat črtan s programa... :-(((((((


Prvo in zlato pravilo, prden daš otroku v usta, je treba sprobat. Ne zaradi take zmenšnjave, temveč ker lahko pride do nevidne poškodbe kozarcev in s tem pokvarjene hrane. Če pa je tak hud alergik pa itak moraš bit bolj pozorna, kaj mu daš v usta[image]http://www.ringaraja.net/forum/smileys/zmeden.gif[/image]

Nimam nič proti kašicam, jih kupujem celo zdaj ko smo na dopustu.Pa ne zato ker je bolj komot, ampak bolj zaupam kašicam, kot zelenjavi v štacuni




pikolina66 -> RE: Frutek! (5.4.2009 21:59:49)

Hope2, ja, zdaj bom vedno prej poskusila, kaj sem kupila, šola pač. Sicer pa ni alergik, ima pa potenciale da razvije alergije.In ja , zelo pazimo, nič bat...




Stran: [1]